Çocuklarınız bu emojileri çok kullanıyorsa dikkat! Uyuşturucuda ve fuhuşta kullanılan gizli emojiler deşifre oldu!

Çocuklarınız bu emojileri çok kullanıyorsa dikkat! Uyuşturucuda ve fuhuşta kullanılan gizli emojiler deşifre oldu!

Polis, gençlerin 'uyuşturucu ve cinsel ilişki' sohbetlerinde kullandığı 'gizli' emojileri deşifre ederek, ailelere ve öğretmenlere uyarıda bulundu. İşte, ortaya çıkan gizli emojilerin anlamları...

İngiltere'nin Surrey bölgesinde polisler, ebeveynleri ve öğretmenleri, gençler tarafından 'uyuşturucu ve cinsel ilişki' sohbetlerinde kullanılan 'gizli emojiler dünyası' konusunda uyardı.

Güvenlik güçleri, gençlerin bu emojileri mesajlarını gizlemek için kullandıklarını ve satıcıların bu taktiği gençleri uyuşturucu almaya teşvik etmek için kullanıyor olabileceğini öne sürdü.

Daily Star'da yer alan habere göre, yetkililer, ebeveynleri 'emoji farkındalığına' sahip olmaya çağırarak, emojilerin 'gizli' anlamlarını tahmin etmeye teşvik etmek için sosyal medyada popüler simgelerin grafiklerini paylaştı.

emojilerin-anlamlari-2.jpg

'GİZLİ' EMOJİLERİN ANLAMLARI ORTAYA ÇIKTI

Uyuşturucu satın alımında kullanılan emojiler şöyle:

Kokain: Burun, balık, benzin pompası, kardan adam ya da kar tanesi emojisiyle temsil ediliyor.

Ekstazi: Şeytan, kafatası, uzaylı veya canavar emojisi kullanılarak tasvir ediliyor.

Ketamin ve Nitröz Oksit: At ve balon emojileri kullanılarak temsil ediliyor.

Esrar: Dört yapraklı yonca, limon, üzüm salkımı, karpuz, çilek, kiraz, ananas, köpek, tatlı, kek, dondurma ya da kurabiye gibi 14 emoji şeklinde tasvir ediliyor.

emojilerin-anlamlari-1.jpg

POLİS, 'GİZLİ' EMOJİ LİSTESİNİ OKULLARA BİLDİRDİ

Surrey güvenlik güçleri, bu bilgileri personel ve ebeveynlerle paylaşmaları için okullara iletti.

Dedektif Başmüfettiş Kate Hyder, "Ebeveynlerin ve vasilerin, ihtiyaç duyduklarında çocuklarıyla bu konuda konuşabilecekleri konusunda kendilerini güvende hissetmelerini istiyoruz. Emojilerle ilgili tartışmayı genişletmek için yerel ortaklarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Emojilerin ve alternatif anlamlarının sürekli değişecek bir şey olduğunun da farkındayız ve bu nedenle bu konudaki çalışmalarımız ve araştırmalarımız devam edecek" dedi.

emojilerin-anlamlari-3.jpg

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN