Back To Top
Zülfü Livaneli'den Vanlı Murat yorumu: Sezen Aksu da aynısını söylüyor

Zülfü Livaneli'den Vanlı Murat yorumu: Sezen Aksu da aynısını söylüyor

 - Son Güncelleme: 11.02.2020 Salı 20:12
Zülfü Livaneli\'den Vanlı Murat yorumu: Sezen Aksu da aynısını söylüyor
- A +

Sesiyle gündem olan inşaat işçisi Murat Akbaş’ın performansını değerlendiren Zülfü Livaneli, Kürt kültüründe yer alan “dengbej” geleneğini çok iyi icra ettiğini söyledi. Livaneli, Akbaşlı’nın "anormal" bir sesi olduğunu ve sanatçı Sezen Aksu'nun da aynı görüşte olduğunu kaydetti.

Kürtçe şarkı söyleyen inşaat işçisi Murat Akbaşlı’yı paylaşarak adeta Türkiye’nin gündemine oturtan sanatçı Zülfü Livaneli, Akbaşlı’nın "anormal" bir sesi olduğunu söyledi. Livaneli, sanatçı Sezen Aksu'nun da aynı görüşte olduğunu kaydetti.

Livaneli, görüntüleri paylaştıktan sonra hiç beklemediği bir şekilde patladığını ifade etti. Livaneli, "Demek ki Türkiye’nin böyle bir şeye ihtiyacı vardı. Türkiye’nin çeşitli kesimleri böyle bir çocuğa sahip çıkmak istiyor. Kutuplaşmış Türkiye’de bu hoş bir şey" dedi.

Videoyu paylaştıktan sonra sesinin güzel olduğunu söyleyen yüzlerce kişinin kendisine mesaj attığını söyleyen Livaneli, "Bu çocukta benim dikkatimi çeken, dengbej, kilam geleneğini tam olarak icra etmesi" dedi.

Yükleniyor...

KONSERİNE DAVET ETTİ 

Murat’ın dengbej geleneğini devam ettirmesini isteyen Livaneli, Kürt genci 22 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştireceği konserine tekrar davet etti.

"Türkiye’nin en çağdaş ucuyla en geleneksel ucunu birleştirmek çok hoş bir şey olur" diyen Livaneli şöyle devam etti: "Dengbej geleneği çok büyük bir gelenektir Kürt kültürünün. Kilam geleneğini harika icra ediyor. Anormal bir sesi var. Sezen Aksu da aynısını söylüyor. Herkes dedi ki bu çocuk ikinci İbrahim Tatlıses, hayır bu çocuk tamamen Kürt geleneği içerisinde söylüyor. Bu yıllardan gelen bir tarzdır, korumamız gereken bir şeydir"

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN