Ömer Çelik’ten Cahit Özkan’a BAE tepkisi

Ömer Çelik’ten Cahit Özkan’a BAE tepkisi

Armağan Çağlayan'ın programına konuk olan AK Partili Cahit Özkan, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Türkiye'ye teslim olduğunu ve AK Parti'nin 2023 seçimlerinde yüzde 75 oy alacağını söylemişti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise Özkan'ın sözlerinin AK Parti'nin görüşleri olmadığını söyledi.

YouTube’da Armağan Çağlayan'ın programına konuk olan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 2023 seçiminde almayı hedefledikleri oy oranıyla ilgili eski açıklamalarına dair soru üzerine yüzde 75'in üzerinde oy alacaklarını söyledi.

Özkan, "İnşallah 2023 seçimlerinde tarihi bir rekorla ipi göğüsleyeceğiz. Yüzde 75'in üzerine çıkacağız. Amacınız kazanmaksa hedefiniz yıldızlar olmadı. Ben AK Parti Grup Başkanvekili olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Cumhurbaşkanımızın siyasetinin acaba yüzde 100 vatandaşımızı bizi niçin desteklemiyor, bu arzuyla, hedefle siyaset yapıyoruz" diye konuştu.

"Bize, 'Yahu yüzde 75 dedi, bu grup başkanvekili hangi kafada' diye soruyorlar. Biz de diyoruz ki, arkadaş yüzde 53 oy oranını görmüş bir Cumhur İttifakı olarak yüzde 75'i hedeflememizden daha doğal ne var?" diyen Özkan, "Birileri yüzde 23 oy alarak yüzde 50+1 almayı hedefliyor, kimse yüzde 23'ten yüzde 51'e nasıl gidiyorsun diye sormuyor, yüzde 53 oy alan bir ittifakın yüzde 75 oy alma hedefine hayalperestlik olarak bakılıyor" ifadelerini kullandı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hakkında da açıklamalar yapan Cahit Özkan şunları söyledi:

“15 Temmuz’un mademki finansörü, mademki Türkiye’ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Esas sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber ilişki kurmamızı istediniz?

Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bize ‘Niye Birleşik Arap Emirlikleri'ni dışlıyorsunuz?’ dedi. Sanki Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek uluslararası süjesi ve onlarla ilişki kurmadık diye Türkiye uluslararası toplumda yalnızlaştığı ifadelerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa…"

basliksiz-1c.jpg

“BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ TESLİM OLDU”

"Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye'nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye'ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti.”

ÖMER ÇELİK: PARTİMİZİN GÖRÜŞLERİNİ YANSITMIYOR

Cahit Özkan’ın bu açıklamalarına, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten eleştiri geldi. Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Grup Başkanvekilimiz Sayın Cahit Özkan'ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan'ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (62)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
62 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN