O tarihte fiyatlar dibe çakılacak! İkinci el araba almak isteyenlere sevindiren haber geldi

O tarihte fiyatlar dibe çakılacak! İkinci el araba almak isteyenlere sevindiren haber geldi

Sektör dışı alım satımlarla araç fiyatlarının rekor seviyelere çıktığı ikinci el otomobil piyasasında sektör dışı alım satımların azalmasıyla fiyatlar yüzde 10 gerileyecek. İşte, ikinci el araba fiyatlarının düşeceği tarih...

Yatırım aracı olarak görenlerin piyasadan çekilmesiyle fiyatların daha da geri gideceği ve artık ikinci el ve sıfır otomobillerin yatırım aracı olmaktan çıkacağı ifade edilirken otomobil sektörünün önümüzdeki dönemde hareketleneceği öngörülüyor.

İKİNCİ EL ARABA FİYATLARI DÜŞER Mİ?

Sektör dışında al sat durumunun yavaşladığını ve fiyatların yüzde 10 gerilediğini belirten Yavuz Çiftçi, ikinci el araç piyasasındaki son durumu şöyle anlattı:

"İkinci el otomobillerle ilgili son gelişmeler var. Alınan tedbirler ile beraber ikinci el ve sıfır araçlar artık yatırım aracı olmaktan çıktı. Özellikle sektör dışında bu araçlara yoğun bir talep vardı. İnsanlar araba alıp daha yükseğe satmak için bekliyordu.

İKİNCİ EL ARABA FİYATLARI NE ZAMAN DÜŞECEK?

Bu nedenle sektör dışında alım satım çok fazlaydı buda fiyatları etkiliyordu. Önleyici tedbirler ile beraber bu talep düştü. Artık müşteriler ikinci el veya sıfır olan istediği bir aracı bulabilecek. Sektörümüzde genelde bu aylarda bir durgunluk zaten oluyordu. Şu anda da bu durgunluğu yaşıyoruz.

Otomotiv piyasası böyledir bazı dönemler durgun olur bazı dönemler çok hareketli olur ama önümüzdeki aylarda tekrardan hareketleneceğini düşünüyorum. Şu anda ikinci el otomobil fiyatlarında yüzde 10 gerileme söz konusu. Yatırım aracı olarak görenlerin piyasadan çekilmesiyle fiyatlarında geri gittiğine tanıklık ettik."

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN