Back To Top
Merhamet ve Emek Ödülleri sahiplerini buldu

Merhamet ve Emek Ödülleri sahiplerini buldu

 - Son Güncelleme: 13.02.2020 Perşembe 12:48
Merhamet ve Emek Ödülleri sahiplerini buldu
- A +

Başkent Postası Gazetesi, anlamlı bir buluşmaya bir kez daha ev sahipliği yaptı. Bu yıl 2'ncisi düzenlenen Merhamet ve Emek Ödülleri, Ankara Bera Otel'de gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Merhamet ve Emek Ödülleri, Ankara'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Törene İçişleri eski Bakanı Murat Başeskioğlu, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Gölbaşı Belediye Başkanı Yardımcısı Murat Ilıkan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Basın Yayın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, Refah Partisi Mkyk üyesi Mehmet Altınöz, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı Nuri Ünal, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

20-02/13/13.jpg

Gecede birçok alanda örnek davranışa imza atan isimlere ödülleri takdim edildi.

20-02/13/12.jpg

İşte ödül verilen isimler:

1-Miray Sekkin Eser (MALATYA)

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depreme özel bir hastanenin doğumhanesinde yakalanan Operatör Dr. Miray Sekkin Eser ve ekibi, görevini soğukkanlılıkla yerine getirdi.

2-Durmuş Uğur (MANİSA)

Manisa'da 2 milyon lira değerinde para ve çekin bulunduğu çantayı bularak sahibine teslim etti.

3-Can Coşkun (ANKARA)

Can Coşkun ve ekibi, yerli ve milli üretim üzerinde yapmış oldukları çalışmalar sonucunda üniversitelerin ihtiyaç duyduğu yabancı menşeli laboratuvar cihazlarını üretmeyi başardılar.

İhtiyaç sahiplerine erzak ve gıda yardımı yapmakta birçok ihtiyaç sahibi öğrenciye burs sağlayarak öğrencilerin öğrenim görmelerine de destek olmaktadır.

4- Hakkı Uygun (İSTANBUL)

Kızını lösemiden kaybeden baba kök hücre bağışıyla başka bir hayatın kurtulmasını sağladı.

5-Enes Babacan (ANKARA)

TRT Muhabiri 15 Temmuz'da hain darbe girişimi sırasında göğsünden aldığı kurşunla yaralanmış ve gazi unvanını alarak görevine devam etmektedir.

6-Faruk Sağdıç (BALIKESİR)

Sokakta üşüyen köpeğe hiç tereddüt etmeden montunu bırakıp gitti.

7-İbrahim Türkeri (İSTANBUL)

4. Kattaki balkondan atlayıp canına kıymak isteyen genç kızı havada yakalayarak kendi canını hiçe saydı.

20-02/13/11.jpg

8-Barış Özer (ANTALYA)

Antalya'da halk otobüsü şoförü Barış Özer, İranlı turistin otobüste unuttuğu yaklaşık 30 bin liralık döviz ve TL bulunan cüzdanı sahibine teslim etti.

9-Sadettin Karagöz (ANKARA)

Bir bankadan emekli olduktan sonra çocuklarının Altındağ'daki ayakkabı deposunda zaman geçiren Sadettin Karagöz, Suriyeli bir ailenin ayakkabı isteğini geri çevirmedi. Karagöz'ün yardımlarını duyan diğer hayırsever vatandaşlar da ayakkabı deposuna çeşitli yardım malzemeleri getirdi.

Gıda, giyim, kırtasiye malzemelerinin aralarında bulunduğu yardımların çığ gibi büyümesi üzerine depo, ihtiyaç sahipleriyle hayırseverleri buluşturan bir yardım mağazasına dönüştü.

10- Murat Ercan (ANKARA)

Yolda aracı bozulan hastanın imdadına Sincan Belediye Başkanı yetişti.
Başkan hasta çocuğu ve annesini makam aracı ile hastaneye götürdü.

11- Semih Çevirme (NEVŞEHİR)

Karayolları Nevşehir Şube Şefliği'nde çalışan Semih Çevirme, yol çalışması esnasında bulduğu içi para dolu çantayı (11 bin 490 avro ve 2 bin 100 lira) sahibine teslim etti.

12-Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu (ANKARA)

Sahipsiz sokak hayvanlarına yardım etme bilincinin aşılanması
amacıyla hayvan barınaklarına ziyaretler gerçekleştirdiler ve mama yardımı yaptılar. İdlib'deki ihtiyaç sahiplerine yardım gönderdiler.

Öğrencileri ve velileri, 'İyilikte Yarışıyor Projesi' kapmasında Pursaklar Devlet Hastanesi Çocuk Bölümünde oyun salonu kurdular.

13-Serap Çetin (ANKARA)

4 yılda 2 kez kanseri yendi ve aynı acıları yaşayanlara da ışık oldu.

14- Ömer Kaan Şıvkın (KASTAMONU)

Kastamonu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde staj yapan Ömer Kaan Şıvkın, lavaboda bulduğu yüklü miktardaki parayı emniyet güçlerine teslim etti.

15-Nuray Aşcaklı (ANKARA)

Restoranda bulaşıkçılık yaparak para kazanıyor. Kazandığı para ile sokak hayvanlarına yem alıp hasta olanlarını tedavi ettiriyor.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN