DP lideri Uysal: Erdoğan'ın 'gollük pas' açıklaması istismarın itirafı

DP lideri Uysal: Erdoğan'ın 'gollük pas' açıklaması istismarın itirafı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "başörtüsü" açıklamasına yönelik "Farkında olmadan bize pas verdi bizim de gol atmamız lazım" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Demokrat Parti lideri Uysal'dan tepki geldi. Uysal, "Hak ve özgürlük alanları, başörtüsü konusu sizin için ‘gollük pas alanı’ mı? Bunun cevabı koca bir evet! Bu açıklama ile itiraf ettiğiniz şey; on yıllardır üzerinde tepindiğiniz, hırsızlıkları, yolsuzlukları, hukuksuzlukları, usulsüzlükleri örteceğiniz bir istismar sahası" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun duyurduğu, CHP'nin TBMM'ye sunduğu, "başörtüsü hakkını teminat altına almaya yönelik" kanun teklifi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Farkında olmadan bize pas verdi bizim de gol atmamız lazım” açıklamasında bulundu. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Erdoğan'ın bu sözlerine tepki gösterdi.

Uysal, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı değerlendirmede, Erdoğan’ın Çekya gezisi dönüşünde uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada kullandığı bu ifadeleri alıntılayarak şunları söyledi:

'BU AÇIKLAMAYLA İTİRAF ETTİNİZ'

"Sormak lazım Sayın Erdoğan’a; Hak ve özgürlük alanları, başörtüsü konusu sizin için ‘GOLLÜK PAS ALANI’ mı?

Bunun cevabı koca bir EVET!!! Bu açıklama ile itiraf ettiğiniz şey; on yıllardır üzerinde tepindiğiniz, hırsızlıkları, yolsuzlukları, hukuksuzlukları, usulsüzlükleri örteceğiniz bir İSTİSMAR SAHASI!!!

Türkiye’nin sağlıklı bir toplumsal ve siyasi rekabet iklimine kavuşması; problemleri dikey kimlik sahalarında değil yatay demokrasi ve hukuk alanlarında tanımlamakla sağlanır!

'ERDOĞAN KENDİNİ KURTARMAK İÇİN DEĞERLERİ REKABET MESELESİ YAPIYOR'

Türkiye’nin 20 yıldır içine hapsolduğu iki akstaki (Laiklik ile Din ve Etnik bölücü milliyetçilik ile Milliyetçilik) kimlikçi kutuplaşma ve çatışma sahasından çıkartılması sağlanmadıkça Türkiye gerçek gündemini konuşamaz!!!

Erdoğan, kendini kurtarmak için Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti’nin tüm ortak değerlerini, tüm toplumsal dikiş yerlerini patlatırcasına “İSTİSMAR etmek” için daha fazla bir rekabet meselesi yapmaktan çekinmeyecektir!

'REFERANDUMLARI KUTUPLAŞMAYI DEĞERLENDİRMEK İÇİN KULLANACAK'

Erdoğan’ın, Türk Milletini REFERANDUMLAR veya benzeri siyasi araçları toplumsal kutuplaşmayı derinleştirmek ve kaybettiği seçmen desteğini sağlamak, bunu konsolide etmek için kullanacağı anlaşılmaktadır!

Tüm bu düzenbazlık, provokatif tercihlere zorlayarak istismar gayretine karşı muhalefet olarak teyakkuz halinde olmak mecburiyetindeyiz!"

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (4)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
4 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN