Stres, kaygı, depresyona, anksiyeteye elveda! Sadece 1 bardak içen anında pamuk gibi oluyor! Alzheimer’ın da koruma kalkanı

Stres, kaygı, depresyona, anksiyeteye elveda! Sadece 1 bardak içen anında pamuk gibi oluyor! Alzheimer’ın da koruma kalkanı

Günün tüm yorgunluğunu ve stresini atmak için tek bir ihtiyacınız var. Rahatlamanın en kolay ve doğal yolu vücuda bol miktar L-theanine almaktır. Morali bozulan, stres yapan, depresyonda olan Anında bu bitkiye koşuyor. İşte tüm sinir stresi ortadan kaldıran o besin…

Gün içerisinde yaşadıklarımız vücudumuzu olumsuz etkilerken tüm bu olumsuzluklardan kurtulmak için uygulanabilecek farklı yöntemlerde araştırılıyor.Yorgunluk, sinir, stres vücudumuza olumsuz etkilerken tüm bu etkilerden kurtulmak için vücudunuza bol miktarda L-theanine almak gerekiyor. L-theanine, bir amino asit olarak vücutta işlev görmektedir. Özellikle yeşil çay içerisinde bulunan L-theanine, insanları sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Beyindeki Alfa dalgalarını yükselterek rahatlama hissi veren bu asit kafeinle beraber tüketilmesi durumunda sağlığa olumsuz etkileri de en az düzeye indirir.

STRES, KAYGI, DEPRESYONA SON


Japonya'da yapılan araştırmalar doğrultusunda stres, kaygı, huzursuzluk gibi hislerin ortadan kaldırılması için vücudun L-theanine ihtiyacı olduğu belirtildi. Özellikle anksiyete problemi bulunan kişiler için önemli bir besin olan L-theanine, günlük hayatta karşılaştığımız olumsuzluklara karşı sakinleştirici bir etkiye de sahiptir.

yesil-cay-2.jpg


L-theanine amino asidinin kahve ile birlikte tüketilmesi durumunda kahvenin getirisi olan kalp sıkıntılarını da en aza indirmektedir. L-theanine asidi bakımından en zengin olan ürün ise yeşil çay olarak karşımıza çıkmaktadır. Günlük yeterli miktarda alınan yeşil çay takviyesi ile odaklanma problemleri, stres ve kaygı gibi problemler de ortadan kalkıyor.

YEŞİL ÇAYIN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR


Yeşil çayın vücuda olan sayısız faydasını saymakla bitiremeyen uzmanlar, özellikle diyet programlarında destekleyici bir ürün olarak sık sık listeleri ekliyor. Yeşil çayı düzenli tüketen kişilerin vücut yağlarından arındığı görülürken yağ oksidasyonunu artırarak kilo kontrolünü sağladığı da görülmektedir. Dengeli ve düzenli beslenmenin yanı sıra düzenli olarak tüketilen yeşil çay kilo kontrolünde büyük bir görev almaktadır.

yesil-cay.jpg


Obezite problemi yaşayan kişilerin yeşil çay tüketmesi durumunda vücut yağlarında azalma görüldüğü ortaya çıkmıştır. Sağlığı korumakta oldukça etkili olan yeşil çay diyet yapanların da en çok başvurduğu yöntem oluyor.

AĞIZ KOKUSUNA BİREBİR


Ağız kokusu problemi yaşayan kişilerin yeşil çay tüketmesi durumunda bu problemlerden kurtulduğu görülmektedir. Ağız içerisindeki bakterileri ortadan kaldıran yeşil çay diş üzerindeki bakterileri öldürürken diş çürümesine karşı da büyük bir kalkan görevi görüyor.

yesil-cay-1.jpg

KANSERİN BAŞ DÜŞMANI


Yeşil çayın kansere karşı etkilerine değinen uzmanlar kanser hücrelerine karşı yeşil çayın koruyucu bir etkisi olduğunu vurgulamaktadır. Yeşil çay içerisinde yer alan antioksidan ve polifenoller siyah çayda da yer alıyor. Kanser riskini azaltmak için günde 1-2 fincan yeşil çay tüketmek oldukça faydalıdır.


Kronik hastalıklara karşı da koruyucu bir etkisi bulunan yeşil çay insülin direncini dengeleyerek kan şekerini seviyesini dengede tutar. Diyabet hastaları için özellikle tüketilmesi gereken bir besin olarak karşımıza çıkan yeşil çay diyabete yakalanma riskini de azaltmaktadır.

BEYİN FONKSİYONLARINI KORUYOR

Alzheimer ve parkinson gibi nöroloji problem yaşayan kişilerin de yeşil çay tüketmesi tavsiye edilir. Düzenli olarak yeşil çay tüketen kişilerin içerisinde yer alan kateşin maddesi ile hücreyi koruyarak demans, parkinson gibi hastalıklara yakalanma riskini de düşürüyor .
yesil-cay-icmek.jpg

CİLDİN GÜZELLİK SIRRI


Cilt problemi yaşayan birçok kişinin de hayatına yeşil çayı dahil etmesi gerekiyor. Cilt bakım noktasında birçok kişi yeşil çaydan olumlu etki alırken cilt maskesi gibi pek çok farklı alternatiflerde uyguluyor. İçerisinde yer alan antioksidan ve hücre yenileyici bileşenler ile cildin daha ferah, parlak ve temiz görünmesini sağlamaktadır.


Kozmetik ürünler içerisinde de sıklıkla kullanılan yeşil çay özellikle yağlı cilt tipi için sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Yeşil çay içindeki maddeler ciltteki fazla yağı dengede tutmayı sağlamaktadır.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN