Back To Top
Peri bacalarına yapılan inşaat hakkında yıkım kararı

Peri bacalarına yapılan inşaat hakkında yıkım kararı

 - Son Güncelleme: 14.02.2019 Perşembe 14:01
Peri bacalarına yapılan inşaat hakkında yıkım kararı
- A +

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nevşehir'deki Göreme beldesinde peribacalarının bulunduğu alanda yapılan otel inşaatı hakkında yıkım kararı alındığını ve yıkıma başlandığını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nevşehir’deki Göreme beldesinde peri bacalarının bulunduğu alanda yapılan otel inşaatı hakkında 'bölgede kaçak ve çarpık yapılaşmaya karşı verdiği talimatlar doğrultusunda' yıkım kararı alındığını ve yıkıma başlandığını açıkladı. 

Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, Nevşehir'in Göreme beldesinde otel inşaatı yapıldığına ilişkin haberlerin basına yansımasının ardından, inşaatın dün durdurulduğu hatırlatıldı.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kültür ve medeniyetler beşiği Türkiye'nin zenginliklerini korumak için derin hassasiyet ve tavizsiz tutum gösterdiği belirtilen açıklamada, bu tutumun Kültür ve Turizm Bakanlığınca sarsılmaz bir ilke olarak kabul edildiği vurgulandı. 

KAPADOKYA'DA KAÇAK YAPILARA İZİN VERİLMEYECEK

Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bakanlığımızın peri bacalarının bulunduğu bölgede, kaçak ve çarpık yapılaşmaya karşı verdiği talimatlar doğrultusunda Göreme beldesinde 2 pafta 9423 parselde yapıldığı belirlenen inşaat hakkında yıkım kararı alınmış ve yıkıma başlanmıştır.

Ayrıca Bakanlığımız tarafından kurulan komisyonla Kapadokya bölgesinde çok hızlı bir şekilde incelemeler yapılacak ve tespit edilen kaçak ya da çarpık yapılarla ilgili kararlar aynı hızla alınarak uygulamaya konacaktır."

ANKARA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN