Haziran Ayı Belediye Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Haziran Ayı Belediye Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Çorlu Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Çorlu Belediyesi Meclis Salonunda Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Meclis’te ayrıca ek gündem maddelerinin gündeme alınması da oy birliğiyle kabul edildi.

Çorlu Belediyesi haziran ayı meclis gündemine geçilmeden önce Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu’da belediye ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Meclis’e bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Haziran ayı olağan meclis toplantısında alınan kararlar şu şekilde oldu:

- Muhittin Mahallesi, 1329 ada 6 no.lu parselde Çorlu Belediye Başkanlığının hissesinin bulunduğu arsa nitelikli 2.373,21 m²’lik kısmının 2886 Sayılı D.İ.K. hükümlerine göre satışının yapılması hususunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

- Reşadiye Mahallesi, 634 ada 523 parsel sayılı taşınmazın İmar Barışı (3194 S.K. geçici 16. madde kapsamında) satış talebinin görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

- Kemalettin Mahallesi, 650 ada 131 parsel sayılı taşınmazın İmar Barışı (3194 S.K. geçici 16. madde kapsamında) satış talebinin görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

- Çorlu Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği Çorlu Şubesi arasında “Atatürk ile Gençler Elele” adlı ortak hizmet projesi yapılması amacıyla imzalanacak protokol için Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a yetki verilmesi hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

- Atakent Kapalı Pazar Yeri’nde her ayın son pazar günü Antika Çarşısı kurulması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

- Atatürk Kent Enstitüsü’nde bulunan toplantı salonuna isim verilmesi konusunun görüşülmek üzere İçişleri Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

- İmar planı değişikliklerinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

- Meclis Üyesi Bilgehan Çağlar tarafından okunan İmar Komisyonu raporu, oy birliğiyle kabul edildi.

- Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olan, şu anda atıl durumda bulunan ve daha önceki yıllarda er gazinosu olarak hizmet veren taşınmazın sosyal ve kültürel donatı alanı olarak değerlendirilmesi amacıyla Çorlu Belediyesi adına tahsis talebinde bulunulması görüşülerek oy birliği kabul edildi.

- İmar planı değişikliklerine dair 07/04/2021 tarihli 2021/99 sayılı meclis kararının iptali konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

- Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’na ait ÇTSO Ormanı’nın halkın kullanımına açılması, bitişik parselinde bulunan Çorlu Belediyesine ait parselde rekreasyon alanlarının oluşturulması için ÇTSO ile Çorlu Belediyesi arasında düzenlenecek iş birliği protokolü için Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN