Mısır Çarşısı sabah kaçta açılıyor, hafta sonu açık mı? Mısır Çarşısı çalışma saatleri 2022

Mısır Çarşısı sabah kaçta açılıyor, hafta sonu açık mı? Mısır Çarşısı çalışma saatleri 2022

Mısır Çarşısı çalışma saati kaçtır? Mısır Çarşısı sabah kaçta açılıyor, hafta sonu çalışır mı? Soruları pek çok kişi tarafından büyük bir merak içerisinde araştırılmaya başlanmış durumda. Bu soruların cevaplarına ve konu hakkında daha fazla detaya haberimizden göz atabilirsiniz…

Mısır Çarşısı, Eminönü'nde, yeni caminin arkasında ve çiçek pazarının yanında bulunan tarihi bir çarşıdır. İstanbul ilimizin en eski kapalı çarşılarından biridir. Şifalı bitkilerle ünlü bu çarşıda eski geleneklerin yanı sıra doğal ilaçlar, baharatlar, çiçek tohumları, nadir bitki kökleri ve kabukları gibi ürünler; kuruyemiş, lezzetler, çeşitli yiyecekler satıyor. Mısır çarşısı her gün binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Mısır Çarşısı'nı ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı turistler, çarşının sabah kaçta açıldığını, akşam saat kaçta kapandığını ve saat kaçta açık olduğunu soruyor. İşte detaylar…

MISIR ÇARŞISI ÇALIŞMA SAATLERİ 2022

Mısır Çarşısı, hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) ve hafta sonları (Cumartesi, Pazar) ziyarete açıktır. Sabah 8:00'de açılan çarşı. hafta içi, 19:30'da kapanır. akşam Hafta sonları çarşı farklı çalışma saatlerinde açıktır. Mısır Çarşısının haftanın 7 günü ve tatil günleri çalışma saatleri aşağıdadır.

Hafta İçi Çalışma Saatleri - 08:00 / 19:30

Cumartesi Çalışma Saatleri - 08:00 / 20:00

Pazar Çalışma Saatleri - 09:30 / 19:00

1 Ocak Çalışma Saatleri - 09:30 / 19:00

Ramazan Bayramı Çalışma Saatleri - KAPALI

Kurban Bayramı Çalışma Saatleri - KAPALI

29 Ekim Ziyaret Saatleri - KAPALI

Bunların dışında Mısır Çarşısı 1 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 19 Mayıs ve 15 Temmuz gibi resmi tatillerde açıktır.

MISIR ÇARŞISI HAFTA SONLARI AÇIK MI?

Mısır Çarşısı yukarıda da bahsettiğimiz gibi cumartesi ve pazar günleri de açıktır. Ancak çalışma saatleri farklıdır. Sabah 8:00'de açılan çarşı. cumartesi sabahı, saat 20:00'de kapanır. Öte yandan sabah 09:30'da açılıyor ve akşam 19:00'da kapanıyor.

MISIR ÇARŞISI BAYRAMDA ÇALIŞIYOR MU?

Mısır Çarşısı; Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 29 Ekim'de sunulmamaktadır. Ancak 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatillerde açıktır. Arafe günlerinde de çarşıyı gezebilirsiniz.

Öne Çıkanlar
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN