Saçınızı Kahve İle Yıkarsanız Ne Olur? Sonuçlara Çok Şaşıracaksınız!

Saçınızı Kahve İle Yıkarsanız Ne Olur? Sonuçlara Çok Şaşıracaksınız!

“Saçımı kahve ile yıkamak mı? Saçma!" Ama güzel, parlak ve sağlıklı saçlar istiyorsanız, o kadar da kötü bir fikir değil. Kahve, sabahları sizi uyandırmaktan çok daha fazlasını yapabilir. Araştırmalar, kahvenin saçınızın parlaklığını ve büyümesini iyileştirebileceğini gösteriyor. Ayrıca, koyu saç renklerine derinlik kazandırmaya da yardımcı olur.

Başlamadan önce, bu yöntemin özellikle koyu kahverengi saçlı insanlar için olduğunu hatırlatalım. Sarı saçlarda sonuçlar daha az güzel ve etkili olabilir.

haberici.jpg

KAHVE DURULAMA

Bir demlik ekstra güçlü kahve yapın. Kahve ne kadar koyu ve güçlü olursa saç renginize o kadar derinlik katar. Kahven yok mu? Saçınızı yıkamak için öğütülmüş espresso da kullanabilirsiniz. Sarı veya kızıl saçlarınız varsa, başka bir yönteme gitmek isteyebilirsiniz. Bu tedavi aslında açık saç renklerinin biraz kirli veya soluk görünmesine neden olabilir.

YAPMANIZ GEREKEN ŞUDUR:

Saçınızı normalde yaptığınız gibi şampuanla yıkayın ve iyice durulayın.
Saçınızdaki fazla suyu sıkmak için ellerinizi kullanın. Çok kuru iyi değil, ama saçınız da ıslak olmamalı.
Eğilip saçınızı öne doğru çevirin. Soğuk kahveyi saç derinize ve saç diplerinize dökün.
Daha kapsamlı bir tedavi uygulamak istiyorsanız, başınızın altına yere büyük bir kase koyabilir, böylece kahveyi yakalayabilir ve tedaviyi tekrarlayabilirsiniz.
Saçınızı başınızın üstünde birleştirin ve bir duş başlığı ile örtün. Kahveyi 20 ila 60 dakika bekletin. Kahveyi ne kadar uzun süre bekletirseniz, saçlarınız o kadar koyu olur.
Kahveyi saçınızdan ılık suyla durulayın ve saçınızı kurumaya bırakın.

1.jpeg

SAÇ BÜYÜMESİNİ İYİLEŞTİRİYOR

Bu yöntemi düzenli olarak tekrarlarsanız saçlarınız daha koyu, daha parlak ve daha sağlıklı hale gelmeye başlayacaktır. Kahve ayrıca saç büyümesini iyileştirir, bu da daha az saç dökülmesiyle uğraşmanız gerektiği anlamına gelir. Bu yöntemden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, sonrasında saçınızı elma sirkesi ile durulamayı tercih edebilirsiniz. Bu, rengin korunmasına yardımcı olacaktır.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN