Sizin de başınıza gelebilir: Araç muayenesinde aracına yüz binlerce liralık hasar verdiler! TÜVTÜRK'ü mahkemeye verdi

Sizin de başınıza gelebilir: Araç muayenesinde aracına yüz binlerce liralık hasar verdiler! TÜVTÜRK'ü mahkemeye verdi

TÜVTÜRK araç muayeneye istasyonuna aracını götüren adam, sağlam teslim ettiği otomobilini 110 bin TL hasarla geri aldığını söyleyerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. İşte detaylar...

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde yaşayan Halil Çeribaş, tüm bakımlarını yaptığı aracını 25 Eylül 2023 tarihinde Büyükçekmece ilçesine bağlı Mimarsinan Mahallesi'ndeki TÜVTÜRK araç muayene istasyonuna götürdü. Burada yapılan işlemlerin ardından aracının ileri doğru hareket etmediğini fark eden Halil Çeribaş, durumu yetkililere danıştı.

saglam-muayeneye-soktugu-aracini-110-bin-tl-hasarli-olarak-geri-aldi-3.jpg

Yetkililer, Halil Çeribaş'a sosyal medyadan bakarak aracın aküsünün sökülmesini ve buradan yapılacak işlemlerle çalışacağını söyledi. Bunun üzerine sürücü, araç muayene istasyonu çağrı merkezini aradı ancak muhatap bulamadı.

Halil Çeribaş, Bağcılar'dan götürdüğü aracını sonraki gün çekici yardımıyla tekrar getirdi. İleriye doğru hareket etmediği halde muayeden geçen araçta yapılan incelemede şanzıman arızası nedeniyle yaklaşık 110 bin TL hasar olduğu belirlendi.

Karşısında muhatap bulamayan Halil Çeribaş, firma hakkında şikayette bulundu.

saglam-muayeneye-soktugu-aracini-110-bin-tl-hasarli-olarak-geri-aldi-2.jpg

"BURASI KAPALI BİR KUTU"

Konuya ilişkin açıklama yapan Halil Çeribaş, şunları söyledi:

"Daha önce almış olduğum randevuya gitmek üzere evimden çıkarak Büyükçekmece Mimar Sinan İstasyonu’na gittim. Orada arabamı kanala sokarken ileri doğru hareketlerde herhangi bir sıkıntı yoktu. Her vatandaş gibi daha önce arabamı muayene istasyonuna sokmadan arabanın tüm bakımlarını da yapmıştım ve bunlar da kayıtlı.

Aracımı oradaki personel teslim ettiğimde aracımı sürerek ileri doğru hareket ettirerek ikinci kanaldaki istasyona soktuğunu görüyorum. Daha sonra benim arkada beklemem gerektiğini söylüyorlar. Ben arkada beklemeye gidiyorum. Burası kapalı bir kutu. Arabamı göremiyorum. Gördüğümde iterek muayenesinin devam ettiğini görmekteyim.

Ben arabamda herhangi bir sorunun çıkacağını düşünmediğim için herhalde yeni düzenleme bu şekilde diye. Daha sonra bana araba çıktığında hasarlı geri veriliyor. Arabamın muayeneden geçtiğini söylüyor ve arabamı geri gidiyor ama arabamın ileri doğru hareket etmediğini söylüyorlar."

saglam-muayeneye-soktugu-aracini-110-bin-tl-hasarli-olarak-geri-aldi-4.jpg

TÜVTÜRK'TEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Arabasını sağlam teslim ettiğini ileri süren ve herhangi bir muhatap bulamadığını belirten Halil Çeribaş, şöyle konuştu:

"Arabamın istasyonda vitesinin yanlış atılma sonucu, yanlış ileri geri hareketler sonucu bozulduğunu düşünüyorum. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Benim arabamın kilometresi düşük, yaşına göre genç bir araba. Herhangi bir sıkıntı yoktu.

Personel ilk hareket halindeyken de herhangi bir sıkıntı yok. Ama daha sonra araba ileriye doğru hareket etmiyor. Öncesinde hemen çalışıyordu araba. Şu an arabamda ileri doğru hareket etmeme sorunu var. Geri doğru hareket ediyor. Bunu ustalara sorduğumda, yanlış müdahale sonucunda şanzımanın bozulmuş olduğunu söylemekteler.

Arabamda sorduğumda minimum 110-120-130 bin TL bir zarar var ve artan bir fiyat grafiğiyle karşılamaktayım. Ben de bu sorunun giderilmesi için hukuki süreci başlatmak durumunda kaldım. Arabamın bu şekilde muayeneden nasıl geçtiği beni şaşırtıyor. Sorunsuz bir şekilde muayeneden geçti."

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN