29.09.2019  08:31

Yunan mühendis İslamiyeti seçti

Selanik'te yaşayan Yunanistan vatandaşı 30 yaşındaki mühendis Athanasios Karanatsios, İslamiyet'i seçti. İhtida töreni için bir hafta içinde 2 kez müftülüğe başvuran Karanatsios, "Camiye gittiğimde, İslam beni kendine çekti, içten gelen bir şey. İslam tamamen iyi şeylerle dolu" ifadelerini kullandı.

+
-

Yaşadığı Selanik'te Müslüman arkadaşları olan ve iki yıldır da mesleği gereği sıklıkla Kayseri'ye gelen makine mühendisi Karanatsios, Kayseri Müftülüğünde düzenlenen ihtida töreninde Müslüman oldu.

İl Müftüsü Şahin Güven, törende yaptığı konuşmada, bir hafta içerisinde müftülüğe ikinci kez ihtida için müracaat edildiğini söyledi.

Yunanistan vatandaşı Karanatsios'e Kayseri'de Müslümanlığın nasip olduğunu ifade eden Güven, "Kardeşimiz iki yıldır İslamiyet'i araştırdığını ve iki yılın sonunda Müslüman olmaya karar verdiğini söyledi." dedi.

Güven, 2016 yılından bugüne 28 ihtida merasimi gerçekleştirdiklerini de dile getirdi.

'İSLAM TAMEMEN İYİ ŞEYLERLE DOLU'

Karanatsios de Müslümanların yaşadıkları zulümleri gördüğünü ve İslamiyet hakkında yapılan olumsuz propagandalardan etkilenerek araştırma yapmaya başladığını anlattı.

İslam'da tek Allah inancı olduğunu ve doğru yolu orada bulduğunu vurgulayan Karanatsios, "Camiye gittiğimde, İslam beni kendine çekti, içten gelen bir şey. İslamiyet ile ilgili olumsuz bir propaganda var. Sürekli kötü haberler yayılıyor. Bunu görünce İslam'ı araştırmaya başladım. Bu durumun böyle olmadığını fark ettim. İslam tamamen iyi şeylerle dolu. İnsanlar araştırdığında daha açık bilgiye sahip olabilir." diye konuştu.

'ABD TERÖRİST OLARAK YANSITIYOR AMA GERÇEK BÖYLE DEĞİL'

Özellikle ABD'nin Müslümanları terörist olarak yansıttığını ve bunu yaydığını ifade eden Karanatsios, gerçeğin böyle olmadığını, İslamiyet'in barış dini olduğunu belirtti.

İhtida töreninin ardından Güven, Karanatsios'e Kur'an-ı Kerim ve ilmihal hediye etti.

KAYSERİ/AA

DİĞER HABERLER
Yeni depremin yerini işaret etti
Çok yorulduk çekiliyoruz!
Bebek kabinine ATM koyup milyonlar kazandılar
ByLock yazışmaları deşifre oldu
Bir masada dört genel başkan
Okulda virüs sınavı
İstanbul Sözleşmesi feshedilmelidir