Eksik dişleri yerine implant yaptırmak isteyenler, bu haber sizin için! SGK ödemelerine büyük zam...

Eksik dişleri yerine implant yaptırmak isteyenler, bu haber sizin için! SGK ödemelerine büyük zam...

SGK'nın implant ödemelerine büyük oranda zam yapıldı. Peki yeni implant ödemeleri ne kadar oldu? Diş implantları için SGK ne kadar ödüyor? 2023 yılında implant ödemesi ne kadar olacak? SGK diş implantlarına ve gözlüklere ne kadar ödüyor?

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) Genel Sağlık Sigortası çerçevesinde kemik içi implantlar ve gözlük cam ve çerçeveleri gibi sağlık ödemeleri için ödediği tutarlara yüzde 39 ile yüzde 200 arasında değişen oranlarda zam yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından genel sağlık sigortalılara ödenen tutarların Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) kapsamında artırıldığını açıkladı.

DİŞ İMPLANTLARI ÖDEMESİNE BÜYÜK ZAM

SGK'nın ödeme yaptığı sağlık hizmetlerine dair yeni fiyatların belirlendiğini ifade eden Bilgin, SUT kapsamında kemik içi implantta her implant için 90 lira olarak SGK tarafından ödenen tutarın 750 liraya çıkarıldığını duyurdu.

Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alan gaziler ile vazife ve harp malulleri, başkasının yardımı ve desteği olmaksızın yaşamak için gereken hareketleri yapamayacak derecedeki vazife ve harp malulleri ile terör olaylarında yaralananlara kemik içi implant için ödenen tutar ise 2 bin 500 liraya çıkarıldı.

gozlukkk.jpg


GÖZLÜK CAM VE ÇERÇEVE ÖDEME TUTARLARI DA ARTTI

Bilgin, gözlük cam ve çerçeve ödemeleri hakkında ise şunları kaydetti: "Vatandaşlarımızın ayakta tedavi kapsamında evlerinde kullandıkları tıbbi malzemeler ile gazilerimizin kullanımına özel ortez/protez tutarları yüzde 50 ile yüzde 100 arasında değişen oranlarda; gözlük cam ve çerçeve için ödenen tutarlar ise yüzde 39 ile yüzde 200 arasında değişen oranlarda artırıldı. Çölyak hastalığında ve protein metabolizması bozukluklarında; hastaların kısıtlı diyetleri sebebiyle kullandıkları hayati öneme haiz özel formüllü un ve mamul ürünler için aylık nakdi ödemelerde de yüzde 100 artış yapıldı. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun."

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN