Karamollaoğlu: Erdoğan'a 'Siz Büyük Orta Doğu Projesi eş başkanlığını sürdürüyor musunuz?' dedim cevap vermedi veremiyor

Saadet Partisi'nin genel başkanlığını sağlık sorunları sebebi ile bırakacağını açıklayan Temel Karamollaoğlu, Saadet-Gelecek grup toplantısında son defa genel başkan sıfatı ile konuşma yaptı. İsrail'in Büyük Orta Doğu Projesini sürdürdüğünü ifade eden Karamollaoğlu "Sayın Cumhurbaşkanımıza sordum. 'Siz Büyük Orta Doğu Projesi eş başkanlığını sürdürüyor musunuz?' Bunun yanıtını daha sayın Cumhurbaşkanı vermedi, veremiyor" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet- Gelecek Partisi Grup Toplantısı’nda son kez konuştu.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu 3'üncü dünya savaşının başladığını ifade ederek, Filistin'de yaşanan katliamlara dikkat çekti.

İsrail'in Büyük Orta Doğu Projesini sürdürdüğünü ifade eden Karamollaoğlu "Sayın Cumhurbaşkanımıza sordum. 'Siz Büyük Orta Doğu Projesi eş başkanlığını sürdürüyor musunuz?' Bunun yanıtını daha sayın Cumhurbaşkanı vermedi. Ben vermediğini düşünmüyorum. Veremiyor." dedi.

Öte yandan Erdoğan'a seslenen Karamollaoğlu, "Şu anda Sayın Cumhurbaşkanı’nın bir tane derdi var. O da bir dönem daha iktidarda nasıl kalabilirim derdi. Bazılarının da iddiası bir dönemi belki yedi yıla çıkaracaklar. Allah’tan kork. İşe gelirken iki dönemi, hadi bilemedin üç dönem diyordun. Şimdi 21 dönem sana yetmiyor. Nasıl bir anlayış? Mahvettin yahu" dedi.

yeni-proje-10.jpg

Karamollaoğlu, sadece Gazze'de değil Ukrayna'da da ve dünyanın farklı bölgelerinde benzer katliamların yaşandığını vurguladı. Bu savaşların devam etmesini ve daha da genişleyerek kapsamının büyümesi isteyenlerin olduğunu ifade eden Saadet Partisi lideri, Putin'in son yaptığı ziyaretler ile daha geniş kitlelerle irtibat kurmak istediğinin göstergesi olduğunu dile getirdi.

Kuzey Kore gibi ülkelerin Rusya'ya yanaşması nedeni ile bu savaşların yayılmasının olası olduğunu ifade etti. Çin'de ve Arakan'da da Müslümanlara yönelik baskı ve zulmün devam ettiğine dikkat çeken Karamollaoğlu, Türkiye'nin bu çatışmaların göbeğinde olduğunu hatırlattı.

yeni-proje-11.jpg

'ERDOĞAN BİR DÖNEM DAHA İKTİDARDA OLMAK İSTİYOR'

Erdoğan'ın derdinin yalnızca bir dönem daha iktidarda kalmak olduğuna vurgu yapan Saadet Partisi lideri, ortaya atılan iddiaları gündeme taşıdı.

Temel Karamollaoğlu, "Bu bir dönemi belki 7 yıla çıkaracaklar. Anayasada bazı değişiklikler yapılırsa sayın Cumhurbaşkanı ömrü vefa ederse 7 yıl daha iktidarda kalacak. Allahtan kork. İşe gelirken iki dönem bilemedin üç dönem diyordun. Şimdi yirmi bir dönem sana yetmiyor. İnsanın yüzü kızarır." dedi.

yeni-proje-12.jpg

KARAMOLLAOĞLU'NDAN EKONOMİ YÖNETİMİNE ELEŞTİRİ

Devletin israfa göre yatırımlar yaptığını belirten Karamollaoğlu üretime dönük yatırımlarda ilerleme kaydedilmediğini söyledi.

Ekonominin kısa sürede düzeltileceğine inandıklarını ifade eden Temel Karamollaoğlu, bunun örneğinin Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın başbakanlığı döneminde gerçekleştiğini hatırlattı.

Saadet Partisi lideri sözlerine şöyle devam etti:

"Çok değil bundan 27 sene önce Erbakan hoca başbakan oldu. yüzde 20'mi 30'mu? Devlet diyor ki 'yüzde 20'den fazla veremeyiz paramız yok'. Sendika diyor ki 'yüzde 30'dan aşağısına rıza göstermeyiz'. Tam o sırada Erbakan hoca hesapları istedi. Sonra hesaplar geldi. 'Biz tahminimimizden daha zenginmişiz' dedi. Yüzde 30 ne demek biz yüzde 50'yide veririz. ilk kademede yüzde 30 verilirse devlet iflas eder zannedenler yüzde 50'nin verildiğine, arkasından da yıl sonuna kadar bir yüzde 25, bir yüzde 20 zam daha yapıldığına şahit oldular. Siz kimsenin bunun dile getirdiğine şahit oluyor musunuz?. Söyleyemezler kulaklarını tıkarlar. Bu söylendiği zaman kendilerinin beceriksiz oldukları ortaya çıkar. Bu söylem değil ki, bu yaşanılmış gerçek"

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (5)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
5 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN