İslam Memiş, kısa vadede yatırım için adres gösterdi! Ne altın, ne dolar, ne gayrimenkul...

İslam Memiş, kısa vadede yatırım için adres gösterdi! Ne altın, ne dolar, ne gayrimenkul...

Piyasa uzmanı İslam Memiş, Merkez Bankası'nın faiz kararını değerlendirirken kısa vadede çok kazanç getirecek yatırım aracını canlı yayında açıkladı. Peki, neye yatırım yapmalı? En çok kazandıran yatırım hangisi? İşte, İslam Memiş yatırım tavsiyesi...

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını önceki gün 750 baz puan artırarak yüzde 25'e çıkardı.

Duyuruda, PPK'nın dezenflasyonun en kısa sürede tesisi, enflasyon beklentilerinin çıpalanması, fiyatlama davranışlarındaki bozulmanın kontrol altına alınması için parasal sıkılaştırma sürecinin devamına karar verdiği belirtildi.

Faiz kararı sonrası piyasalar da bu duruma anında tepik verdi, döviz ve altın fiyatları çakıldı.

İSLAM MEMİŞ DÖVİZ YORUMU

Merkez Bankası'nın faiz kararını TV100'de 10'dan 12'ye programında Hande Aydemir'e değerlendiren finans piyasaları uzmanı İslam Memiş, euro ile ilgili dikkat çekici öngörüde bulundu.

İslam Memiş, "Yatırım yapacaklar dolara değil euroya yapmalı, çünkü euro dolara göre biraz daha değer kaybetti. Resmi kur tarafında 28,63 lira seviyesinde serbest piyasalarda 28,77-28,63 lira aralarında dengelenme çabasını sürdürüyor" açıklamasında bulundu.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN