Kamuda çalışanlara müjde: Cüzdanlar dolup taşacak! Bakan Işıkhan'ın açıklaması yüzleri güldürdü

Kamuda çalışanlara müjde: Cüzdanlar dolup taşacak! Bakan Işıkhan'ın açıklaması yüzleri güldürdü

Memur ve emeklisinin maaşlarına yapılacak zamları açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli maaşlarına yönelik çalışmaların da sürdüğünü aktardı. İşte, memur ve emekli maaşı zammı son dakika haberi...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ankara'da 19 Eylül 2023 Salı günü gazetecilere yaptığı açıklamada, memur maaşlarına dikkati çeken Işıkhan, emekli maaşlarına yönelik çalışmaların devam ettiğine vurgu yaptı.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI NE KADAR OLACAK 2024?

TRT Haber'de yer alan habere göre, Bakan Işıkhan, 2024 yılı memur maaşlarıyla ilgili şunları söyledi:

"Memur ve memur emeklilerimiz için enflasyon hedeflemelerine göre Ocak 2024'te yapılacak artış yaklaşık yüzde 50'ye yaklaşacaktır. En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır."

2024 EMEKLİ MAAŞINA NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Emekli maaşıyla ilgili de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimat doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü kaydeden Bakan Işıkhan, "Çalışma tamamlandığında Cumhurbaşkanımıza sunulacaktır. İktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz" diye konuştu.

YIL SONUNA KADAR BÜTÜN EYT'LİLER MAAŞINA KAVUŞACAK

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili yapılan kanun düzenlemesi kapsamında 1 milyon 899 bin kişinin emeklilik işleminin yapıldığını söyleyen Bakan Işıkhan, maaşı henüz bağlanmayan EYT'lilerin yıl sonuna kalmadan haklarına kavuşacağını belirtti.

İSTEĞE BAĞLI SİGORTA YAPTIRANLARA PRİM DESTEĞİ VERİLECEK

Seçim vaatleri kapsamında da pek çok düzenlemenin peyderpey hayata geçeceğini belirten Bakan Işıkhan, şöyle devam etti:

"BAĞ-KUR prim gün sayısı 9 binden 7 bin 200'e düşürülerek SSK'lılarla eşitlenecek. 1 milyon BAĞ-KUR'lumuzu kapsayacak. Aile Koruma Kalkanı kapsamında her ailede en az bir kişinin, gençler öncelikli olmak üzere çalışması, belirli süreyle sigorta primlerinin tamamının karşılanması sağlanacak. Ev kadınlarına isteğe bağlı sigorta kapsamında prim desteği verilecek."

ŞARTLARI SAĞLAYANLARA 3600 EK GÖSTERGE VERİLECEK

Bakan Işıkhan, birinci dereceye ulaşmış tüm devlet memurlarına 3600 ek gösterge verileceğini de hatırlattı. Yaşlı bakım sigortasının da hayata geçirilecek düzenlemelerden olduğunu belirtti.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN