Bu borçlardan biri bile varsa hemen başvurun! Devlet hem siliyor hem geri ödüyor!

Bu borçlardan biri bile varsa hemen başvurun! Devlet hem siliyor hem geri ödüyor!

Vergi borcu olan kişilerin yüzünü güldürecek haber geldi. Yapılandırma detayları açıklandı. Yeni güzel haber nedir? Tüm detaylar haberimizde.

Vergi borcu olan kişiler için karar alındı. Kesilen cezaları ödeyen vatandaşlar için güzel haber geldi. Borç affı ile ilgili karar nedir? Merak edilen detaylar haberimizde.

VERGİ BORCU OLANLARA GÜZEL HABER GELDİ!

Vergi borcu olan kişilerin yüzünü güldürecek haber geldi. Borç affı ile ilgili yeni karar geldi. Pandemi döneminde kesilen cezaları ödeyen vatandaşlar için de haber geldi.Borç

Trafik, askerlik, nüfus, köprü cezaları, yapılandırma kapsamında olmayan ceza ve vergiler için düzenleme yapılacağı belirtildi. Yapılan düzenlemeler ile birlikte 321.380 kişi için pandemi sürecinde kesilen cezaları ödeyenlere iade yapılacağı belirtildi. 309 milyon TL iade edilecektir. Pandemi sürecinde maske cezaları ve sokağa çıkma yasağı ihlali için para cezası uygulanmıştı. Anayasa Mahkemesi, ödenen cezaların iadesi yapılacağı açıklamasında bulundu.

Trafik, askerlik, köprü, vergi cezaları yapılandırmaya dahil olmayan para cezaları, öğrenim kredi borçları, adli para cezaları yapılandırma kapsamına alındı.

Vergi Usul Kanununa göre yapılan başvuru işlemlerinde ödenecek taksitler için bir ay uzatma müddeti verildiği belirtildi.

Vergi borcu için yapılandırma işlemleri Gelir İdaresi Başkanlığı internet adresinden gerçekleştirilecektir. Gelir İdaresi Başkanlığı internet adresinden kullanıcı kodu ve e-Devlet şifresi ile giriş sağlanacaktır. İnteraktif Vergi Dairesi sistemine giriş sağladıktan sonra vergi borcuna yapılandırma işlemi gerçekleştirilebilir.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN