Whatsapp kullananlara sevindiren haber! Gönderdiğiniz mesaja basılı tutup yeni özelliği aktif edin

Whatsapp kullananlara sevindiren haber! Gönderdiğiniz mesaja basılı tutup yeni özelliği aktif edin

Bir süredir üzerinde çalıştığı yeniliği kullanıcılarına duyuran Whatsapp, beklenen iyileştirmeyi nihayet platforma getiriyor. İşte, Whatsapp'ın yeni özelliği...

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcı bulunan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, mesaj düzenleme özelliğini duyurdu.

ABD'li yazılım şirketi Meta çatısı altındaki Whatsapp, bu ayın başında web sürümünün en son beta sürümüyle birlikte düzenleme düğmesini kullanıma sundu.

Shiftdelete'ten Ramazan Erdinç'in haberine göre, yabancı kaynaklar, kısa süre içinde özelliğin tüm sürümlerde kullanılacağını aktardı. Şimdi ise Whatsapp, bir paylaşımda bulunarak özelliğin kısa süre içinde geleceğini resmen açıkladı.

whatsapp-mesaj-duzenleme-ozelligi.jpg

GÖNDERİLEN MESAJ SONRADAN DÜZENLENEBİLECEK

Whatsapp mesaj düzenleme özelliği, şu anda bazı beta kullanıcılar tarafından test ediliyor. Kullanıcı deneyimlerine bakılırsa özellik, oldukça kullanışlı. Beta kullanıcıları düzenleme özelliğinin mesaj atıldıktan 15 dakika sonrasına kadar aktif olduğunu, sonrasında düzenleme butonunun kalktığını söylüyor.

Mesajı düzenlemek için mesaja uzun basın ve ardından üstteki üç noktaya dokunun. Çıkan menüde yeni düzenleme düğmesini göreceksiniz. Sohbetteki herkes, mesajın yanında metnin sonradan değiştirildiğini anlayabilmek için "Düzenlendi" rozetini görecek.

whatsapp-mesaj-duzenleme-ozelligi-var-mi.jpg

YENİ BİR ÖZELLİK DAHA ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR

Öte yandan süre sınırının insanların haftalar ya da aylar önceki mesajları düzenlemediğine emin olmak için koyulduğu belirtiliyor. Ancak hatırlatmakta fayda var ki mesaj silme özelliği de ilk zamanlarda 15 dakika ile sınırlıydı. Bu yüzden Whatsapp, benzer bir senaryoyu mesaj düzenleme kısmında da uygulayabilir.

Whatsapp'ın son dönemde üzerinde çalıştığı tek özellik bununla sınırlı değil. WABetaInfo tarafından paylaşılan blog gönderisine göre Whatsapp, galerinizdeki fotoğrafı sticker'a çevirebileceğiniz yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Henüz detaylı bir bilgi mevcut değil ancak yukarıdaki ekran görüntüsünde özelliğin ataç ikonlu "Ekle" seçenekleri arasında yer aldığı görülüyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN