Back To Top
Osmanlı Arşivleri'nde 'yanlış tasarrufa' geri dönüş imzası

Osmanlı Arşivleri'nde 'yanlış tasarrufa' geri dönüş imzası

 - Son Güncelleme: 31.08.2018 Cuma 22:34
Osmanlı Arşivleri\'nde \'yanlış tasarrufa\' geri dönüş imzası
- A +

Osmanlı Arşivleri'ndeki uzmanların başka kurumlara gönderilmesiyle başlayan tartışmada yeni gelişme yaşandı. KARAR'ın gündeme getirdiği 'yanlış tasarruf'la ilgili Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal'ın geri dönüş için düğmeye bastığı öğrenildi.

Osmanlı Arşivleri'nde yıllardır çalışan uzmanların 'yanlış tasarruf'la başka kurumlarad görevlendirilmesine son noktayı Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal koydu. KARAR'ın manşetine taşıdığı tartışmadan sonra 'yeniden yapılandırma çerçevesinde kimseye haksızlık yapılmayacağını' açıklayan Ünal'ın bugün geri dönüş için imza attığı öğrenildi.

Gelişmeyi Tarihçi-Akademisyen Osmanlı ve Cumhuriyet Arşivleri eski uzmanı Hüseyin Çınar sosyal medya hesabından duyurdu. Çınar, Uğur Ünal'dan aldığı bilgiyi şöyle aktardı: 

Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal’dan az önce aldığım bilgiye göre bugün öğleden sonra başka kurumlara gönderilen bütün arşiv personeli, Devlet Arşivleri Başkanlığı bünyesindeki görevlerine başlama imzasını atacaklar. Hayırlı olsun, bu süreçte sıkıntı çeken arkadaşlara geçmiş olsun.

18-08/31/aaaa.jpg

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN