Gelecek Partili Selim Temurci, 'Pelikan' açıklamaları nedeniyle ifadeye çağrıldı

Gelecek Partili Selim Temurci, 'Pelikan' açıklamaları nedeniyle ifadeye çağrıldı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Dr. Selim Temurci, 'Pelikan' açıklamaları dolayısıyla ifadeye çağrıldı. İfadesinin ardından basın açıklamasında bulunacak Temurci'ye Vatan Emniyet önünde toplanan kalabalık destek verdi. Temurci'nin ifadeye çağrılmasına Genel Başkan Davutoğlu'nun yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün de sert tepki gösterdi.

Temurci'nin saat 11.00’de vereceği ifadenin ardından, 11.30’da Vatan Emniyet önünden bir basın açıklaması gerçekleştireceği öğrenildi.

Tele1'de konuk olduğu programda konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci'nin 'Pelikan' açıklamaları nedeniyle ifadeye çağrıldığını söyledi.

Pelikan için 'cunta' benzetmesi yapan Davutoğlu, "15 Temmuz'da nasıl direnmişsek bu çeteye de böyle direniriz" demişti.

Davutoğlu'nun konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

“Pelikan bir grup. Aslında herkesin bildiği bir grup. Şu anki bazı Bakanlar da ‘Pelikan’a atıfta bulundu dikkat ederseniz.

Dolayısıyla herkesin bildiği bir gerçek. Buradan uyarıyorum. Bir partinin genel başkan yardımcısı, yani benim genel başkan yardımcım sayın Selim Temurcu, 15 Temmuz’un kahramanı.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın sol tarafında oturan, en yakınında. Ve 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı’nın talimatı gelmeden İstanbul’u ayağa kaldırmış bir kahraman. 28 Şubat’tan 1 gün önce çağrılıp ‘Pelikan’ konusunda yaptığı bir yorum dolayısıyla Emniyet'e hesap vermeye çağrıldı.

Şimdi de, 15 Temmuz’dan bir hafta önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne, ‘Pelikan’ konusunda yaptığı eleştiri için ifade verilmeye çağrıldı. Birisi şunu demeye çalışıyor, '15 Temmuz’un kahramanlarını bile hesaba çekeriz.'

Kılına dokunulursa ve herhangi bir baskı görürse dimdik ayakta dururuz. 15 Temmuz’da nasıl direnmişsek bu çeteye de böyle direniriz.

Kimse bu çete. 15 Temmuz’un kahramanı bir hafta önce Emniyet’e çağrılmaz. Suçu ne? ‘Pelikanla’ ilgili eleştiride bulunmuş."

TEMURCİ'YE EMNİYET ÖNÜNDE DESTEK

Pelikan eleştirileri nedeniyle ifadeye çağrılan Temurci'ye Vatan Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan kalabalık, büyük destek verdi. Temurci, ifade işlemlerini tamamladıktan sonra basın açıklamasında bulunacak.

"PELİKAN ÖRGÜTÜ'NE PELİKAN ÖRGÜTÜ DEMEYELİM Mİ?"

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün de Selim Temurci’nin Pelikan açıklamaları nedeniyle ifadeye çağrılmasına tepki gösterdi.

Silkin Ün, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

15 Temmuz’un arefesinde 15 Temmuz’un kahramanı ifadede. Kimin şikayetiyle: Pelikan Örgütü’nün. Hangi sebeple : Pelikan Örgütü’ne Pelikan Örgütü dedi diye. Arkadaşların bildiğimiz başka adı yok. Pelikan Örgütü’ne de Pelikan Örgütü demeyelim mi?

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN