Parmaklarınızın şeklinin sırrı çözüldü: Kişiliğiniz, hormonlarınız ve seks hayatınız hepsi parmaklarınızda gizli

Parmaklarınızın şeklinin sırrı çözüldü: Kişiliğiniz, hormonlarınız ve seks hayatınız hepsi parmaklarınızda gizli

Burçların ardından parmakların da kişilik üzerindeki etkisi ortaya çıktı. Yapılan araştırmalar parmak oranlarının anne karnındayken hangi hormona daha fazla maruz kaldığınızı gösterdiğini ortaya koydu. Öyle ki kişiliğiniz, hormonlarınız ve seks hayatınız hepsi parmaklarınızda gizli…

ESMAGÜL KOÇAK

Parmaklarınızın kişiliğinizle hatta hormonlarınız ve seks hayatınızla ilgili size farklı ipuçları verdiğini biliyor muydunuz? Eğer böyle bir şeyi ilk defa duyuyorsanız şaşırmanız mümkün ama bu şaka değil. Yapılan araştırmalar, parmak şekillerimizin ardındaki sırları ortaya çıkardı. Öyle ki tıpkı burçlarımız gibi parmaklarımızın şekli de bize kişiliğimizle ilgili çeşitli ipuçları veriyor.

Astroloji, burçlar ve el falına ilginiz varsa, parmaklarınızın kişiliğiniz hakkında neler söylediğine dair bu bilimsel bulgular sizi şaşırtabilir. Araştırmalar, parmaklarınızın oranının, anne karnındayken hangi hormona -testosteron veya östrojen- daha fazla maruz kaldığınızı gösterdiğini ortaya koyuyor. İşte parmak oranlarınızın kişiliğiniz üzerindeki etkileri:

İŞARET PARMAĞI KISA OLANLAR: TESTOSTERONUN GÜCÜ

Eğer işaret parmağınız yüzük parmağınızdan kısaysa, bu sizin anne karnında daha fazla testosterona maruz kaldığınızı gösterir. Bilim insanları, bu durumun hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarda belirli davranışsal özellikleri etkilediğini ve aynı mantığın insanlar için de geçerli olabileceğini belirtiyor. Bu durumda olan bireyler genellikle dayanıklılık sporlarında başarılı olur, mekansal farkındalıkları gelişmiştir ve bulmaca ile matematikte iyi performans sergilerler.

parmaklarin-seklinin-anlami-1.jpg

TESTOSTERONUN ETKİSİYLE DEĞİŞEN DAVRANIŞLAR

Araştırmacılar, kadınlara yapılan bir deneyde testosteron damlası verilip verilmediğini kontrol etti ve testosteron alan kadınların uzaysal testlerde ve matematikte daha iyi sonuçlar aldığını gözlemledi. Ancak, testosterona daha fazla maruz kalmanın gelecekteki sadakat ihtimalini düşürebileceği de belirtiliyor. İşaret parmağı kısa olan yetişkinlerin rastgele cinsel ilişkilere daha meyilli olduğu ve aynı cinsiyetten kişilere çekim hissedebileceği araştırmalarla ortaya konmuş.

PARMAKLARINIZIN DİLİ: KİŞİLİĞİNİZ VE HORMONLAR

Bu bilgiler, parmak boyunuzun sadece fiziksel bir özellikten ibaret olmadığını, aynı zamanda kişiliğiniz, yetenekleriniz ve davranışsal eğilimleriniz hakkında ipuçları taşıdığını gösteriyor. Bilim, parmaklarınızın hikayesini çözerek, sizin hakkınızda şaşırtıcı gerçekleri gün yüzüne çıkarıyor. Bu nedenle, parmaklarınıza bir kez daha bakın; belki de kişiliğiniz hakkında daha önce fark etmediğiniz şeyleri keşfedeceksiniz.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN