Ünlü Türk otel zinciri iflasın eşiğine dayandı! Antalya merkezli otelin konkordato talebi kabul edildi: Mahkeme tarih verdi

Ünlü Türk otel zinciri iflasın eşiğine dayandı! Antalya merkezli otelin konkordato talebi kabul edildi: Mahkeme tarih verdi

Dev şirketler bir bir kepenk indiriliyor. Peş peşe İflas kararını açıklayan şirketler arasına bir yenisi eklendi. Ünlü Türk otel zinciri iflas bayraklarını çekti. Mahkeme borçların ödenmesi için tarih verirken konkordato talebi de kabul edildi.

Yaz aylarının vazgeçilmez şehri Antalya’da yer alan pek çok farklı otel bulunmaktadır. Otelleri ile ünlü Antalya merkezli Maya Turizm Taşımacılık Ticaret Limited Şirketi, 2023 yılı Ekim ayı içerisinde konkordato talebinde bulundu. Mahkemeden karar çıktı. İşte tüm detaylar…

İFLASIN PENÇESİNE TAKILDI

Antalya Belek'te bulunan 183 odalı Maya World Park adlı otel için konkordato davası sonuçlandı. Maya Turizm Taşımacılık Şirketinin konkordato talebi kabul edildi. İcra ve İflas kanununa uygun olarak tasdik edilerek kayıt altına alınan konkordato projesi ile birlikte tüm adi alacakların 30 Haziran 2024 tarihinden itibaren 36 ay eşit taksitler halinde ödenmesine karar verildi.

maya-world-park-iflas-001.jpg

Şirket ödeme planları ve tabloları mahkemeye sunarken kararın bir parçası olarak kabul edilip tüm alacakların ve taksitlerin belirlenen ödeme planına uygun olarak izleneceğinin altı çizildi. Konkordato kararının gerekçeli kararın kesinleşmesini beklemeden derhal bağlayıcı hali geleceğe aktarıldı.

DAVACI ŞİRKET TARAFINDAN KARŞILANACAK

Konkordato süreci için Mali Müşavir Muzaffer Akça'nın atanmasına karar verildi. Borçlunun işletmesinin durumunu ve borçların ödeme kabiliyeti düzenli olarak mahkemeye rapor edilecek. Bu kapsamda Akça görev süresi içerisinde aylık 10.000,00 TL ücret alacak. Bu ücret ise davacı şirket tarafından karşılanacak.

otel-turk-iflas-001.jpg

Mahkemeden çıkan karar doğrultusunda geçici mühlet kararından önce başlatılan ve henüz paraya çevrilmemiş olan hacizlerin hükümsüz olduğu da tespit edildi. Bu kararın belirli alacaklılar için geçerli olmadığı aktarılırken konkordatonun tamamen feshedilmesi durumunda borçların iflasına karar verileceği ve bu aşamada iadesi gerekmeyen iflas avanslarının belirli bir sıra dahilinde ödeneceği aktarıldı.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN