CİMER'e şikayette bulunan Büşra Bozkurt sessizliğini bozdu: Gaye Erkan'ın babası çalışanı tokatladı

CİMER'e şikayette bulunan Büşra Bozkurt sessizliğini bozdu: Gaye Erkan'ın babası çalışanı tokatladı

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın babası tarafından işten çıkartıldığı sebebiyle CİMER'e şikayette bulunan Büşra Bozkurt, CİMER'e anlattıkları için, "Eksik bile kalır" dedi. Kendisi gibi başka çalışanların da mağdur olduğunu söyleyen Bozkurt, baba Erol Erkan'ın bir çalışanı tokatladığına dair kamera kayıtlarının bulunduğunu ifade etti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın babası Erol Erkan hakkında yapılan CİMER şikayeti ile gündeme gelen Büşra Bozkurt, kendisinin ve birçok Merkez Bankası çalışanının Erol Erkan tarafından mağdur edildiğini iddia etti. Bozkurt, Erol Erkan'ın bir çalışanı asansörde tokatlayıp işten çıkardığını ve bu olayın güvenlik kamerası kayıtlarında olduğunu belirtti.

Merkez Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın babası Erol Erkan tarafından işten çıkarıldığını iddia eden Merkez Bankası çalışanı Büşra Bozkurt, yaşadığı mağduriyetle ilgili Sözcü gazetesine açıklamalarda bulundu. Bozkurt, CİMER'e yaptığı şikayetlerin eksik olduğunu belirtirken, Erol Erkan'ın "yetkisiz bir kişi" olarak bankada önemli bir güce sahip olduğunu ve kendisi gibi birçok çalışanı mağdur ettiğini ifade etti.

Büşra Bozkurt

Bozkurt, Gaye Erkan'dan herhangi bir rahatsızlık verici davranış görmediğini ifade ederken, Erol Erkan'ın Merkez Bankası'nda resmi bir yetkisi olmamasına rağmen önemli bir güce sahip olduğunu ve kimsenin onun talimatlarına karşı çıkamadığını söyledi. Ayrıca, Erol Erkan'ın başkan yardımcısının odasını kullanarak, makam arabası ve özel koruma gibi imkanlardan yararlandığını belirtti.

Gaye Erkan neden gündemde, ne oldu? Hafize Gaye Erkan'ın babası Erol Erkan kimdir? - Hürsöz Gazetesi - Sondakika Tokat Haber, Yerel Haber, Tokat Yerel Haber, Hürsöz GazetesiErol Erkan

Bozkurt, Erol Erkan'ın banka çalışanlarına yönelik sert davranışlarından bahsederken, kendisinin de işten çıkarılma sürecinde aşağılandığını, tehdit edildiğini ve mağdur edildiğini dile getirdi. Ayrıca, Erol Erkan'ın başkanlık katına sadece ailenin kullanımı için özel bir mutfak yaptırdığını ve bu mutfaktan yapılan lüks harcamaların Sayıştay denetiminde ortaya çıkabileceğini iddia etti.

NE OLMUŞTU

Merkez Bankası çalışanı Büşra Bozkurt, Erol Erkan tarafından işten çıkarıldığı iddiasıyla CİMER'e şikayette bulunmuştu. Bozkurt, Erol Erkan'ın bankada resmi olmayan bir yönetici konumuna getirildiğini, çalışanların işe alınması, çıkarılması ve tayin gibi konularda etkili olduğunu iddia etmişti. Ayrıca, Erol Erkan'a bankada oda, koruma ve makam aracı tahsis edildiğini söylemişti.

Bu iddiaların ardından, ismini açıklamak istemeyen bir üst düzey Merkez Bankası yetkilisi, bankanın çalışanları için yapılmış sosyal tesislerin Hafize Gaye Erkan'ın ailesine tahsis edildiğini ileri sürmüştü.

GAYE ERKAN İDDİALARA DOĞRUDAN YANIT VERMEKTEN KAÇINMIŞTI

Bu iddialar üzerine, Hafize Gaye Erkan sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Erkan, “Son günlerde şahsım ve ailemi hedef almak suretiyle, Bankamıza yönelik güven bozucu, kasıtlı ve gerçeklerle bağdaşmayan haberler dolaşıma sokulmuştur” diyerek iddiaları yalanladı ve asılsız iddialara karşı şaşkınlık ve üzüntüsünü dile getirmişti. Ayrıca, bu iddialara karşı yasal haklarını kullanacağını belirtmişti. Erkan, dilekçedeki iddialardan ve iddiaların sahibi Merkez Bankası çalışanından bahsetmeden dilekçe ile ilgili yapılan haberleri yalanlaması dikkat çekmişti.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (44)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
44 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN