MHP'li Yalçın: CHP ve yancılarını 2023'te ters köşeye yatıracağız

MHP'li Yalçın: CHP ve yancılarını 2023'te ters köşeye yatıracağız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin siyasi çalışmalarıyla ilgili bir yazılı açıklamasında muhalefete yüklendi. Yalçın, gözlemleri sonucunda milletin 'Cumhur İttifakı’nın güven veren siyasi duruş ve tutarlılığı'na inandığını belirterek, "Şüphe yok ki MHP, önceki seçimlerde olduğu gibi, umutlarını partimizin oy kaybına bağlayanları hayal kırıklığına uğratacak; CHP ve yancılarını destekleyen kamuoyu araştırma şirketlerini 2023 Haziran’ında da ters köşeye yatıracaktır" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, MHP tarafından 30 Ekim 2021 tarihinde başlatılan ve Türkiye'nin tüm illerinde yapılan siyasi çalışmaların, geride kalan hafta sonu itibarıyla tamamlandığını duyurdu.

Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirilen çalışmalarıyla sadece MHP seçmeniyle değil, her kesimden vatandaşla bir araya geldiklerini belirten Yalçın, ardından muhalefete yüklenerek "Zillet ittifakının iddialarının aksine, Cumhur İttifakı’nın güven veren siyasi duruş ve tutarlılığının, milletimizin geleceğe dair umutlarını artırdığı, beklentilerine yegâne çare olarak görüldüğü anlaşılmıştır. Zillet ittifakının güven vermeyen, kavgacı ve şedit siyaset tarzınınsa Anadolu’da karşılığının olmadığı müşahede edilmiştir. Halkın, küresel dinamiklerden kaynaklanan mevcut sorunların çözümü için iktidara destek vermeyi sürdürdüğü; sıkıntıların gerek hükümetçe atılmakta olan kararlı adımlarla gerekse Cumhur İttifakı'nın tutarlı, temkinli ve soğukkanlı tutumuyla giderilebileceğine olan inancın devam ettiği ortaya çıkmıştır" diye konuştu.

'YERYÜZÜNDE BİR BAŞ AKTÖR OLAN TÜRKİYE'Yİ DURDURMAK İSTİYORLAR'

Semih Yalçın, sözlerine şöyle devam etti:

"İl İl Anadolu' teması kapsamındaki faaliyetlerimiz sırasında, meşru iktidarı küresel aktörlerin katkısı ve dışarıdan fonlanan bazı medya kuruluşlarının desteğiyle iş başından indirmek isteyen çevrelerin lokomotifi olan CHP’nin sakat politikaları üzerinde durulmuştur. Son yıllarda yeryüzünü kasıp kavuran küresel salgınlara, ekonomik krizlere, doğal afetlere ve dünya barışını tehdit eden yaygın vekâlet savaşlarına rağmen büyüyüp gelişerek hem bölgesinde hem de yeryüzünde bir baş aktör konumuna yükselen Türkiye’yi durdurmak isteyen odakların, CHP’yi nasıl taşeronlaştırıp kuruluş amaçlarından saptırdığı anlatılmıştır.

'MHP, 2023'TE CHP VE YANCILARINI DESTEKLEYENLERİ TERS YATIRACAK'

Diğer yandan; partimizce düzenlenen temalı toplantılar ve halkla bire bir temaslar vesilesiyle kamuoyunun nabzını yoklama fırsatı bulunmuştur. Bu çerçevede, siyasi yelpazeye renk veren temayülleri netleştirmek bakımından çok faydalı ve somut sonuçlar elde edilmiştir. Toplum mühendisliğiyle MHP’nin oylarını gerçek rakamların çok altında göstererek seçmen eğilimlerini başka partilere akıtmak isteyen fonlanmış ve ideolojik bazı anketlerin aksine, partimize yönelik teveccühün belirgin surette arttığı tespit edilmiştir. Şüphe yok ki MHP, önceki seçimlerde olduğu gibi, umutlarını partimizin oy kaybına bağlayanları hayal kırıklığına uğratacak; CHP ve yancılarını destekleyen kamuoyu araştırma şirketlerini 2023 Haziran’ında da ters köşeye yatıracaktır."

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (28)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
28 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN