Back To Top
Luc Besson’dan bir kadın suikastçı öyküsü

Luc Besson’dan bir kadın suikastçı öyküsü

 - Son Güncelleme: 21.06.2019 Cuma 10:12
Luc Besson’dan bir kadın suikastçı öyküsü
- A +

Salonlar bu hafta 3’ü yerli 10 filmle oldukça hareketli geçecek. Haftanın en iddialı yapımı Hollywood’ün ünlü Fransız yönetmeni Luc Besson’dan. İzleyiciyi, usta bir satranç oyuncusu olan Anna isimli gizemli bir tetikçinin heyecan dolu serüveni bekliyor. Haftanın öne çıkan diğer yapımı ise efsanevi balet Rudolf Nureyev’in hayatını anlatan Beyaz Karga.

Üçü yerli toplam 10 filmin gösterime girdiği yeni haftada öne çıkan yapım ‘Anna’. Luc Besson’un yönetmenliğini yaptığı filmde Sasha Lus, Helen Mirren, Luke Evans, Cillian Murphy, Lera Abova, Alexander Petrov ve Nikita Pavlenko’nun rol alıyor. Seranyosu da Luc Besson’a ait olan gerilim ve aksiyon filmi ‘Anna’, son derece yetenekli ve tehlikeli bir suikastçı olan ve tüm operasyonlarını belli bir gizlilik içerisinde gerçekleştiren Anna Poliatova’nın hikayesini anlatıyor. Anna Poliatova, temelde bir suikastçıdır ama asla normal bir suikastçı değil. 24 yaşında olan Anna’nın kim olduğunu kimse bilmemektedir. Moskova pazarındaki sıradan bir satıcı mı, Paris’te yaşayan bir model mi, yozlaşmış bir polis mi, yoksa sadece zorlu bir satranç oyuncusu mu? 

Ünlü oyuncu Ralph Fiennes’ın yönetmen koltuğuna oturduğu ‘Beyaz Karga’, efsanevi balet Rudolf Nureyev’in hayatını beyaz perdeye taşıyor. Rudolf Nureyev’in Sibirya’da bir trendeki doğumuyla başlayan film; ünlü baletin eğitim aldığı gençlik yıllarına değinerek 1961’de Paris Le Bourget havaalanında Sovyetler’den Batı’ya ilticasına kadar yaşamını ele alıyor. Nureyev’i, ünlü balet Oleg Ivenko canlandırıyor. İngiltere yapımı filmoe rol alan diğer isimler Ralph Fiennes, Louis Hofmann, Adele Exarchopoulos, Sergei Polunin, Olivier Rabourdin, Raphael Personnaz, Chulpan Khamatova ve Zach Avery.  

2018 Venedik Film Festivali’nde prömiyeri yapılan ‘Yazlık Ev’, ailesinin yazlık evine tatile gelen ve hayatını yoluna koymaya çalışan bir kadının hikayesine odaklanıyor. Film yönetmeni Anna, her sene olduğu gibi bu yaz da ailesinin Güney Fransa kıyısındaki yazlık evinde tatil yapmaya gelmiştir. Hem kızıyla vakit geçirecek, hem yeni filmini yazacak, hem de ailesine itiraf edemese de ayrıldığı sevgilisinin yasını tutacaktır. Ancak ortaya dökülen sırlar ve ailenin beklenmedik tepkileri yüzünden bu yaz tatili öncekilere hiç benzemeyecektir. İtalyan asıllı Fransız sinema oyuncusu Valeria Bruni Tedeschi’nin yönetmenliğini üstlenip başrolünde oynadığı filmde Pierre Arditi, Valeria Golino, Noemie Lvovsky ve Yolande Moreau rol aldı. 

Josh Cooley’nin yönettiği haftanın animasyon filmi ‘Oyuncak Hikayesi 4’, Woody ve arkadaşlarının, aralarına Forky adında yeni bir oyuncağın katılmasıyla atıldıkları maceraları konu ediyor. Woody, her zaman kendine güvenir ve önceliği Andy ve Bonnie gibi ait olduğu çocuklara itinayla göz kulak olmaktır. Bonnie’nin Forky adlı kendi kendine yaptığı yeni oyuncak arkadaşı, kendini bir oyuncak değil de çöp gibi hissettiğini belirtince, Woody ona yardımcı olmak ve oyuncak olmayı nasıl benimsemesi gerektiğini anlatmak ister. Ancak Bonnie, tüm oyuncakları ailesinin çıktığı yolculuğa dahil edince, bu yolculuk Woody’nin Bo Peep ile bir araya geleceği bir maceraya dönüşür.  

19-06/21/e3cf.jpg

Bir devam filmi olan ‘Katil Bebek Geri Döndü’, bir oyuncak bebeğin hediye olarak bırakıldığı kadının hayatını kabusa çevirmesini konu ediniyor: Genç kadın, kapısı çalındığında açar. Kapıya içerisinde voodoo bebeği olan gizemli bir hediye paketi bırakılmıştır. Oyuncak bebek canlandığında, asla hayal edilemeyecek korkular zinciri başlayacaktır. Gizemli hediye bebekle birlikte genç kadın ve çevresindeki arkadaşları için geri dönüşü olmayan korkunç, lanetli bir dizi kâbuslu olaylar silsilesi başlamıştır. Danielle Guldin, Noemi Gonzalez, Bill Oberst, Dan Gregory, Sabrina Garcia ve Ariana Galya’nın başrollerinde oynadığı filmi Nathan Crooker, Kayden Phoenix ile Ruben Rodriguez yönetti. 

Anthony Maras yönetmenliğindeki ‘Hotel Mumbai’, Hindistan’ın finans ve eğlence başkenti olan Mumbai’de 26 Kasım 2008’de başlayan gerçek olaylardan beyazperdeye uyarlandı. Yönetmen Anthony Maras’ın senaryosunu John Collee ile birlikte kaleme aldığı filmin başrollerinde Dev Patel, Armie Hammer, Nazanin Boniadi, Anupam Kher ve Jason Isaacs yer alıyor. 

Justin Price’ın yönettiği; Lisa May, Melissa Vega, Victoria Valdez ve Deanna Grace Congo’nun oynadığı haftanın bir diğer yabancı korku filmi ‘13. Cuma’, şeytani bir varlığın bir grup arkadaşa musallat olmasını anlatıyor. 

Mehmet Gün’ün yönettiği ‘Güller’, 28 Şubat döneminin bir köyde nasıl yaşandığını, 12 yaşındaki Ali Osman’ın gözünden aktarmaya çalışıyor.   

Tayfun Sav, Soydan Soydaş, Suavi Eren ve Bilge Yalçınkaya’nın oynadığı ‘Kalpten Gerdanlık’; insan kalbi kullanarak yapacağı bir gerdanlık için cinayetler işlemeye başlayan ünlü bir takı tasarımcısının öldürdüğü her kurbanıyla geçmişe dayanan dolaylı ilişkilerini de ele alıyor. 

Fatih Mehmet Karakuş’un yönettiği ‘Bahtsız Bedri’, Bedri ve Kazım adındaki iki kafadarın başından geçen olaylar etrafında dönüyor. Komedi türündeki filmin oyuncu kadrosunda Adem Sincar, Bülent Erhan, Şevki Özcan, Ali Tutal yer alıyor. 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN