Görevine son verilen Pekcan'dan ilk açıklama

Görevine son verilen Pekcan'dan ilk açıklama

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alınan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptığı ilk açıklamada, "Öncelikle Cumhurbaşkanımıza, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Kabinesinde teveccüh gösterip Ticaret Bakanlığına layık gördüğü için çok teşekkür ederim" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla dün gece yayımlanan kararnameyle Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verildi. Pekcan'ın yerine Mehmet Muş atandı.

"CUMHURBAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM"

Pekcan, görevine son verilmesinin ardından ilk açıklamayı Twitter hesabından yaptı. Pekcan, şu ifadeleri kullandı:

"Öncelikle Cumhurbaşkanımıza, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Kabinesinde teveccüh gösterip Ticaret Bakanlığına layık gördüğü için çok teşekkür ederim. Ayrıca, görev sürem boyunca desteklerini esirgemeyen Bakanlarımıza ve mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunarım. Mehmet Muş Bey’e, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na atanan Derya Yanık Hanım’a ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na atanan Vedat Bilgin Bey’e yeni görevlerinde başarılar diliyorum."

KENDİ BAKANLIĞINA MAL SATTIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Pekcan'ın hakkında kendi ve eşinin sahibi olduğu dezenfektan şirketinin Ticaret Bakanlığı'na mal sattığı ortaya çıkmıştı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN