Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu: Korkunun ecele faydası yok, seçimden kaçma

Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu: Korkunun ecele faydası yok, seçimden kaçma

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin meclis grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Türkiye'nin gündeminde olan konulara değinen ve "Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye hiç bu kadar kirlenmemişti" açıklamasını yapan Kılıçdaroğlu, gençlere yönelik verdiği sözleri de yeniledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin meclis grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye'nin neden bu hale geldiğini sorgulayan Kılıçdaroğlu, "İktidara geldiklerinde yoksulluk olmayacaktı, şimdi diz boyu. Yolsuzluk olmayacaktı, artık Ak Parti deyince eşittir yolsuzluk. Yasaklar olmayacaktı, Türkiye bir yasaklar ülkesine döndü." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"KİRLENEN TÜRKİYE'Yİ TEMİZLEME GÖREVİNİ TARİH BİZE VERECEKTİR"

Hepinizin kafasında ciddi soruların oluştuğunu biliyorum. Düşünen herkes gelişmelerden kaygı duyuyor. Şu soru önceden espriyle soruluyordu, şimdi artık ciddi ciddi soruluyor; ne olacak bu memleketin hali? Buradan bütün vatandaşlarıma seslenmek isterim, hiç kaygı duymayın. Bu ülkede, hepimiz birlikte Türkiye'yi aydınlığa çıkarmak için mücadele edeceğiz. Zaten demokrasi dediğimiz de tam anlamıyla budur. Kirlenen Türkiye'yi temizleme görevini tarih bize verecektir göreceksiniz. Biz bunu yapacağız, bu bizim görevimizdir.

Sorun şu, Türkiye neden bu hale geldi? 19 yılın sonunda Türkiye neden bu hale geldi? Milli Kurtuluş Savaşı'nı veren bir Türkiye, Osmanlı'nın borcunu son kuruşuna kadar ödeyen bir Türkiye neden bu hale geldi? Neden Türkiye ayrışıyor, ayrıştırılıyor? İnanç üzerinden, kimlik üzerinden, yaşam tarzı üzerinden insanlar neden ayrıştırılıyor? Hangi siyasi akıl bunu yapıyor? O siyasi akla akılsızlık demek lazım aslında. Toplumu birleştirmek, kaynaştırmak varken, hoş görüyü egemen kılmak varken neden insanlar ayrışıyor ve neden böyle bir politika güdülüyor? Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye bu kadar kirlenmemişti. Tarihe meraklı olanlar bunu çok iyi bilirler.

"TÜRKİYE YASAKLAR ÜLKESİNE DÖNDÜ"

İktidara geldiklerinde yoksulluk olmayacaktı, şimdi diz boyu. Yolsuzluk olmayacaktı, artık Ak Parti deyince eşittir yolsuzluk. Yasaklar olmayacaktı, Türkiye bir yasaklar ülkesine döndü. Dolayısıyla bütün vatandaşlarımı hangi partisinden olursa olsun, Türkiye'nin hangi coğrafyasında, ilinde, ilçesinde, köyünde, mahallesinde yaşarsa yaşasın, yarın sandığa gittiğimiz zaman elimizi vicdanımıza koyup sandığa gitmek zorundayız.

"SABAH KAPINIZI POLİS DEĞİL, SÜTÇÜ ÇALACAK"

Eğer Türkiye'yi demokratik yollarla aydınlığa çıkaracaksak hepimizin oturup düşünmesi lazım. Benim sorumluluğum var doğrudur. Ama her bir vatandaşın da ayrı ayrı sorumluluğu var. Değerli arkadaşlarım, gerek ben gerek milletvekili arkadaşlarım zaman zaman vatandaşlarla bir araya geliyor ve dertlerini dinliyoruz. Geçen cumartesi akşamı gençlerle bir araya geldik. Twitch yayınından Ahmet kardeşim soru sordu, ben de bütün soruları samimi olarak yanıtlamaya çalıştım. Onlara sözüm oldu, onların da kaygıları var, hepinizin huzurunda, onlara verdiğim bazı sözleri tekrarlamak istiyorum.

Sevgili gençler istediğiniz, özlediğiniz özgürlüğü size vereceğim. Öyle bir özgürlüğe kavuşacaksınız ki, iktidara getirdiğiniz kişiyi gerekirse en sert şekilde eleştirebileceksiniz. Öyle bir özgürlüğünüz olacak. Sabahın köründe kapınız çalınıyorsa, onun polis değil sütçü olduğunu anlayacaksınız. Böyle bir özgürlük vaad ediyorum size.

Kredi Yurtlar Kurumu'ndan kredi almışlar, burs almışlar. Büyük bir kısmı işsiz, Erdoğan'ın iki eli onların yakasında borçlarını ödemeleri için, onlara CHP adına söz verdim, iktidara geldiğimizde faizlerin tamamını sıfırlayacağız. İş bulduktan sonra, sigortalı bir işe girdikten sonra belli taksitlerle onların kredi borçlarını ödemelerine imkan sağlayacağız.

19 yılda yurt sorununu çözemediler. Onlara söz verdim, en geç bir yıl içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde öğrenciler için yurt sorunu kalmayacak. Bitireceğiz yurt sorununu. Birer ikişer kişilik odaları olacak, sıcak soğuk suyu olacak, geniş bant internet erişimi olacak. Gençler bunları bir kenara yazın, benim size vaadimdir ve ben bunların tümünü gerçekleştireceğim. 2 milyon 400 bin hanede internet yok. 21'inci yüzyılın en büyük ayıbı bu. Peki, bu hanelerde eğitim nasıl olacak? En geç 2 yıl içerisinde internetsiz hiçbir hane kalmayacak. Bu rezalete de son vereceğiz. Avrupa'nın en ağır işleyen internet sistemine en yüksek parayı ödüyoruz. Bu rezalete de son vereceğiz. Fiber alt yapı yatırımlarını süratle hayata geçireceğiz.

KPSS ve sözlü sınavlar iki elemeli. Evet gençler giriyorlar KPSS'ye yüksek puan da alıyorlar ama torpil yoksa sözlü de eleniyorlar. Onlara söz verdim, sözlüyü kaldıracağız, torpili bitireceğiz. Kim başarılı olduysa görevinin başında olacak. Eğitim, sağlık, sosyal güvenlik engelli kadrolarının tamamını dolduracağız. Sayıştay rapor vermiş, 138 bin 393 öğretmene ihtiyaç var. İlk bir ay içerisinde bu sayıdaki öğretmenleri öğrencileriyle buluşturacağız.

"KİM ÇÖKTÜ 128 MİLYAR DOLARIN ÜZERİNE?"

Konuşmanın başında söyledim, Ne olacak bu memleketin hali? Mafyaya teslim olan bir siyasi iktidar, mafyanın satın aldığı bir siyasi iktidar, mafyanın talimat verdiği bir siyasi iktidar... Hukuk devletinden uzaklaşırsanız ne olur? Hukukun üstünlüğünü gözardı ederseniz ne olur? 29 Ağustos 2018; parti meclisi toplantısında şu cümleyi kullanmışım; devleti demokratikleştirmezseniz devlet süratle organize suç örgütü haline dönüşebilir. 16 Ekim 2018; hukukun üstünlüğü ilkesinin gereğini yerine getirmezseniz, devlet organize suç örgütü niteliğine bürünür. Geldiğimiz nokta budur. Zamanında söyledik, zamanında uyardık.

Öyle bir noktaya geldik Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde hiç karşılaşmadığımız olaylarla karşı karşıyayız. Mafya liderleri bildiri yayınlıyorlar, Cumhur İttifakı'na destek veriyorlar. Millet İttifakını da eleştiriyorlar. Şu hale bakın, mafya Cumhur İttifakı'na destek veriyor... Gizli kapaklı değil. Hırsızlık da aleni, soygun da aleni halde yapılıyor. Eğer bir ülkede soygun, hırsızlık alemi yapılıyorsa, uyuşturucu kaçakçılığı alemi yapılıyorsa arkasına siyasi destek olmadan bu olmaz. Siyasi destek zaten var. O kadar açık ki, ben seni destekliyorum diye bildiri yayınlıyor mafya liderleri.

Merkez Bankası'nın 128 milyar doları, arka kapıdan gitti. Kim çöktü bu 128 milyar doların üzerine? Bunların mafyadan ne farkı var. Mafya da çöküyor, siz de çöküyorsunuz. Ne farkınız var sizin mafyadan?

"BÜTÜN DÜNYA BİZİMLE DALGA GEÇİYOR"

15 Temmuz deyip deyip geziyorlar ortalıkta, ya 15 Temmuz şehitlerinin, gazilerinin paralarının üzerine çöktüler. Mafya düzeniyle bunun arasında bir fark var mı? Bunu yapan iktidardaki mafyadır.

Şentop çağırmak zorundadır Süleyman Soylu'yu, eğer bir siyasetçi her ay 10 bin dolar rüşvet alıyorsa adını ver kardeşim. Savcı çağırırsa gidip adını verecekmiş. Memlekette savcı mı kaldı? Hepsi dilsiz, sağır ve kör. Kim bu her ay 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçi?

Bütün dünya bizimle dalga geçiyor ya. Bütün dünya.

Memleket yangın yeri, saraya bak Allah aşkına. Ağzını açıp tek laf etmiyor. Bütün bu rezaletler yaşanırken tek bir laf etmiyor. E mafyadan izin alacak. 'Bunu şimdi konuşmayayım, benim sırlarım da açığa çıkar mı, çıkmaz mı?'

"KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK, SEÇİMDEN KAÇMA"

Eğer Erdoğan, 'Her şeyin sorumlusu benim' diyorsa, devleti mafyaya teslim eden de Erdoğan'dır. Hep söylüyorum, Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti için artık milli güvenlik sorunudur.

Artık bu ülke AK Parti ile vedalaşmaktadır. Bizim için de kiri temizleme zamanıdır. Beni tanıyorsunuz, sırtıma koymaya çalıştıkları tüm iftiralara, pisliklere rağmen hiç geri adım atmadım. Nerede durduğumu biliyorsunuz, nasıl savacağımızı biliyorsunuz. Bu bir seferdir dostlar, sefere çıkmaya hazır mıyız? Yeni bir siyasete, yeni fırsatlara, yeni bir ekonomiye, Allah'a seferdir bizim seferimiz, bu değişikliği Türkiye'ye getirmeye hazırım. Mücadeleye hazırım. Siz de hazır mısınız bu sefer?

Eski tartışmalara ve olumsuz siyasete dur demeye, insanlarımızı birleştirmeye hazır mısınız? Barışmaya hazır mısınız? Daha çok demokrasiye, şefkate, farklı fikirlere hazır mısınız? Yol bulmak kolay imiş, mesele gönül bulmakta. Vakit veda vaktidir, artık tamam. Haydi Erdoğan, vakit tamam. Seçim zamanıdır bu zaman. Allah'ını seviyorsan seçimden kaçma. Korkunun ecele faydası yok. Er meydanında bekliyorum seni. Zaman sandık zamanıdır. Gel kardeşim, seçimi yap."

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (22)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
22 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN