08.07.2020  15:46
SON GÜNCELLEME: 
09.07.2020  08:56
KAYNAK: 
KARAR.COM

Hasankeyf Belediye Başkanı Abdülvahap Kusen: Benim de içim sızlıyor

Hasankeyf'te yapılan düzenlemelere bir tepki daha geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Partili Hasankeyf Belediye Başkanı Abdülvahap Kusen "Benim de içim sızlıyor" dedi.

+
-

Anadolu Ajansı'nın "Hasankeyf yeni yüzüyle misafirlerini bekliyor" haberinde kullandığı fotoğraflarla başlayan tartışmaya AK Partili Hasankeyf Belediye Başkanı Abdülvahap Kusen de dahil oldu. Kusen "Benim de içim sızlıyor" dedi.

Gazete Duvar'ın haberine göre, Habertürk'ün bölgeden yaptığı yayına katılan AK Partili Hasankeyf Belediye Başkanı Abdülvahap Kusen ortaya çıkan görüntünün düzeltilmesi için bölgede büyük bir ağaçlandırma çalışması yapılacağını belirterek,  tarihi beldenin son hali için, "Benim de içim sızlıyor" diye konuştu.

"HAKLI ŞİKAYETLER VAR"

Diğer düzenlemeler hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmeler yapacaklarını söyleyen Kusen,  bölgede yapılanlar nedeniyle bazı hak sahiplerinin mağdur olduğu yönündeki eleştirilere ise, haklı şikayetlerin olduğunu ve durumlarının düzeltilmesi konusunda ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Ilısu Barajı nedeniyle su altında bırakılan, kültürel ve doğal miras alanları arasında yer alan Hasankeyf'teki tarihi eserlerin taşınmasına ilişkin tartışmalar sürerken, Anadolu Ajansı'nın konuya ilişkin, "Hasankeyf yeni yüzüyle misafirlerini bekliyor" başlıklı haberi sosyal medyada da eleştirilmişti.

DİĞER HABERLER
25 İLİMİZDE son 2 gündür entübe hastamız yok
Yanlış yapıyorsunuz
ABD ve Çin'in ardından üçüncü sıradayız
İşte etkisiz hale getirilen terörist sayısı
Unuttuğu çantasını almaya geldi, fünye ile patlatıldığını gördü
Yerli elektrikli ekskavatörü kullandı
Torununun düğününden dönerken öldü