Deprem yardımı seferberliğine küresel IoT şirketi Advantech de katıldı

Deprem yardımı seferberliğine küresel IoT şirketi Advantech de katıldı

6 Şubat tarihinde meydana gelen ve Türkiye’nin 11 ilini etkisi altına alan depremlerin açtığı yaraları sarmak için çalışan kurumların sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak endüstriyel IoT şirketi Advantech, iş ortaklarından çalışanlarına tüm ekosistemini bağış seferberliğine davet etti. Şirket, toplanacak tüm bağışları ikiye katlayacağını açıkladı.

Endüstriyel IoT alanının öncü şirketlerinden Advantech, Türkiye'nin deprem sonrası yeniden inşasına yardımcı olmak amacıyla eşzamanlı bağış girişimleri başlattı.

Temel değerlerinden birinin hizmet verdiği toplumu zenginleştirmek olduğunu ifade eden Advantech, aynı zamanda dünya genelinde çalışanlarının esenliğine kendini adadığını belirtti. Eş zamanlı bağış girişimlerinin bu misyon doğrultusunda yapıldığını duyuran şirket, Advantech Türkiye’nin çalışanlarının yanı sıra, işi depremden etkilenmemiş olsa dahi, faaliyette bulunduğu topluluklara karşı görevleri bulunduğunu bilinciyle hareket ettiğini duyurdu.

Advantech Vakfı işbirliğiyle 1'e 2 kampanyası

Advantech Genel Merkezi tarafından hazırlanan bağış kampanyasının ilk adımını, Advantech Vakfı işbirliğiyle kurum içinde düzenlenen eşleştirme kampanyası oluşturuyor. 2 Mart 2023'e kadar devam edecek kampanya kapsamında, 28 ülkedeki Advantech çalışanlarının toplayacağı bağışların iki katı kurum tarafından bağışlanacak.

Kampanyanın ikinci ayağında ise Advantech’in küresel iş ortaklarının da desteğe çağırılacağı duyuruldu. Bu aşamada Advantech’in dünya genelindeki ofislerinin ve paydaşlarının çeşitli bağış planları ile afet yardım çalışmalarına katılımlarının teşvik edileceği açıklandı. Advantech, depremden doğrudan etkilenmese de, memleketleri ve mülkleri depremden etkilenmiş olan çalışanlara teselli niteliğinde maddi destek sunacağını da bildirdi.

Deprem bölgesinde kısa, orta ve uzun vadeli yardım çalışmaları

Türkiye'nin deprem sonrası yeniden inşası için Advantech'in afet yardım fonuna yapılan tüm bağışların, küresel veya yerel kâr amacı gütmeyen kuruluşlara verilmesi kararlaştırılırken, bu fonların depremden etkilenen bölgelerde kısa, orta ve uzun vadeli yardım çalışmaları kapsamında acil ve gerçek ihtiyaçlar için kullanılmasının sağlanacağı belirtildi.

Advantech Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Kuruluşumuzdan bu yana, akıllı bir gezegen yaratma hayaliyle, ‘başkasını düşünmeyi’ misyon edinen bir yaklaşım benimsiyoruz. Yarattığımız tüm desteklerin odağında, doğrudan ve anında katılım yer alıyor. Advantech olarak, tüm dünyadaki çalışanları sürdürülebilirlik uygulamalarına katılmaya ve onları güçlendirmeye çağırıyoruz” mesajı verildi.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN