Görenler şaşkına döndü: Mersin'de binlerce portakal sahile vurdu

Mersin’de sahil kenarındaki portakalları gören turistler, manzara karşısında şaşkına döndü. Dereden akıntıyla gelerek denize döküldüğü değerlendirilen birçok portakal dalgalarla sahile vurdu. Ekipler, portakalların temizlenmesi için çalışma başlattı.

Mersin'in Erdemli ilçesinde sahil kenarına inen turistler ve çocuklar gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü. Dereden akıntıyla gelerek denize döküldüğü değerlendirilen birçok portakal dalgalarla sahile vurdu. Ekipler, portakalların temizlenmesi için çalışma başlattı.

Tatil sitelerinin bulunduğu Erdemli ilçesine bağlı Arpaçbaşis Mahallesi sahiline yüzlerce portakal vurdu. Yüksek rakımdaki portakal bahçelerinin olduğu bölgeden Arpaçbahşis Deresi'ne atıldığı değerlendirilen portakallar, akıntıyla Akdeniz’e döküldü. Dere ile denizin buluştuğu bölgede dalgalar portakalları kumsala taşıdı.

240320221623395906332.jpg

TURİSTLER ŞAŞKINA DÖNDÜ

Sahilin büyük bir bölümü portakalla kaplanırken, hava sıcaklığının arttığı bölgeye Rusya’dan gelen turistler gördükleri manzara karşısında şaşırdı. Turistler fotoğraf çekinirken, çocukların bir köpeğe yakalaması için sürekli portakal atarak oyunlar oynaması dikkat çekti.

Mahalle sakinleri, Arpaçbahşiş Deresi'ne dökülen portakalların akıntıyla denize, oradan da sahile geldiğini aktardı. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, portakalların temizlenmesi için çalışma başlattı.