Son dakika! Diyarbakır'da 83 farklı noktada 9 milyon Hint keneviri ele geçirildi

Son dakika! Diyarbakır'da 83 farklı noktada 9 milyon Hint keneviri ele geçirildi

Son dakika haberi... Diyarbakır'da 83 farklı noktada, 9 milyon 187 bin kök Hint keneviri ile araziye gizlenmiş 1 ton esrar ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonda, 9 milyon 187 bin kök Hint keneviri ve 1 ton 183 kilogram esrar ele geçirildi.

Valilik'ten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı'nca, terör örgütü PKK ile uyuşturucu üretimi ve satışı yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, saklanan uyuşturucu ve bunları gizleyenleri adalete teslim etmek amacıyla Lice ilçesinin Yalaza, Ortaç ve Esenli köyleri kırsalında başlatılan 'Şehit Jandarma Er Zeynettin Özalp Narkoterör Operasyonu' başarıyla tamamlandı.

1 TON DA ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonda, 83 farklı noktada 9 milyon 187 bin kök Hint keneviri, arazide kayalık alan ve çalılar arasına gizlenmiş poşetler ve çuvallar içerisinde 1 ton 183 kilogram esrar, kenevirleri sulamak amacıyla tarlaların içerisinde kurulu şekilde tespit edilen 11 bin 45 metre uzunluğundaki su hortumu, borusu, 8 su motoru ve su pompası ele geçirildi.

Ele geçirilen esrar muhafaza altına alınırken, Hint kenevirleri numune alınmasının ardından diğer malzemeler ile birlikte yerinde imha edildi.

TERÖRLE MÜCADELE VURGUSU

Açıklamada, bölgede yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması maksadıyla terör ve narko terörle mücadele operasyonlarına artan bir azim ve kararlılıkla devam edileceği vurgulandı.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN