Kılıçdaroğlu'nun programı belli oldu: CHP liderinin üçüncü durağı Almanya

Kılıçdaroğlu'nun programı belli oldu: CHP liderinin üçüncü durağı Almanya

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD ve İngiltere ziyaretlerinin ardından bu kez Almanya'ya gidiyor. CHP lideri “İkinci Yüzyıla Çağrı Vizyon” buluşmasının ardından, 14-17 Aralık 2022 tarihlerinde Almanya’yı ziyaret edecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Aralık 2022’de İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılan “İkinci Yüzyıl’a Çağrı” vizyon buluşmasında önemli açıklamalar yapmıştı. “İkinci Yüzyıl’a Çağrı” vizyon buluşmasın ardından bu kez Almanya'ya gidiyor. ABD seyahatinde teknoloji ve bilim alanında dünyanın ve Türkiye’nin 'en parlak zihinleriyle' toplantılar yapmış, ardından İngiltere’de Türkiye’ye 'temiz yatırım'ı çekmek amacıyla büyük yatırımcı gruplarının yanı sıra teknoloji ve yeşil enerji fonlarının yöneticileri ile bir araya gelmişti.

ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNACAK

Kılıçdaroğlu, yurt dışı temaslarının üçüncü durağı için 14-17 Aralık 2022 tarihlerinde Almanya’da olacak. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Almanya ziyaretinde, endüstriyel dönüşüm başdanışmanı Jeremy Rifkin ile birlikte çeşitli temaslarda bulunacak, çalışma toplantıları yapacak. Almanya programının ana odağının “endüstri dönüşümü” olacağı belirtildi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Jeremy Rifkin’in eski Almanya Başbakanı Angela Merkel ile başlattığı endüstriyel ve yeşil enerji dönüşüm hamlelerini yerinde gözlemleyeceği ve Türkiye’de gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar için önemli temaslarda bulunacağı kaydedildi. Kılıçdaroğlu, Almanya’da, Türkiye’nin üretim niteliğinin köklü biçimde dönüşmesi ve geleceği yakalayabilmesi için sektörel kuruluşların temsilcileriyle de toplantılar yapacak.

YERİNDE İNCELEYECEK

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Almanya’da üniversite, işgücü ve üretim süreçlerini yeni teknolojilerle birbirine bağlayan ve bu yolla akıllı endüstriye geçişi sağlayacak modelleri yerinde inceleyeceği bilgisi verildi. Kılıçdaroğlu’nun, Almanya ziyaretinde ayrıca, sosyal devlet anlayışıyla oluşan refahın ve zenginliğin topluma yayılmasına dair deneyimleri de yerinde dinleyeceği ifade edildi. Kılıçdaroğlu, ziyaret boyunca üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve ekonomi alanında faaliyet gösteren kişi ve kurumlarla temaslarda bulunacak.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
3 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN