Sicil affı var mı, çıkacak mı? Sicil affı olacak mı, nasıl başvurulur? Milyonları ilgilendiren sicil affında son viraj

Sicil affı var mı, çıkacak mı? Sicil affı olacak mı, nasıl başvurulur? Milyonları ilgilendiren sicil affında son viraj

Sicil af var mı veya çıkacak mı? Sicil affı olacak mı, nasıl başvurulur? Soruları pek çok kişi tarafından büyük bir merak içerisinde araştırılmaya başlanmış durumda. Bu soruların cevaplarına ve konu hakkında daha fazla detaya haberimizden göz atabilirsiniz…

Son zamanlarda turizm ve diğer sektörlerde meydana gelen ekonomik gerilemelerden dolayı milyonlarca vatandaş bankalardan alınan kredileri ve kullanılan kredi kartlarını düzenli olarak ödeyemedi. Bu dönemde finansal kurumlar ve vatandaşlar arasındaki ilişkiler oldukça açık hale geldi. Kredi ve kredi kartı ödemelerinde sorun yaşayan vatandaşlar, kendilerine bildirilen borçları 3 ay içinde ödemedikleri takdirde kara listeye alınacak. Bankaların listelediği vatandaşlar birkaç yıl bankadan borç alamazlar ve bu süreçte yeni kredi kartları onaylanmadığı için kredi kartı alamazlar. Bunun nedeni, finans kuruluşlarının kara listeye alınan kişilerin borçlarını ödeme şanslarının olmadığına inanmasıdır. Elbette hiçbir finans kurumu bu kişileri kredi ve kredi kartı kullanmaya zorlama riskini almak istemez.

Hükümet ise bazı dönemlerde kara listeye alınan kişi sayısındaki artışı değerlendirir ve bu kişilerin finansal kuruluşlarla işbirliği yapamayacaklarını tespit ederek sicile af çıkarır. Kayıt affı kapsamında birçok vatandaş yeniden kredi ve kredi kartı kullanmaya başlayacak. Günümüzde kredi ve banka kartlarının kullanımı, yakıcı para ihtiyacımızı gidermek için neredeyse zorunlu hale geldi. Hükümet ayrıca vatandaşların bankalarla tekrar çalışmasına izin vererek ve vatandaş yatırımını artırarak ve ekonomiyi daha da ileriye taşıyarak piyasanın sıcak para ihtiyacına cevap vermeyi amaçlıyor.

SİCİL AFFI GELECEK Mİ?

Şu anda bu konuyla alakalı resmi makamlardan bir açıklama gelmemiştir.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN