İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta memur alımı başvuru tarihleri belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta memur alımı başvuru tarihleri belli oldu

İBB zabıta memur alımı ilanı yayımlandı. KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak şartıyla 100 zabıta istihdam edilecek. Başvuru şartları arasında; erkeklerin en az 1.67 metre boyunda, kadınların en az 1.60 metre boyun olması yer alıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta alım başvuru tarihleri ve başvuru şartları belli oldu. 4-10 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacak başvuruların ardından 100 zabıta memuru İBB'de istihdam edilecek. Ayrıca, adayın KPSS sınavına girdiği tarihte 30 yaşını doldurmamış olmasına bakılacak.

İBB ZABITA MEMUR ALIMI NE ZAMAN?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıta memuru alımı için sınava katılma şartlarını taşıyan adaylar arasından, KPSS puanlarına göre yapılacak sıralama sonrasında en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının 5 (beş) katı aday (toplamda 500 kişi) sınava çağrılacak ve bu adayların uygulama sınavına girmeden önce doktor gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapılacak. İBB'nin kariyer.ibb.istanbul internet adresinden yapılacak başvurular, 4-10 Ocak 2021 tarihleri arasında alınacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın açık bulunan zabıta memuru kadroları için yapılacak başvurularda aranan genel ve özel şartlar da ilanda belirtildi.

İBB ZABITA ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İlan edilen zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

1) Türk vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3) Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

6) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

1) İlan edilen zabıta memuru kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.

2) Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)

3) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak (8.2.1991 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).

4) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

İBB İŞ İLANLARI BAŞVURU SAYFASI

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN