Emekli bayram ikramiyesi ödeme günü belli oldu! Bu tarihte hesaplara yatırılacak

Emekli bayram ikramiyesi ödeme günü belli oldu! Bu tarihte hesaplara yatırılacak

2023 yılı bayram ikramiyesinin ne zaman ödeneceği belli oldu. Bu yıl emeklilere Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda 2'şer bin TL ikramiye verilecek. Peki, bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? İşte, bayram ikramiyesi ödeme tarihi...

Emeklilere verilecek bayram ikramiyesi tutarı belli oldu. Ramazan Bayramı'nda 2 bin TL, Kurban Bayramı'nda 2 bin TL bayram ikramiyesi bütün emekli vatandaşların hesaplarına yatırılacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, bu yıl emeklilere Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda toplam 4 bin TL verileceğini açıkladı.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR 2023?

Elitaş, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımızla bir görüşme yaptık. Bayram ikramiyeleriyle ilgili tasarrufu ifade ettik. Cumhurbaşkanımız kanun teklifine bayram ikramiyelerinin 2'şer bin lira olması müjdesini kamuoyu ile paylaşın diyerek ifade ettiler. Yani ramazan bayramı ile 2 bin lira, kurban bayramı için 2 bin lira ikramiye verilecek"

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK 2023?

Emekli bayram ikramiyeleri geçtiğimiz yıllarda bayramdan bir hafta önce hesaplara geçmişti. Bu yıl da en geç bayrama bir hafta kala ikramiyeler emeklilerin hesaplarına yatırılacak.

Ramazan Bayramı bu yıl 21 Nisan 2023 Cuma günü başlayacağından dolayı emekli ikramiyelerinin de 17 Nisan 2023 Pazartesi gününe kadar yatırılması bekleniyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN