Taş yüklü TIR, düğün konvoyuna çarptı: 9 yaralı

Taş yüklü TIR, düğün konvoyuna çarptı: 9 yaralı

Ankara-Niğde otoyolunun Aksaray mevkisinde bir TIR, kenarda duran düğün konvoyundaki araçlara çarptı. Kazada 2'si ağır 9 kişi yaralandı. Kazada yaralanmayanlar TIR şoförüne kemerleriyle saldırdı.

Feci kaza, saat 16.00 sıralarında Ankara- Niğde otoyolu Ortaköy gişeler yakınlarında meydana geldi. İsmail Gültekin yönetimindeki taş yüklü TIR, otoyolun sağına park eden düğün konvoyundaki Musa Kayış yönetimindeki otomobile çarptıktan sonra duramayıp, Durmuş Memiş idaresindeki hafif ticari araca, daha sonra da Samet Memiş’in kullandığı otomobile çarptı.

5144580.jpg

Kazada düğün konvoyunda bulunan 2’si ağır 9 kişi yaralandı. Yaralılar, çağrılan ambulanslarla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Bu sırada konvoyda bulunan ve kazadan yara almayanlar, TIR sürücüsüne kemerle saldırdı. Kavgayı bölgede bulunan polis ve jandarma ekipleri ayırdı.

5144584.jpg

"Bana saldırmalarının bir önemi yok"

Kazayı anlatan TIR sürücüsü İsmail Gültekin, "Düğün konvoyu yolun kenarına durmuş. Burası virajlı olduğundan dolayı ben görmedim ve son anda fark ettim. Vurunca araçları sürükledim. Yakınlarının bana saldırmasının önemi yok. Acıları var, canları yanıyor" dedi.

5144577.jpg

Konvoyda biri rahatsızlanınca durmuşlar

Düğün konvoyundaki kazada yara almadan kurtulan sürücülerden Musa Kayış, "Kazadan önce annemin tansiyonu yükseldi, ben de su verip sakinleştirdim. Tam araçlara binip devam edeceğimiz zaman TIR benim aracıma ve eniştemin ve yeğenimin aracına bir anda çarptı. Biz 3 araç arka arkaya düğüne gidiyorduk. Bizlerin araçlarına TIR çarpınca araçlar hurdaya döndü. Niğde’den Aksaray’ın Ortaköy ilçesine düğüne gidiyorduk" dedi. diye konuştu.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN