Back To Top
Akşener: Umarım kankalar birbirini etkiler

Akşener: Umarım kankalar birbirini etkiler

 - Son Güncelleme: 16.01.2020 Perşembe 16:40
Akşener: Umarım kankalar birbirini etkiler
- A +

Güçlendirilmiş bir parlamenter sistemin Türkiye'ye nefes aldıracağını belirten İYİ Parti lideri Akşener, Putin'in parlamenter sisteme geçiş isteği ile ilgili soruya şu cevabı verdi: Sayın Putin ile Sayın Erdoğan'ın da kankalığını bildiğimize göre, umarım birbirlerini etkilerler. Türkiye de nefes alır.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hilton Garden Inn'de düzenlenen 'Enerjide Türkiye'nin Yönü' paneli öncesinde basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, ülkesinde yeniden parlamenter sisteme geçileceğini söylemesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Akşener, Türkiye'de de İYİ Parti'nin 4 aydır iyileştirilmiş, güçlendirilmiş bir parlamenter sistemin Türkiye'ye nefes aldıracağını savunduğunu hatırlattı.

"YENİ SİSTEM, TÜRKİYE'Yİ TAŞIYAMIYOR"

Akşener, "20. yüzyılın değerlerine, gençlerin taleplerine uygun bir bakış açısıyla yeniden demokrasinin, hukukun üstünlüğünün ve kuvvetler ayrılığının tesis edileceği bir yöntem öneriyoruz." dedi.

Türkiye'nin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni taşıyamadığını belirten Akşener, "Türkiye'de hukukun üstünlüğü, adalet ve güven ortamının olmaması nedeniyle yerli ve yabancıların yatırım yapmadığını" dile getirdi.

"UMARIM KANKALAR BİRBİRİNİ ETKİLER"

Akşener, Putin'in parlamenter sisteme geçiş isteğini çağın ihtiyacı olarak nitelendirerek "Rusya bu konuda böyle bir adım attığına göre demek ki çağın ihtiyaçları bu yönde. Sayın Putin ile Sayın Erdoğan'ın da kankalığını bildiğimize göre, umarım birbirlerini etkilerler. Türkiye de nefes alır." şeklinde konuştu. 

Akşener, daha sonra panele katılarak kısa bir konuşma yaptı.

ANKARA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN