İzmir'de yine taksiciye saldırı! Dehşet anları araç kamerasına yansıdı

İzmir'de bir saldırgan tarafından tabancayla vurularak öldürülen taksi şoförünün ardından, bu sefer de genç bir taksi şoförü aracına aldığı kişi yüzünden saldırıya uğradı. Konak ilçesinde meydana gelen saldırıda taksi şoförü yumrukların hedefi oldu. Dehşet anları taksi kamerasına anbean yansıdı.

Akılalmaz olay, 10 Şubat günü saat 00.50 sıralarında İzmir'de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 35 T 5201 plakalı taksinin şoförü 23 yaşındaki Kaya Özer, kendisine işaret eden bir kadını aracına aldıktan sonra ilerlemeye başladı. Yüz metre kadar gitmelerinin ardından kadın inmek istediğini belirtip, Özer'den durmasını istedi. Özer, taksinin arkasından koşarak gelen bir kişinin saldırısına uğradı.

Yumruk ve tekme darbeleriyle yaralanan Özer, darp raporu alıp, Gültepe Şehit Mehmet Çelik Polis Merkezi'nde şikayetçi oldu. Saldırı taksinin güvenlik kamerasına yansırken, polis şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

yeni-proje-5-002.jpg
Saldırıya uğrayan taksici Kaya Özer

'YUMRUK ATTI, GÖZÜ DÖNMÜŞ ŞEKİLDE SALDIRDI'

3 yıllık taksi şoförü Kaya Özer dehşet anlarını anlattı. Özer, "Gültepe taraflarında yolcularımı bıraktım. Dönerken bir kadın el kaldırdı. Aracıma aldım, kadın panik halindeydi. 'Beni buradan uzaklaştır, kaçır' dedi. Ben de aynı şekilde gaza basıp, oradan uzaklaştım. Ancak 100 metre kadar ilerledikten sonra kadın tekrardan durmamı istedi. Arkadan bir kişinin küfürler, hakaretler ederek koşarak yaklaştığını söyledim. Ancak kadın buna rağmen 'Olsun sen dur' dedi. Kadınla konuşurken, koşarak gelen kişi bir anda şoför kapısını açıp, bana saldırmaya başladı. Beni darbetti. Yüzümü yumruklayıp, tekmeler attı.

yeni-proje-3-006.jpg
Taksi kamerasına yansıyan dehşet anları...

'SALDIRGANDAN ŞİKAYETÇİYİM'

Omzuma çok sayıda darbe aldım. Gözü dönmüş şekilde saldırdı. Kendimi korumaya çalıştım. Beni araçtan çıkarmaya çalıştı. O sırada kadın hiç karışmayıp, arka koltuktaki poşetlerini almaya çalıştı. O sırada başka bir taksiden biri indi. O da herhalde onun arkadaşıydı. O da bana küfürler, tehditler etti. 'Git buradan' diyerek uzaklaşmamı istedi. Onun da biraz araya girmesiyle, fırsattan istifade edip, aracıma binip, uzaklaştım. Bana saldıran kişiden şikayetçiyim" dedi.

yeni-proje-4-004.jpg
Özer'in çalıştığı taksi durağı

'TAKSİCİ ŞİDDETİ SON BULSUN'

Polisin, araç kamerasından eşkalini belirlediği şüpheliyi tespit ettiğini belirten Özer, "Yakalanması için çalışmalar sürüyor. 10 gün önce bir taksici ağabeyimiz gasb edilip, hayatını kaybetti. Onun acısı içerisindeyiz. Onun üzüntüsü hala hepimizin derinden üzerken böyle bir olayın tekrardan başımıza gelmesi gerçekten bizi çok üzüyor. Bizler taksici olarak ekmeğimizin peşinde olan insanlarız. Hepimizin ailesi var, hepimizin sevenleri var. Taksici şiddeti son bulsun" diyerek yakındı.

yeni-proje-6-001.jpg
Saldırganın kameraya yansıyan görüntüsü