26.02.2020  12:54
KAYNAK: 
ANKA

Toyota yeni modeli Corolla Hatchback'i tanıttı

Avrupa pazarında geçtiğimiz yıl satışına başlanan Toyota Corolla Hatchback'in yeni modeli Türkiye'de bu hafta satışa çıktı. En ucuz benzinli modeli 157 bin 900 TL, en ucuz hibrid modeli ise 193 bin 300 TL'den satılacak.

+
-

Geçtiğimiz yıl Avrupa pazarında satışa başlanan Toyota Corolla Hatchback Hybrid modelinin tanıtımı yapıldı. Türkiye'de bu hafta itibariyle satışa çıkacak model şirketin bu segmentte Türkiye'de satılan ilk hibrid (Akülü-Benzinli melez) modeli olacak. Modelin eski adı olan Auris'ten vazgeçilerek bundan sonra Sedan modeli Corolla gibi pazarda yer alacak. İstanbul'da Sakıp Sabancı Müzesi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, "Biz bu ürünün fiyatını kendi segmenti içerinde biraz iddialı olması istedik. Rakiplerine karşı yaklaşık yüzde 9 daha iyi bir fiyatla çıkarmayı başardık. Lansmana özel 157 bin 900 TL olacak" dedi.

EN UCUZ HİBRİD 193 BİN 300 TL

Dizel motor satmayı bırakan Toyota’nın Türkiye CEO'su Bozkurt, "Bu kadar dizel satılan bir pazarda dizel satmayı bırakmak doğru zamanda doğru aksiyonu aldığımızı gösteriyor" dedi. En ucuz hibrid modeli tavsiye edilen fiyatı 203 bin TL olan modelin lansmana özel fiyatı ise 193 bin 300 TL olarak belirlendi. En üst donanıma sahip hibrid modelin fiyatı ise 234 bin 950 TL oldu. 

DİĞER HABERLER
Ortalığı birbirine kattılar!
Lüks gezi teknesi battı
Çöken evin altında kalan 2 çocuk öldü
Rıdvan Gündoğdu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine seçildi
Sağlık çalışanı aracıyla denize uçtu
Büyükşehir statüsündeki 30 ilde 'korona' denetimleri
Kapıya ve korkuluklara dokunma