Back To Top
Sıcaklıklar bugünden itibaren mevsim normallerinin üzerinde seyredecek

Sıcaklıklar bugünden itibaren mevsim normallerinin üzerinde seyredecek

 - Son Güncelleme: 27.05.2019 Pazartesi 09:32
Sıcaklıklar bugünden itibaren mevsim normallerinin üzerinde seyredecek
- A +

Meteorolojiden alınan son tahminlere göre, mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıkları, bugünden itibaren hissedilir derecede artarak mevsim normalleri üzerinde yükselecek. Ülke genelinde ise yağış beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Afrika üzerinden gelen sıcak havayla ülkede sıcaklıkların 5-10 derece artması bekleniyor.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

Sıcaklıkların özellikle salı gününden itibaren iç kesimlerde mayıs ayı ekstrem değerlerine ulaşacağı öngörülüyor.

Bazı illerde beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara'da 34, İstanbul'da 31, İzmir'de 35, Şanlıurfa'da 39, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye'de 38, Denizli, Düzce ve Malatya'da 36, Bursa, Konya, Adana ve Diyarbakır'da 35, Kayseri ve Isparta'da 33 dereceye ulaşması bekleniyor.

BU SAATLERE DİKKAT

Beklenen sıcak havayla güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatlerinde başta kronik rahatsızlıkları olanlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere vatandaşların güneş ışına doğrudan maruz kalmamaları, sıcaktan korunmak için önlem almaları uyarısında bulunuldu.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN