Çantasına aldığı yavru kediyle gündeme gelmişti: 8 kediyi katletmiş

Fatih Camii çevresinde yavru bir kediyi çantasına koyarken görüntüleri ortaya çıkan F.M.Ö. kedileri öldürdüğü yönündeki iddiaları yalanlamıştı. Şahıs ilk ifadesinde tedavi etmek için kediyi aldığını söylemişti. F.M.Ö'nün oğlu evlerinin üst katında 8 ölü kedi buldu. Yapılan çalışmalarda kedilerin darbedilerek öldürüldüğü ortaya çıkarken F.M.Ö'nün oğlu babasının psikolojik sorunları olduğunu söyleyip "Annemle son günlerde ayrı yaşıyorlardı. Yapmaz diyemem" dedi.

Fatih Camii çevresinde son günlerde kedi ölümleri yaşanmaya başladı. Kedi ölümleri sonrası sosyal medyada yayınlanan görüntülerle birlikte dün Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği'ne yapılan ihbar üzerine polis harekete geçti.

İhbarda bir kediyi çantasına koyup götürdüğü öne sürülen F.M.Ö. gözaltına alındı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEMİŞTİ

Emniyette dün ifade veren şüpheli F.M.Ö. kedileri öldürdüğü iddialarının asılsız olduğunu belirterek "Ben orada bulunan kedileri beslemek için her gün yüzlerce liralık mama alıyorum. Görüntülerin çekildiği gün de yine onları besliyordum. Bu sırada yavru bir kedinin gözünden yaralandığını fark ettim. Onu alıp dükkanıma götürdüm. Yarasına merhem sürdüm. Kedi 2 gün benim dükkanımda kaldı. Daha sonra onu götürüp camii görevlisine teslim ettim" dedi.

ÖLÜ KEDİLERİ OĞLU BULDU

F.M.Ö.'nün emniyetteki işlemleri sürerken, oğlu evinin üst katında 8 ölü kedi buldu. Oğlunun ihbarıyla kediler evden alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan F.M.Ö. adliyeye sevk edildi.

F.M.Ö.'nün oğlu ise ifadesinde "Babamın psikolojik sorunları vardı. Annemle son günlerde ayrı yaşıyorlardı. Yapmaz diyemem" dediği öğrenildi.