Deniz manzaralı mezar kavgası: Ne sıcak dinlediler, ne kalabalık

Deniz manzaralı mezar kavgası: Ne sıcak dinlediler, ne kalabalık

Trabzon'da vatandaşların yoğun talebi sonrası Ahi Evren Dede Türbesi yakınlarındaki 40 dönüm alan mezar yeri olarak tahsis edildi. Deniz manzaralı mezarlık alan için sabahın erken saatlerinde ön başvuru yoğunluğu oluştu. Vatandaşlar mezar yerinin belirlenmesi sırasında hem kendi aralarında hem de görevlilerle tartıştı. Yaşanan gerginlikte bir kişi fenalık geçirdi. Sıradaki vatandaşlardan biri "Sabah saat 07.00’den mezar yeri almak için buradayım. Listede ismimiz var, umudumuz var" dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi vatandaşların yoğun talebi doğrultusunda denize hakim noktada, Ahi Evren Dede Türbesi yakınındaki 40 dönümlük alana 6 bin kişilik mezar yeri tahsis etti.

Yapımına başlanan yeni mezar yeri için ise Trabzonlular, hem Ahi Evren’e komşu olmak hem de deniz manzaralı mezarlık sahibi olmak için sıraya girerken ön talep yaparak başvuranlar mezar yerlerinin tespiti sırasında hem kendi aralarında hem de görevliler arasında gerginlik yaşandı.

7808524.jpg

Yaşanan gerginliğin ardından yer belirleme çalışmaları devam ederken, vatandaşlar yaşanan karışıklığa sitem etti.

7808514.jpg

BİR KİŞİ FENALAŞTI

Mezar yeri için başvuruda bulunanlardan Ahmet Terzi, karışıklıktan yakınarak “Mezarlık yeri için geldim daha önce yazılmıştım. Çağrıldık geldik yerimizi bakıp nasipse alacağız. Sabahtan beri buradayım bir karmaşa bir karışıklık var. Çok talep var. Burayı tercin sebebim diğer mezarlıklarda yer yoktu boş yer Uğurlu’da vardı orayı da tercih etmedik biraz uzak” dedi.

7808515.jpg

Sabah saatlerinden beri beklediğini yaşanan gerginlikte bir kişinin fenalık geçirdiğini kaydeden Namık Kemal Önder ise, “Mezar yeri için buradayım. Buranın bir krokisini çıkartıp kendileri belediyede çok rahatlıkla dağıtabilirdiler. İnsanlar krokiye bakar krokiden istediği yeri alabilirdi. Sabah saatlerinde insanları buraya döküp de perişan etmenin bir anlamı yoktu.

7808519.jpg

İnsanlar burada birbirlerine girdiler. Bağırdılar, çağırdılar bir kişi fenalık geçirdi. Bunun böyle olmaması gerekirdi. Burada bir karışıklık var görevlileri kimse dinlemiyor. Çok talep var iki liste var bin kişiden fazla herhalde öyle zannediyorum. Gelmeyenlerde var bu dağınıklığı aşabilirlerdi. Listede ismimiz olduğuna göre bize bir yer düşer herhalde” diye konuştu.

7808520.jpg

'SABAH YEDİDEN BERİ BEKLİYORUM'

Seçtiği yerlerin dolu olduğunu belirten Bülent Sefa Usta ise “Sabah saat 07.00’den beri buradayım. Bulunmamın sebebi mezar yeri almak.

7808525.jpg

Görevlinin yanında yerini görüp alma imkânın var ancak bir karışıklık var. Listede ismimiz var, umudumuz var seçme imkânı olduğu için seçmeye çalıştık ancak seçtiğimiz yerler dolu. Artık karşımıza listede ne çıkarsa nasipse onu alacağız” dedi.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (7)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
7 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN