29.05.2020  15:05
SON GÜNCELLEME: 
30.05.2020  03:04
KAYNAK: 
İZMİR/DHA

FETÖ'den gözaltına alınan emir subayı: Mahrem imam ne demek bilmiyorum

İzmir'de FETÖ'nün TSK yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik çalışma kapsamında gözaltına alınan Ege Ordu Komutanlığı’nda emir subayı olarak görev yapan muvazzaf binbaşı F.Ö.’nün, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. F.Ö.'nün, ifadesinde, 'mahrem imam'ın ne demek olduğunu bilmediğini söylediği belirtildi.

+
-

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ve MİT Başkanlığı tarafından FETÖ/PDY’nin 'TSK yapılanması'nın deşifre edilmesine yönelik başlatılan çalışma kapsamında, Ege Ordu Komutanlığı’nda emir subayı olarak görev yapan muvazzaf binbaşı F.Ö., İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonda, evinde gözaltına alındı.

'SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ'

F.Ö.’nün, 'TSK yapılanmasının mahrem imamları'ndan ve 'silahlı terör örgütü yöneticisi olma' suçundan aranan L.Ç. ile ankesörlü telefon, market, büfe gibi noktalardan ardışık arama sistemiyle haberleştiği suçlamalarını kabul etmediği belirtildi.

'MAHREM İMAM NE DEMEK BİLMİYORUM'

F.Ö.’nün, ifadesinde, FETÖ/PDY'ye üye olmadığını, 'mahrem imam'ın ne demek olduğunu bilmediğini ve herhangi bir telefon da almadığını öne sürdüğü belirtildi. F.Ö.’nün emniyetteki işlemleri sürüyor.

DİĞER HABERLER
7 kişiye mezar olan fabrika kapatılacak
Hukuki gerekliliktir
DSÖ'nün İstanbul ofisi hızla açılacak
İlk gün AYM'ye başvuracağız
Cumhurbaşkanı Danışmanlığına 2 yeni isim
Facianın altından 'muska' çıktı
Dosyası kapandı yara açık