MSB astsubay alımı başvuru sonuçları nasıl öğrenilir? İşte isim listesi...

MSB astsubay alımı başvuru sonuçları nasıl öğrenilir? İşte isim listesi...

Astsubay alımı başvuru sonuçları, Milli Savunma Bakanlığı'nın personeltemin.msb.gov.tr web sayfasında erişime açıldı. 25 Aralık 2020'de tamamlanan muvazzaf astsubay başvurularının sonuçları, yapılan değerlendirmelerin ardından 20 Ocak 2021'de ilan edildi. İşte, MSB muvazzaf astsubay başvuru sonuçları sorgulama ekranı...

Milli Savunma Bakanlığı'nın astsubay alımı başvuru sonuçları belli oldu. Başvurularını aralık ayında tamamlayan adaylar, Bakanlık internet sitesinden başvuru sırasında istenen belgeleri ve ilgili süreci takip edebilir.

ASTSUBAY ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "MSB Türk Silahlı Kuvvetleri 2020 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı Teminine ait sonuçlar yayımlanmıştır. Detaylı bilgiye personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz" denildi.

MSB ASTSUBAY BAŞVURU SONUÇLARI PERSONEL TEMİN SAYFASI

resized-75b83-1733-tur-picture-20190426-18306310-18306305.jpg

ASTSUBAY ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1) Muvazzaf astsubay adayları için 926 sayılı TSK Personel Kanunu'nun 68. maddesi ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliği'nin 6. maddesinde düzenlenmiş olan nitelikleri taşımaktır. Bunlar:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

c) Sivil ve askeri okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak,

d) Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetleri'nden çıkarılmamış olmak,

e) Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç almak,

f) Herhangi bir kadın/erkek ile nikahsız olarak birlikte yaşamamak,

g) Daha önce çalıştığı kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik ve ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak,

h) Adli sicil müdürlüğü, ilgili Cumhuriyet savcılığı ve kayıtlı olduğu yerli askerlik şubelerinden temin edilecek belgelerde; bakaya veya yoklama kaçağı olarak aranmamak veya bu suçlardan soruşturma altında olmamak veya para cezasına çevrilse dahi bu suçlardan ceza almamak,

ı) Yapılacak sınavlarda başarılı olmak,

i) Hakkında Yedek Subay/Yedek Astsubay olamaz kararı bulunmamak.

2) Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

3) Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

4) 926 sayılı TSK Personel Kanunu ile Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temin Yönetmeliği'nin 6. maddesindeki diğer şartlara sahip olmak.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN