Back To Top
AK Parti’de zihniyet değişimi olabilir mi?

AK Parti’de zihniyet değişimi olabilir mi?

 - Son Güncelleme: 01.07.2019 Pazartesi 08:32
- A +

31 Mart seçimleriyle ilgili kampanyanın başladığı ilk günden bu yana, ısrarla AK Parti’nin reformist kimliğine dönmesi gerektiğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin ‘rejim elden gider’ korkusuyla sığındığı “beka” meselesine kendini kilitlemesinin AK Parti’yi geleceğin değil, statükonun partisi yapacağını dilimizin döndüğünce anlatmaya çalıştık.

Ancak AK Parti, MHP’nin aşırı milliyetçi rüzgarıyla girdiği bu istikametten dönmedi ve sonunda neredeyse Türkiye’nin bütün büyükşehirlerini kaybetti. Aslında ortaya çıkan bu tablo acilen bir iç muhasebe yapmayı zorunlu hale getirmişti. Ama AK Parti daha 31 Mart gecesi bitmeden muhasebe yapmayı değil, millet iradesine karşı hamle yapmayı tercih etti. Sonuç malum, seçim iptal edildi ve istikamet 23 Haziran...

Oysa AK Parti’nin 31 Mart’ın mesajını doğru okuyarak kutuplaşmayı ve ayrışmayı değil, bütün toplum kesimlerini kucaklayan yeni bir şefkat dili üretmesi gerekiyordu. Ama hayır, bu kez daha sert bir söylem dili tercih edildi, öyle ki muhalefet adayına yönelik “Pontus” benzeri ırkçı yakıştırmalar bile icat edildi. Öyle ya, İstanbul bir “Pontus”a teslim edilebilir miydi?

Doğal olarak ilk düğme baştan yanlış iliklendiği için, 23 Haziran’a gidilen süreçte yanlışlar yanlışları izledi ve seçmen adeta AK Parti’den zorla uzaklaştırıldı. Epey bir süredir neredeyse bütün muhalefetin “PKK”cı olarak itham edildiği bir dönemde Cumhur İttifakı’nın İmralı’nın yardımına başvurması ise kelimenin tam anlamıyla ahlaki erozyonun zirvesiydi.

İşte bu keskin siyaset dili toplumu öylesine endişelendirdi ki, seçmen bütün beklentilerini ve parti aidiyetini bir tarafa bırakarak  sadece sandığın itibarını korumaya odaklandı.

Ve sonunda geldiğimiz yer ortada... Şunu açıkça ifade etmek gerekiyor ki istişarenin ve ortak alın terkedilmesi 23 Haziran hezimetini doğurmuştur.

Rasyonel akılla düşündüğümüzde, AK Parti’nin bir takım yan yollara sapmadan açık yüreklilikle bir iç muhasebe yapma zorunluluğu ortadadır. Birileri “AK Parti artık yolun sonuna geldi” dese de belki hala bir çıkış yolu kalmıştır. Ancak bir zihniyet değişimi olmadan, yol almanın imkan ve ihtimali de yoktur.

Hemen belirtelim, 23 Haziran sonrasında AK Parti’den yükselen sesler hiç de umut verici bir duruma işaret etmiyor. Parti çevrelerinden yansıyan bilgiler, süreç içinde yapılan hataları masaya yatırıp kılı kırk yaran bir muhasebe yapmak yerine, hatayı kendi dışındaki çevrelere yükleyerek günü kurtarmaya yönelik bir durumun olduğunu gösteriyor. Mesela, muhalefete kaptırılan belediyelerin başta İstanbul olmak üzere büyükşehir başkanlarının nasıl engellenebileceği ya da görevden alınabileceği konularının konuşuluyor olması bile fevkalade endişe vericidir.

Oysa AK Parti’nin pırıltısını azaltan ve millet nezdinde itibar kaybına yol açan tam da bu zihniyet kaymasıdır. Her vesileyle altını çizmeye çalışıyoruz, milletin AK Parti’nin hizmetlerinden bir memnuniyetsizliği söz konusu değildir. İtiraz ettiği; “Ülkenin sahibi benim, ben ne dersem o olur” anlayışıdır, zaten 31 Mart ve 23 Haziran sandığının verdiği mesajın özeti de budur.

Galiba ilk yapılması gereken, AK Parti’nin etrafını zehirli tellerle çeviren trolcü zihniyetten partinin kurtarılmasıdır. Aksi takdirde partiye musallat olan bu trolcü zihniyet, milleti AK Parti’den uzaklaştırmaya devam edecektir.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 02 Temmuz 2019 11:34
OOOOLLLLMAZ...! BEENNNN BİTMEZ..! TROLLER BOŞTA KALIR. BİR SÜRÜ YANDAŞ YAZAR İŞSİZ KALIR. ÇOK ZOR SN.OCAKTAN
KARAR OKURU 02 Temmuz 2019 10:04
Mehmet Bey; AKP en başından beri hiçbir zaman kuvvetlerin ayrılığını yani bağımsızlığını istemedi.Hep eskiden karşı tarafın elinde olan gücü kendine istedi
Davut 02 Temmuz 2019 07:31
Memleketin iyiye evrilmesi için hukuka dönülmesi lazım Mehmet bey...Hukuka dönüldüğü zaman sizce Ak parti diye bir parti kalır mı, ne dersiniz?
mn hc 01 Temmuz 2019 23:52
adaletsizlikleri ve hortumları yazsan daha iyi olur
zuhuri yaman 01 Temmuz 2019 23:33
Mehmet bey hala umudunuz olması ilginç.
KARAR OKURU, emin 01 Temmuz 2019 23:25
Devlette kariyer,liyakat,hak,hukuk,adalet kalmadı maalesef. Devlet partileşti. Şu anki sistemde Akp il, ilçe başkanı vali ve kaymakamdan 'de facto' daha yetkili ve etkilidir. Böyle devam ederlerse halktan daha çooook tokat yerler.
Muhtefi. . 01 Temmuz 2019 20:04
Elbette :)siz, biz, onlar, bunlar değişmek (gelişmek )zorunda.Politika üstü konuşalım ki On yıllara hatta Yuzyıllara göre olsun !.Türkiye doğru yolda bu kiskactan kurtuluyor ,Teo-politik (siyasal Islam) bazılarına göre.Çok dar,sığ görüş,,İslam nasıl bir parti programına sığabilir. :).Çağlar üstüdür. !..nasıl anladığına bağlı. !..Imamoglu Sosyal projeler ile ve Dinimizi de Referansla (yetmez ama ) yürümeye çalışıyor. Daha yolun başındayız. Ülke olarak. Yeni gelenler(parti) sadece Liyakat ve deneyim yeterli diyor. Doğrusu budur. Acizane
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 19:50
Evet siz nasıl evinizin sahibi iseniz memleket de onun. Ama bekçiliği. Ne var bunda. Artık yazacak birşey kalmadı çünkü. Demek bu adamın evini koruması kötü birşey sizde evinizi korumayı bırakın da görün.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 17:54
Eski bakan Bozdag AKP Erdogan' in partisi demisti. Yani AKP kurumsal bir parti degil, dolayisiyla kurumsal olarak kendini yenileme mekanizmalari yok. Erdogan' in da zihniyeti belli: demokrasi trendi, varilacak yere varilinca inildi. Turkiye icin en hayirlisi AKP icinde hukuk devletine, ozgurluklere, demokrasiye inanlar kendi partilerini kurup yarisa dahil olsunlar. Turkiye AKP'den ne kadar erken kurtulursa zarar o kadar azaltilmis olur...
Orhun B. 01 Temmuz 2019 17:36
Laik Müslümanlar eskiden rejim değişecek korkusu yaşıyordu, düşündükleri gibi olmadı. İslamcılar, laik Müslümanlar'a ters köşe yaptı. Dertleri başkaymış. Şimdi iktidar, rejim elden gidecek diye endişeleniyor))))
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 17:28
AK Parti, AK Sakallılar partisine dönmüş gibi görünüm veriyor. Hepsi yetmişine yaklaştı. O yüzden değişim zor. Akıllı gençlere fırsat tanımazsan böyle olur. En genci damat, o da toy, eline yüzüne bulaştırdı. Gelecek seçime kadar daha da ihtiyarlayacaklar, yetmişinden sonra zihniyet değişimine inanmak zoraki olur.
Emekli Bankacı 02 Temmuz 2019 11:01
0
Sorun yaş sorunu değil, zihniyet sorunudur. Kafası bugünkü dünyayı kavramaya yetmeyen ve bu dünya düzeni içinde ülkemizi yükseltmeyi, yüceltmeyi becerecek bilgi ve düşünceye sahip olmayan kişiler genç olsa ne yazar. Kaldı ki, AKP'liler pek de yaşlı sayılmazlar. Ama zihniyet sorunları olduğu muhakkak.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 17:00
Bir akp vardı şimdi İmamoğlu akpli gibi siyaset yapıyor yakında Davutoğlu ve babacan da bir akp kurar. Anliyacaniz bize her yer akp.
engineer 01 Temmuz 2019 16:28
akp de zihniyet değişene kadar partiler müzesinde yerini alır.
Mustafa ALSANCAK 01 Temmuz 2019 14:48
Hocam; hoş ve güzel söylüyorsunuz:AKP FABRIKA AYARLARINA DÖNEBİLSE HER ŞEY GÜLLÜK GÜLÜSTANLIK OLABİLİR ARZUSUNU TAŞIYAN AKP. li vatandaşların beklentilerini dile getiriyorsunuz. Ama biraz konum olarak Genel Merkeze yakın duran Akp.lilere neden bu yöndeki kaygı ve isteklerinizi Kızılcahamam buluşmalarında bizzat Sn.Genel Başkanınıza duyurmuyorsunuz dediğimizde yüzleri korkudan sapsarı sararıyor. Çok fazla fedai sarmış etrafını ve bize ağzımızı bile açtırmazlar troller. Eskiden hepimizde ERDOĞAN HAYRANLIĞI VARDI. Artık o sevgi korkuya dönüştü. Partiye sonradan gelip yer kapanlar popüler haldeler
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 14:31
AKP, derin devlete/askeri vesayete karşı oluşmuş bir çatı idi. Derin devlet şekil değiştirip Erdoğan ile işbirliğine girerek bu çatıyı işlevsiz kıldı. Yeni bir siyasi tablo oluşacak artık.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 14:23
Önce hepimiz hukuk ve demokrasi üzerinde anlaşalım.
karar okuru 01 Temmuz 2019 14:06
Ak parti ne yapar ne eder onu bilemem.Zaten yapacağını yaptı daha ne yapacak.Detaylarda boğulmak bugün için ne kadar doğrudur bilmiyorum.Fakat şunu biliyorum kimseye aklımla alay etme şansını bugüne kadar vermedim.Bundan sonrada verecek halim yok.Benim değerlerimin başında güven duygusu yatar.Bu güvende ahlakla vicdanla adaletle alakalı olduğuna göre ise gerisini siz anlayın.Bana göre her insan ikinci üçüncü şansı elbette hak eder amma bunların yaptığı 1değil 2 değil 3 değil.Aklımla alay ettirmem.
KARAR OKURU Cemil 01 Temmuz 2019 13:49
"Galiba ilk yapılması gereken, AK Parti’nin etrafını zehirli tellerle çeviren trolcü zihniyetten partinin kurtarılmasıdır." Bunu yazmak kaçak güreşmektir. Trolcü zihniyet oraya nasıl yerleşti ve kim yerleştirdi, orada tutan kim? Bunların cevabını biliyorsun ama yazamıyorsun...
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 12:58
Bu pahalılık devam ettiği sürece söylediği hiç bir şey beni ilgilendirmiyor.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 12:57
Ben de, şimdi Amerikayı razı etmek için uğraşacağımıza, s 400 leri sipariş etmeden bu uğraşı verseydik, diyorum. Silahı aldık diyelim, kime karşı konuşlandıracağız? Nato üyelerinin yer aldığı birliklere mi? İçinde bulunduğumuz bu çapraşık durumu yaratmaya değer miydi? Öte yandan, iktidar ekonomik nedenlerle boğuşurken belediyelerin halkı rahatlatma çalışmalarını da engellemeye çalışıyor. Mahkeme iptal ettiği halde şirket başkanlarını neden atayamıyor belediye başkanı? Erdoğan buna el atmalı ve bunu çözmeli . Görülüyor ki seçim süresinden önce yapılacak ve onu düşünmeli....
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 12:21
ülkenin en büyük sorunu. bu sorunu çözersek kesin uçarız. fakat bir türlü çözemiyoruz. ÇÖZÜM: akpnin fabrika ayarlarına dönmesi. akp fabrika ayarlarına bir dönse yeter. herşey güllük gülistanlık. SORU: akp fabrika ayarlarına döner mi. TEZ: Akp fabrika ayarlarına döner aslında ama işte o reisin çevresi buna bir türlü izin vermiyor. SORUNUN SORUSU: reis, çevresinden mi izin alıyor. SONUÇ: gelecek yazıda buluşmak üzere.
E.K 01 Temmuz 2019 12:07
Akp'nin etrafindaki zehirli teller...! Akp'nin etrafini sarmis troller..! Akp'nin etrafindaki menfaatciler..! vs...Yani hatalar, yanlislar hep etrafta..Merkeze dokunan, soz soyleyen yok...Akp'nin en buyuk sorun "en iyi ben bilirim, ulke benden sorulur, sahibi benim" zhiniyetidir..Bunun temsilcisi ve sembolude sn Erdogan'dir..Sorun merkezdedir..Lider kadrosundadir..Sn Erdogan gitmeded zihniyet degisikligi olmaz, Akp'de degisemez...Isimlerin yer degistirmesi, gostermelik makyajlar, suslu sozler, hamaset vs..artik secmeni kesmez..Yeni vizyon, yeni kan gerekli...!
Ali Osman 01 Temmuz 2019 12:01
Karar dik durarak Müslüman demokrat duruşun Şeref’ini dosta düşmana gösterdi
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 11:52
Ak Partinin fabrika ayarlarina dönmesi tabiki iyi olur,aha bu yüzükten baskasi olursa bilinki çalınmıştır noktasına.
karar okuru 01 Temmuz 2019 11:21
adalet yok hiç bir şey yoktur
feti 01 Temmuz 2019 10:37
Gerçek akplileri, sonradan ithal edilenler dışlattı. seçimle yıkamıyacakları partiyi içine girerek yıkmaya çalıştılar akp ye gönül veren oy verenlerin aleyhine kararlar aldılar khk larla onbinlere askeri öğrenciyi araşdırmadan soruşdurmadan fetöcü ilan ettiler o öğrencileri ve ailelerini ağlattılar damgaladılar. yalvaranlar oldu gelin etmeyin diye ama acımayın acınacak hale düşersinizn dediler.o insanlar size nasıl oy versin .Nasıl gözü yaşlı sizi desteklesinilahi adalet bu insanları ağlatanların da ağladığını gördü bu millet. Birlikte yola çıktıklarınızı yolda bulduklarınıza değişdiniz.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 09:52
Rejim elden gider korkusu yok saygıdeğer üstadım.Sadece AKP nin ve MHP nin beka sorunu vardı.MHP ile aynı yola girildiği dönemlere,cephe ve ittifak yapıldığı dönemlere bakın , kan ve gözyaşı,devletin meşru şiddet ve silah kullanma kullanma imtiyazına sahip olmak için hevesli militan yapılar için beka vardı tabi .
Mustafa ALSANCAK 01 Temmuz 2019 09:52
Her şeyden önce REİS DEMEK AKP DEMEK GİBİ HALKDA SAYIN ERDOĞAN TUTKUNLUĞU VARDIR. Reisin etrafını hiç de işe yaramayan danışmanlar sarmış olduğundan ilkönce bu yanlış yol gösterenlerden Sarayın temizlenmesi gerekir. Her ne kadar bir koltukta iki karpuz taşırım gururu ile hem Cumhurbaşkanı ve hem de AKP GENEL BAŞKANLIĞINI REİS ÇOK SEVSE DE SEÇİMLERDE MUHALEFET PARTİLERİNE KARŞI KULLANDIĞI zehirli dil insanları çok şaşkına çevirdi. Sadece Cumhurbalkanlığı koltuğunda oturmuş olsaydı daha yakışık alırdı. Bir de AKP olarak kuruluş felsefelerinden eser KALMADIĞINI HALKIMIZ GÖRÜYOR.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 15:02
0
Eh, o danışmanları saraya ben atamadım herhalde. Kim o insanları danışman atadıysa, o insan o danışmanların fikirlerine değer veriyor demektir. Reis iyi de etrafı kötü demek o yüzden abestir. Reis kendisi doldurdu etrafını bunlarla.
KARAR OKURUfransa 01 Temmuz 2019 09:32
Slm ah be hocam ne trolu ya sebeb trolmu yani okadar yazoldi cizildi sebebler siralandi siz trol diyorsunuz onlar a servis edilen neyse servis edenlerde malumken yapma hocam hersey butun ciplakligiyla asikarortada yapyayin hocam yapmayin hurmetler
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 09:12
Troller degil sorun. Troller Cumhurbaskani istiyor diye var. Ne zaman dis ulkelere ziyarete gitse trollerini de yanina alip gidiyor. Bizim sorunumuz Turk usulu baskanlik sistemi. Azerbaycan, Turkmenistan, Ozbekistan, Kazakistan, Kirgizistan. Bu ulkelerdeki yonetim sisteminden fazla bir farki yok bizim baskanlik sisteminin. Bu cagdisi bir yonetim sistemidir. Bir an once parlamenter sisteme gecmezsek degil biz, cocuklarimiz da bedel odeyecek.
KARAR OKURU fransa 01 Temmuz 2019 12:45
0
Slm ha soyle aynen be kardes adi baskanlik altinda ben ne dersem o monarsimi krallikmi ne dersende sikiysa bi uyari elestiri yap oldun hain ihanet ettin davaya zarar verdinakp nin en basarili oldugu donemlerde bi istisare ekip ruhu bi kibarlik guler yuz tatli dil vardi gelinen nokta hayra alamet degil allah izan vere hurmetler
karar 01 Temmuz 2019 08:47
çok önemli bir sistem değişkliği 3-5 aylık bir çalışmayla referanduma götürülüp onaylatılarak gerçekleştirilemez.öyle olduğu için şimdi yaşayacak ve düzeltilmesi gereken yerleri görüp müdahele edeceğiz deniyor.siz basit bir ihale kanununu dahi doğru dürüst yapamayıp neredeyse 200 değişikliğe gidiyorsunuz.hemen hemen çıkardığınız her kanunda benzer bir yol izlediniz.başarısızlığınız apaçıkken böyle bir sistem değişikliğini düzgün bir biçimde başarfmanız mümkün değildi.ve şimdi kervan yolda düzülür mantığıyla gereken değişiklileri yaparız diyorsunuz.bu ancak kabile işi bir tutum olabilir.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 08:46
Zor. Sarayların, lüks makam araçlarının, etraflarındaki yalaka ordusunun tadını aldılar. Tayyip Erdoğan milletin cebinden sigara paketini çekip alabilir ama gönüllerinden iktidar-mal-makam hırsını söküp alamaz.
Küskün Seçmen 01 Temmuz 2019 08:30
Zihniyet değişimi olmaz. Çünkü kendi düşüncesi doğru bir mantık halen diyor Seçim iptalini iyi anlatamadık. Haydi kızılcahamama
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 08:06
كمالك تحت كلامك diye güzel bir söz vardır. Yani olgunluğun söylediğin sözde gizlidir. Ak Parti dilini kaybetti artık çok itici kibirli
Karar okuru 01 Temmuz 2019 11:04
2
What are you talking about? Kardesim turkce yorum yaz... Bu nedir sayin editor?? Ben simdi ispanyolca yorum yazsam yayinlayacakmisiniz???
Neyzen 01 Temmuz 2019 07:45
Ne olduğunu göremiyorsunuz, çünkü anlamıyorsunuz! AKP ve reisi ter baştan beri olgu ve olayları çarpıtarak, uygulamacıların ve zamana cevap vermeyen bazı kurum,hukuki sorunları düzeleceğine, kurmayı düşündüğü ütopik tasavvuru adına kurum, kural,gelenekler ve bunlar adına makro ekonomik istikrarı bozdu. Sonuçları şu an fark edildi. AB, din, hamaset, özgürlük talepleri istismar edilerek iktidarını önce parti sonra kişi tekeline aldı. Bu saatten sonra ekonomik, psikolojik, sosyal, politik olarak değişemez, bu nedenle çatışarak pazarlık ile süreci götürecek. Ülke ve toplum kaybedecek.
Karar Okuru 01 Temmuz 2019 07:00
Ülkenin AK parti hizmetlerinden memnuniyetsizliği söz konusu değildir demek gerçekten bu halkı okuyamamak demektir. Enflasyon, işsizlik, adam kayırma, yolsuzluk bunlar hep AK partinin yaptıkları değil mi? Nasıl memnun oluyor halk anlamak mümkün değil
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 06:11
Zihniyetin fabrika ayarlarına dönmesi için, mal mülk ve banka hesaplarının da eskiye dönmesi lazım, ki bu mümkün görünmüyor.
yolun sonu 01 Temmuz 2019 06:00
onlarda bir zihniyet değişimi olabilir. Ama inanın başta AK Partiye oy veren seçmen olmak üzere müthiş kır kırgınlık var. hayatımda Akp partiden başka bir partiye oy vereceğim aklımdan gecmezdi. bence yolun sonu görünmeye basladi
Sjálf Haréldsón 01 Temmuz 2019 02:51
Cumhurbaşkanı Erdogan 1 Nisan gecesi yaptigi konuşmada kaybettiğini söylememişdi? Aradan 48 saat geçmeden birileri seçimleri yeniletmek için devreye girdi. Gerekçe neydi oylarimizi çaldılar. Erdogani ikna edebilecek aklima cok isim gelmiyor. Bahçeli bile 1 oy bir oy dur demisti o gece sonuçları kabullenmislerdi. Nasil oldu da 2 ismin fikri bir anda degisti. Bahçeli Cumhur ortagi onun kabul etmesi normal. Asıl soru Erdogani kim ikna edebilirdi.? En yakınında ki Pelikanlarla ortak hareket eden Berat Albayrak olsa gerek. Pelikanlar yaptıkları haberle Erdoganin kabullenmesine rağmen direniyorlardi
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 01:56
Ekonomini çöktüğü yerde hangi hizmet sizi memnun eder. Cebe dokundu. Tabiki üslup çok itici(kibirli kirli dil)... Sayın Ocaktan ekonomi vurgusu yapmazsanız size tuzunuz kuru derim. Torpil,israf,ölçüsüz zenginlik( haksız kazanç)... Yolun sonu için fazlası var eksiği yok. Sizin bir efsanenin çöküşünü kabullenmeme sendromunuza hak veriyorum. Sizin sanatsever duygusal yönünüz(çok insanî) var. Caz iyi gelir.. Ancak realite böyle söylemiyor. Saygılar...
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 00:26
Zihniyetler gömlek degistirilir gibi cok rahat değiştirilebilir. MİLLİ olan GÖRÜŞE ait GÖMLEK bile bir anda değiştirilir. Hele ÇIKAR lar bir değismeye görsün zihniyet ve davranışlar hoooop değişiverir. ÇIKAR varsa OSMAN televizyonlara bile ÇIKAR.Sonra bunların hepsine birden DAVA dersin herkesler yutar.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 00:29
Çok düşük bir ihtimal zihniyet değişikliği.sanmıyorum akp istese de akpnin etrafını saran halktan tepeden bakan kimi çevreler bırakmaz
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 00:28
SAYIN YAZAR o trollerin elinde basın İMPARATORLUĞU var. Onlar tasfiye olurmu?
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 01:00
0
Bosuna pofpohlamayin raydan cikan tiren zor girer raya bir kere Kim gelse bu belirsiz likle akp nin aynisi olur iki kere secilirse millet ve duzen degismedikce tc isi zor dostum yep yeni bir Ana yasa guclu bir kuvvetler ayriligi hak ve øzgurlukcu guclu bir yerel yønetimler calisip ureten bir toplum ayni zamanda mesleki eyitim almis gencler universiteter azaltilmali kalitesi yukseltilmeli eksigimiz cok ta uzerine Alan yok
Kuruluş felsefene dön Ak parti... Aksi halde sonun Anap olur...
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 00:31
4
Aman dönmesin de tez Anap olsun. Yeter artık. Devlet benim ne istersen yaparım,benimle olmayan haindir anlayışının cezası tükenmek ve tarihin tozlu sayfalarında kaybolmaktır.
edi bese diyoruz 01 Temmuz 2019 02:31
1
00:31 Katiliyorum AKP den biktik Yeter artık gitsinler!
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 16:21
0
AKP benimle olmayan haindir demiyor.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN