KPSS puanı 60 olanlara iş imkanı! O üniversite kontenjan açtı: Elinizi çabuk tutun bu fırsat kaçmaz

KPSS puanı 60 olanlara iş imkanı! O üniversite kontenjan açtı: Elinizi çabuk tutun bu fırsat kaçmaz

Adnan Menderes Üniversitesi'ne yalnızca 60 KPSS puanıyla personel alınacak. 4 kişilik personel açığı bulunuyor. İşte detaylar...

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, yeni personel alımı yapacağını duyurarak heyecan yarattı. Üstelik, bazı kadrolar için lise mezunu olmanız yeterli olacak. Alım süreciyle ilgili başvuru şartları ve kontenjanlar da açıklandı.

Başvurular için önemli bir kriter olan KPSS puanı, 60 olarak belirlendi. Bu puanı elde eden adaylar, üniversite personeli olarak başvuruda bulunabilecekler. Böylece, üniversiteye katkı sağlamak ve kariyerlerini geliştirmek isteyenler için büyük bir fırsat sunuluyor.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için belirlenen kadrolar ve başvuru şartları tek tek açıklandı. Lise mezunu adaylar, belirli kadrolarda başvuruda bulunabilecekler. Detaylı başvuru şartları ve kontenjanlar, ilgili duyuruda yer alıyor.

adnan menderes üni

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi personel alımıyla ilgili başvuruların başlayacağı tarih, duyuruda belirtilmiştir. Başvuru süresinin kısa olduğunu göz önünde bulundurarak, ilgilenen adayların başvurularını zamanında tamamlamaları önemlidir.Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ), destek personeli alımı yapacağını duyurarak dikkatleri üzerine çekti. Alımla ilgili başvuru şartları ve kadro listesi merak konusu oldu. ADÜ'nün yayınladığı duyuruda, 4 boş kadro olduğu belirtiliyor. Lise mezunu adaylar için bahçe bakımı, düzenlemesi ve temizliği personeli (2 kişi) ile şoförlük, dağıtım ve taşıma personeli (2 kişi) kadroları bulunuyor.

ADÜ personel alımı için başvuru yapacak adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde yer alan şartları sağlaması gerekiyor. Adayların en az 60 puan almış olmaları için 2022 KPSS Lise seviyesinde KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmaları bekleniyor.

Başvuru yapacak adayların sosyal güvenlik kurumundan yaşlı ya da emekli maaşı almamaları gerekmektedir. Şoförlük görevi için D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı aranmaktadır. Adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hastalık veya benzeri bir durumunun olmaması gerekmektedir.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN