Back To Top
Norveç'te Türk gencin ölümünde 'ırkçı saldırı' iddiası

Norveç'te Türk gencin ölümünde 'ırkçı saldırı' iddiası

 - Son Güncelleme: 14.01.2020 Salı 16:49
Norveç\'te Türk gencin ölümünde \'ırkçı saldırı\' iddiası
- A +

Dünya Yörükler Federasyonu ve Serik Karakoyunlular Derneği Başkanı Mustafa Kuş, Norveç'te yaşayan yeğeninin ırkçı saldırı sonucu tabancayla vurularak öldürüldüğünü söyledi.

Dünya Yörükler Federasyonu ve Serik Karakoyunlular Derneği Başkanı Mustafa Kuş, yaklaşık 27 yıldır Norveç'te yaşayan kız kardeşinin, burada doğup büyüyen ve öğretmenlik yapan oğlu Halil Kara'nın, geçen cuma günü okuldan çıktıktan sonra arkadaşıyla her zaman gittikleri bir restoranda yemek yediklerini anlattı.

BAŞINA ATEŞ EDİLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

Yemekten sonra dışarı çıktıkları sırada bir grubun arkadan yaklaşıp, otoparkta tabancayla yeğeni Halil Kara'nın başına ateş ettiğini aktaran Mustafa Kuş, yanındaki arkadaşının ise bıçakla yaralandığını vurguladı.

'IRKÇI SALDIRI' İDDİASI

Yeğeninin ırkçı saldırı sonucu öldürüldüğünü düşündüklerini aktaran Mustafa Kuş, yeğeninin cenazesinin halen Norveç'te bulunduğunu ve otopsi işlemlerinin ardından perşembe ya da cuma günü Serik'e getirilerek toprağa verileceğini söyledi.

ANTALYA/DHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN