Back To Top
Bahçeli’nin ebcet hesabı ve MHP’nin kimsesizliği

Bahçeli’nin ebcet hesabı ve MHP’nin kimsesizliği

 - Son Güncelleme: 10.01.2018 Çarşamba 00:43
- A +

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı matematik hesapları ve çizdiği grafiklerle siyasi literatüre önemli katkılar sağlamış renkli bir kişilik. Pazartesi günü gerçekleştirdiği basın toplantısında, AK Parti ile yapmayı planladığı ittifak konusunda da ‘ebcet hesabı’nı andıran ilginç bir formül ortaya attı: C ittifakı...

Formül biraz karışık ama, Bahçeli’nin tarifi şöyle: “Bir tarafta A, bir tarafta B partisi bir tarafta da C ittifakı var. Geçmişle mukayese ettiğimiz vakit partilerin siyasi kimliğini ortadan kaldırmadan, yasal haklarına kavuşturarak, varlıklarını sürdürebilmek için C ittifakının altında, hangi partiler var ise o zaman ittifak E ve F partisi ile gerçekleşecek demektir. Devlet Bahçeli olarak sandığa gittiğimde ittifaktaki parti, oy pusulasına bakacağım. MHP’li olduğum için önce MHP’ye vereceğim, sonra da C ittifakını verecek. Bir başkası gelecek F’ye vuracak, diğeri C’ye verecek. İki partinin de oyları belli olacak.” 

***

Formülde de görüldüğü gibi Bahçeli’ye acilen bir ittifak lazım. Çünkü ufukta seçim görünmeye başladı ama MHP anketlerde görünmüyor. Tehlikeyi önceden gören Bahçeli elini çabuk tutmak niyetinde, şimdiden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı kayıtsız, şartsız destekleyeceğini ilan ederek çok önemli bir siyasi hamle yapmış bulunuyor.

Bahçeli AK Parti’ye öylesine açık bir çek sunuyor ki, AK Parti ittifaka yanaşmasa bile yine de cumhurbaşkanlığında Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkça beyan ediyor. İfadeler son derece net: “MHP’nin Cumhurbaşkanı adayı yoktur. Genel başkan aday olmayacaktır. MHP ittifak olursa ittifakla, olmazsa kendi partisi olarak milletvekilliği seçimlerine girer, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Yenikapı ruhuyla hareket ederek, Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alır. Bu kadar nettir.”

Bahçeli’nin konuşmasını dinlerken, siyasetin nasıl bir dramatik kavşakta sıkışıp kaldığını gördükçe, Türk siyaseti adına endişelenmemek mümkün değil. Bir siyasi liderin kendi partisinin kapısına nasıl kilit vurduğunu adeta bir film şeridi gibi izliyorsunuz...

Oysa siyasi partiler arasındaki yarışın temeli rekabete dayanmaktadır. Demokrasiyi güçlendiren ve zenginleştiren de esas itibariyle bu rekabettir. Aksi taktirde memleketteki bütün partilerin bir partinin çatısı altında toplanması gerekirdi ki, herhalde böyle bir durumu demokrasi içinde tarif etmek pek mümkün olmazdı.

Açıkçası çok tuhaf bir siyasi atmosferle karşı karşıyayız, artık siyasi geleneklerin bir anlamı kalmadığı gibi, galiba siyasi partilerin gelecek tasavvurları da yok, herkes günübirlik yaşıyor yani...

***

Eğer MHP liderinin son bir yıl içinde çizdiği siyasi grafiği dikkatle izlerseniz, eminim Türk siyasetinin bugün nasıl bir perişanlık hali içinde olduğunu daha iyi anlayacaksınız. 17/25 Aralık kalkışmasında Tayyip Erdoğan’a meydan okuyan Bahçeli bugün şefkat ve sevgi dolu cümlelerle öylesine ‘kimsesiz’ bir MHP tarifi yapıyor ki, doğrusu insanın içi burkuluyor. MHP lideri AK Parti’nin gönlünü daha fazla kazanabilmek için “Yenikapı diye başlayan bir ruhla hareketle anayasada beraber hareket ettiğimiz, halkoylamasında beraber hareket ettiğimiz” şeklindeki cümlelerin altını zarif bir şekilde çizerek, adeta “Bizi unutmayın” mesajı veriyor.

Daha da tuhaf olanı, kendisini hiçbir şekilde ilgilendirmeyen ve tamamen AK Parti’nin iç meselesi olan konularda bile Bahçeli’nin öncü kuvvet olarak ortaya çıkmasıdır. Mesela Bahçeli ile uzaktan yakından bir ilgisi olmadığı halde bıçkın bir mahalle delikanlısı edasıyla “Abdullah Gül cumhurbaşkanı adayı olmasın” diyebiliyor. Kaldı ki Gül’ün henüz şu ana kadar aday olacağına ilişkin en küçük bir beyanı yok. Muhtemelen Bahçeli’ye gaipten bir haber gelmiş olmalı ki, şimdiden bu konuda tedbir alınması için bir bakıma çağrı yapıyor. Türk siyasetinde bugüne kadar böyle şeyler olmazdı, bu da yeni icat oldu...

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 08 Nisan 2018 10:35
Bahçeli partisini ve ülkesini düşünseydi adam gibi kongresini yapar değişime engel olmazdı. Parti şahlanır, akp'ye muhtaç olmaz, yeni bir iktidarın yolu açılır, haramzadeler dizginlenirdi. O hep önce ben dedi, parti de ülke de kaybetti.
KARAR OKURU 12 Ocak 2018 01:00
Sy ocaktan ,bu birliktelik sizi neden rahatsiz ediyor.?bütün kayginiz Türk siyasetinin girdigi hal mi?.
KARAR OKURU 11 Ocak 2018 23:07
Vaybe akparti mhp bunca olaylardan sonra ülkesinin birliği dirliği için birleşicek ve siz bundan rahatsız olucaksınız biz anladık kimin ne olduğunu zatan sizi hdp chp iyi saadet partisi birlikteliğinde görüceğimizi biliyoduk savrulmanız boşuna değilmiş siz gidin denize karşı çayınızı yusumlayın tabi müsade ederlerse
KARAR OKURU 11 Ocak 2018 15:23
Yazık senide milletvekili yapmışlardı rte okumasaydı ne sen mv olurdun nede gül cb olurdu
Mustafa dumanlı 11 Ocak 2018 14:32
Dün dündür bugün bugündür .Süleyman demirelin siyaset felsefesinin bir cümleyele ifadesidir. Konuyu basitleştirerek anlatacak olursak ilkesizliğe, bilgisizliğe, inançsızlığa ve çıkar ilişkilerine dayalı her siyasi refleks kısa vadede ilgili kişi grup örgüt veya partiye farklı menfaat ve avantajlar sağlarken uzun vadede adına hareket edilen Millet veya Toplumlara büyük yıkımlar ve onarılmaz acıları yaşatması da kaçınılmaz olmuştur ve olacaktır.
mavikan 11 Ocak 2018 13:49
iyi de ak partinin iç meselesi seni de ilgilendirmiyor
KARAR OKURU 11 Ocak 2018 13:00
Mehmet bey sen de mi kimsesiz kaldın.. sana oy verdiģim elim kırılsın..
M.Ç 11 Ocak 2018 12:46
Devlet Bahçelinin Tayyip Beye desteğini konu alan onlarca yazı okudum. En geriye gideni, 3 Kasımda Ak partinin önünü açan da Bahçeli diyor. Sorulacak soru çok, 1-99 seçimlerinde kurulacak sağ hükumete niçin başbakan olmadı. Bahçelinin başbakanlığında Fazilet ve Doğru Yol ile 28 Şubat mağduru bir koalisyon mümkündü. Nesrin Ünal'ı hatırlayan var mı? maalesef, 1997 Mhp kongresinden başlayarak bir Devlet Bahçeli profili çizen bir yazıya rastlayamadım.
KARAR OKURU 11 Ocak 2018 11:05
Bu gün ana muhalefette ittifak arayışında değil mi? Bence gayet normal. Yeni sistem marjinal anlayışın iktidarini engelliyor. Sadetle-chp gorusunce ittifak edince sıkıntı yok.. ama iktidara destek sıkıntılı öle mı? Sıkıntı sizde bence...
KARAR OKURU 11 Ocak 2018 01:09
Aman ha! diğer ittifaklara zerre laf etmeyin.
KARAR OKURU 11 Ocak 2018 01:05
Türkiye siyasetinin ve partilerinin hali bu işte. Basit hesaplar, çıkar fayda beklentileri. Hepsi boş hepsi paravan. Siyasetin seviyesi de kalitesi de bu. Çünkü vatandaşın kaliteli siyaset talebi yok. O ekmek parası peşinde. Daha ötesini düşünemiyor. Kaliteli AB standartlarında bir hayat görmemiş, bilmiyor. Talep de etmiyor. Kanaatkar millet yani. Ver ekmeği yeter. Vatandaşın en büyük hayali çocuğunu memur yapmak. Salla başı al maaşı bir iş. Hayaller bu kadar. Siyaset başka ne ister. Süper.
Osman uzun 10 Ocak 2018 21:01
Bir hususta bugüne kadar siyasette böyle şeyler olmazdı tespiti, Ocaktan olarak sizin İslamcı gelenekten olduğunuzu bilirdik ve bu geleneğin çizgisinde böyle tuhaf ve izahı kabil olmayan zigzaklar çizildiğinide pek bilmezdik bunları kendinize nasıl yediriyorsunuz.öyle bilinmeniz mi yanlıştı yoksa bugünkü ahvaliniz mi ? hakkınızı teslim adına mevcut ekibin en çağcılı siz görünüyordunuz
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 20:32
Ocaktan bahçeli partisinin kapısına kilit vuruyor sana göre ama sen insanlığının kapısına kilit vuruyorsun
....!.... 10 Ocak 2018 18:59
seçim olmayacak.....
Sorgulayıcı 10 Ocak 2018 18:56
Bahçeli çok başarılı. Şayet Akpartiye yanaşıp bir garip hukuk oyunla olağanüstü kurultay engellenmiş olmasaydı bugün mhp genelbaşkanlığı koltuğunda bir başkası oturuyor olacaktı. Adam vefa borcu olarak o koltukta oturmaya devam etmenin karşılığında Akpartiye destek oluyor. Bizim hatamız tüm bunların vatan ve mullet için yapıldığını düşünmek.
karar okuru 2 10 Ocak 2018 18:25
Bahçelinin kararları ile ilgili yapılan yorumlar ülkemizin mantalitesini göstermesi açısından norm oluşturuyor (maalesef). bahçelinin kararlarının gerekçelerini merak ediyor, neler olabileceği konusunda spekülasyonlar yapılıyor. Kuşkusuz nedenler de önemlidir. ama esas olması gereken, alınan kararlar ve bu kararların etkileri, getirisi-götürüsüdür. bahçelinin bu kararı hangi nedenlerle aldığı ikincil önemdedir.
sadece okur 10 Ocak 2018 18:12
bazı yorumcular yazarlara saygı sınırını aşarak ve tuhaf yorumlarla olumlu olumsuz bir tepki alarak bir çeşit tatmin peşindeler.ey yazar , be adam, ne dedin sen şimdi,sen de yazar mısın gibi sözler yorumlar ne kadar çirkin.diger platformların yazar ce yorumcularına bakınca insan istiyor biryer temiz kalsın enazından.
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 17:55
Bahçeli ve perinçek en baştan beri hükümete tuzak kuruyorlar a dostlar haberiniz olsun.Göreceksiniz bu yuzden hem doğu guneydoğuda hemde metropollerde parti oy kaybedecek.Ben anlamıyorum önemli konularda önce bahçeli bir açıklama yaparak partinin elini kolunu bağlıyor. Adeta partiye ayar veriyor.sanki hükümetin ortağıymış gibi.
Derin Vadi 10 Ocak 2018 17:38
Bu hesapların hepsi hikaye çünkü ne 2018 de ne de 2019 da seçim olmayacak....
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 17:30
Bahceli muhalefet kendini indirecekken yargi müdahelesi ile erdogan tarafindan ipten alindi. O gün bu gündür en ala erdoganci oldu. Erdoganda mhp ye kilit vurduracak kadar milliyetci politikalar izliyor. Yoksa önceden bunu demis yok yenikapi ruhuymus hikaye. Yani akp mhp yi yutmustur ve ideolojisi benimsemistir. Allah bir yastikta kocatsin.
M.G. 10 Ocak 2018 16:35
Devlet Bahçeli'nin kendine ne faydası oldu ki, Ak partiye faydası olsun? Ayrıca bitmiş,içi boşalmış bir mhp'nin asla ittifakta bir katkısı olmaz.Aksine getirdiğinin beş katını götürür.BAHÇELİ BÜYÜK TUZAK.İTTİFAKI KABUL ETTİPİNİZ AN BİTTİĞİNİZ ANDIR.
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 17:26
2
Ben de çok faydalı bir ittifak olacağını düşünüyorum. Zaman gösterecek. Bittiğiniz an vs. boş lakırdı. CHP HDP hiç seçim kazanmış değil bir türlü bitmiş olmuyorlar. AKP bir seçim kaybederse bittikleri an olacakmış. Bu nasıl demokrasi anlayışı...
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 16:19
Ne odu, Bahçeli bam telinize mi bastı. Herkes kendini ana muhalefet partisi gene başkanı sanıyor. E haksız da sayılmazsınız. Kılçtaroğlu işini yapamayınca...
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 18:06
2
Bahçeli nin kıpırdayacak halimi varki.
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 15:53
Bence Bahçeli oy potansiyelinin oldukça düştüğünü gördü. Örneğin bugünkü koşullarda %8 veya 9 oy alsa Meclise giremeyecek ve o durumda başkanlığı bırakması için tabandan baskı görmeye başlayacak. O nedenle de aday olmuyor ve AK Parti'yi destekliyor görüntüsü altında zevahiri kurtarmaya çalışıyor. Neyse, siyaset böyle bir şey zaten. İki yıl önce yerine dibine soktuğun adamı bugün kral yapabiliyorsun. Kimse de sana "niye, nasıl yani?" diye sormuyor.
ali osman 10 Ocak 2018 15:35
Makam-mevki elden gidince insanlar ne hallere düşüyor yarabbi ! MHP'nin kapısına kilit vurmuşmuş !. O zaman çok partili hayata geçilmesinden beri iktidara gelemeyen CHP'nin kapısına kilit vurulması gerekmez mi ? Partiler mecliste oynaşmak için mi vardırlar ?
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 17:57
2
Partiler iktidara gelmek için kurulur.Başka partilere stepne olmak için değil.
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 18:09
0
Senin dünyadan haberin yok.Chp Ecevit zamanında defalarca iktidara geldi.Malesef senin gibi dünyadan habersizlerle aynı oya sahibiz.
ARDA 10 Ocak 2018 15:19
Sendeki kuyruk acısı da ne bitmezmiş be adam. Bu ülke 15 temmuzu yaşamamış gibi eski defterleri karıştırıyorsun. Sen ak partide mebusken söylediklerin ve yazdıkların tarih olmadı daha.
Mehmet 10 Ocak 2018 15:14
Bahçeli hesabınızı bozdu diye mi bu kadar öfkelisiniz. Ayrıca anketlerde yok dediğiniz parti Konsensüs anketinde yüzde 10.6 çıkıyor. Gerçeklerden kopmamak lazım.
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 18:00
1
Gerçekler youtubeda ortada.Dün herkes c.başkanı olur bu olamaz dediği insanı bugün adayımız yok diyen kişiye ne denilir?
KARAR OKURU 11 Ocak 2018 18:09
0
Sadece gülüp geçin :))
karacakoyunlu 10 Ocak 2018 15:05
Yarina cikacagimiza senetmi varda ,5-6 senenin hesabini yapiyorsunuz.
Orhan Coşkun 10 Ocak 2018 14:25
Mehmet Bey yazınızda Devlet Bahçelinin politika değiştirmesi eleştirmişsin, 17-25 Aralık kalkışmasında Tayyip Erdoğana meydan okuduğunu ve fakat sonra onunla ittifak yaptığından belirterek bu ittifakı eleştirmişsiniz. Sorum şu olacak, Devlet Bahçeliyi bu politika değişikliğine iten yegane sebep olan, ,Ülkemizin ve milletimizin son yüzyılda yaşadığı en ağır saldırı olarak kayıtlara geçen 15 Temmuz hain darbe girişiminden neden bahsetmediniz acaba ?
D 10 Ocak 2018 14:20
Mhp ye ben ve çevrem oy vermem diyorsa mhp bitmiştir.Mhp yi bitirmek hdp ve kürt devletine hizmettir.
Karar Takipçisi 10 Ocak 2018 13:58
Sayın Mehmet OCAKTAN , şuan TBMM 'nde milletveli olarak bulunsaydınız yada hala bir gazetenin genel yayın yönetmenliği görevini yapıyor olsaydınız yine aynı düşüncede mi olacaktınız(!)Makamlar terkedildikten sonra da insan aynı kalibre de olmalı diye düşünmeliyiz.Aynı Dr.Devlet BAHÇELİ'nin 2002' de Başbakan Yrd. ayrılıp Meclis dışı kalması yada Haziran seçimlerinde 80 milletvekili varken gel Başbakan ol teklifini bir dakika düşünmeden reddetmesi gibi.Devlet BAHÇELİ adı gibi DEVLET gibi adamdır.
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 18:00
1
Muhtemel aynı düşüncede olacaktı ama yazmaya cesaret edemeyecekti:)
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 18:03
2
Doğru bu anlattıklarınız Bahçeli nin ne kadar yanlış karar verdiğini ve milletin cezayı kestiğini gösteriyor.
yaşar inan 10 Ocak 2018 13:52
camal enginyurtu gülün peşine takabilir.somuncu oğlu gibi onu da nakavt eder iş biter.zaten gül en ginyurdu duyunca türkiyeden bile uçar mı kaçarmı siz hesap edin. siz en iyisi davut peygambere gidin size okusun üflesin. çıkar yol bulsun derim
İlkeli 10 Ocak 2018 13:51
Bankaları hortumlatan, 28 Şubatın uygulayıcısı, başörtü zulmünün destekçisi, güçlünün yancısı, koltuk sevdalısı, Bahçelinin geçmişini unutup, övgüler düzen dindar (riyakar) arkadaşların vicdanları rahat mı ?
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 13:44
karar ve şurakasıda Bahçeli kadar destek olsaydı .Bu kritik dönemde
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 13:44
Evet, aynen öyle... Ülkücüler olarak, MHP'liler olarak, üç hilal sevdalıları olarak Bahçeli tarafından adeta mezara gömülmek isteniyoruz... Yetim, öksüz bırakıldık... 2019 başkanlık seçimlerinde muhalefetin birleşeceği ve göstereceği tek adaya oyumuzu vereceğiz! BİZ DE BUNU ŞİMDİDEN İLAN EDİYORUZ SAYIN BAHÇELİ!
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 12:42
Devlet Bahceli bilge bir Türk beyidir. Sevdasi Türkiyedir.
KARAR OKURU 11 Ocak 2018 18:10
0
Sevda yı yaşamak lazım ki bilesin:))
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 11:50
Mehmet bey bakıyorum da etekleriniz tutuşmuş gibi hayırdır...
K Soylu 10 Ocak 2018 11:43
Abdullah Gül'ü eleştirmeseydi, iyiydi.
Zeki Çınar 10 Ocak 2018 11:22
MHP'nin başından beri takındığı tutumlara bakıldığında, söyledikleriniz anlamsız: Daha geniş bilgi için, sütun komşunuz Yusuf Ziya Cömert'in bugünkü yazısı...
Akif narlı 10 Ocak 2018 11:08
40 yıllık ülkücüyüm bunuda gördüm.Buraya kadarmış..Tarzan Zorda.nokta
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 15:37
6
Sen kır günlük ülkücü bile değilsin.
Mete Okur 10 Ocak 2018 10:44
kişi kendinden bilir işi.Bahçeli kendisinin ve partisinin ikbali adına değil ülkesi ve milleti adına risk alıyor.Şu yazında niyetin halis değil.samimi değilsin.sizi iyi anlıyoruz.ama sizin bahçeliyi anlamak gibi derdiniz yok.ülkede kalkışma olmuş,etrafımız ateş çemberi ve bu durumda bahçeli gibi devlet adamının milli duruşunu anlamak yerine oy kaygısını ön plana taşımaya çalışanlar kendi duruşlarını sorgulasınlar evvela !
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 18:11
0
Bu anlattıkların kimin yüzünden olmuş
Halil Şahin 10 Ocak 2018 09:54
MHP Türk milliyetçiliğinden arap milliyetçiliğine yatay geçiş yaptı.Halk bunun farkında ve seçimde bunu dikkate alacaktır.
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 19:39
1
Türk milliyetçiliği Erdoğan'a karşı PKK ile ittifak yapmak mıdır?
HACI CAVCAV 10 Ocak 2018 09:43
Bahçeli, "Bizim adayımız Abdullah Gül" deseydi bu yazı yazılmazdı.Bu durum yazıda ileri sürülen fikirleri berhava etmeye yeter.
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 14:00
3
cavcav, müthiş zekisin. insan senin zekana hayran kalıyor. niye bende böyle bir zeka yok diye hayıflanıyor. ben niye bahçeli bizim adayımız abdullah gül deseydi bu yazının yazılmayacağını, daha da önemlisi yazılamayacağını düşünemedim. şimdi düşünüyorum da cavcav haklı. eğer bahçeli, "bizim adayımız gül" deseydi o zaman muhtemelen "niye destekledi", "Gülmeyi değil de gülü desteklemesinin nedenleri neler?, "kendi aday olmayarak aslında güle tuzak kurdu" vb. değerlendirmeleri yapılabilir böylece bu yazı yazılmazdı.
KARAR OKURUA.er 10 Ocak 2018 09:13
Devletin başına devlet geçecek.
Aliço 10 Ocak 2018 08:57
Değerli Yazar,Sayın Bahçeli Memleketin geleceğini düşünerek hareket ediyor.Siz kişisel menfaatleri için her şekle giren tiplerle karıştırma lütfen
ABREK 10 Ocak 2018 11:22
4
değerle okur kişisel menfaatleri için bahçeli kadar yön değiştiren tek bi siyasetci göster örneklendirelim fazileti dışlayıp dsp ve anap la hükümet kuran ak parti ve lideri için ağza alınmayacak sözler sarf eden (kandilin beslemesi dedi be reisinize) 17/25 operasyonlarında milletin şerefli polisleri içerde hırsızlar dışarda diye saatini 17/25 e sabitledi cb seçiminde chp ile ortak aday ekmeleddin beyi aday çıkarıp Reise saldırdı dün akp lilere dediği kandilin beslemeleri vatan haini sözlerini bugün chp ve tüm muhaliflere söylüyo bu adam mı herşekle girme
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 12:28
4
her şekle girmiyor mu?sen başka bir dünyada yapıyorsun heralde.. veya söylenenleri anlamıyorsun..
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 16:23
1
2016'da "partili cumhurbaşkanlığına karşıyız" diye bas bas bağıran Bahçeli idi. Siyasetten nemalanmıyorsanız, siyasetçilerin ağzıyla konuşmayın bence. Yarın ani bir dönüş yaparlar, yetişemezsiniz.
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 08:44
Devlet Bahçeli 1997’den bu yana MHP’nin başında. Kazandığı tek bir seçim yok. Bırakın seçim kazanmayı 2002’de Meclis’e bile girememişti ve bugün de baraj altı görünüyor. Hiçbir kalıcı ve anlamlı siyasi başarısı olmadan aradan tam 20 yıl geçmiş. Neden hala o koltukta, partide değişime, yeniliğe neden izin verilmiyor, anlamak mümkün değil.
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 10:24
2
koltuk sıcak
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 08:35
Erdogan kime celme takmadi ki en buyugunu mhp gorecek...
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 08:19
Çok güzel tarif etmişsiniz. MHP kimliğini de özünü de kaybetti. Ak Parti'nin bir şubesine dönüştü. Rahmetli Türkeş'in kemikleri sızlıyordur.
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 14:22
1
zaten MHPnin miadı dolmuştu. bahçeli usturuplu bir şekilde kadrolarını AKPye yamayarak cenazeyi kaldırıyor. aslında akıllıca
ORHAN 10 Ocak 2018 20:31
3
TÜRKEŞ OLSAYDI FARKLI DAVRANMAZDI.KANSIZLARLA RUHSUZLARLA BİR TUTMAYIN RAHMETLİYİ.
Ali Hakan 10 Ocak 2018 08:11
Sayın yazar,A Gül'ün sözcülüğünü yapabilmek için,D Bahçeli' nin beyanat ve açıklamalarını bahane etmenize ihtiyaç var mı?
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 08:08
Bahçeli MHP'nin başına bir misyonla getirildi; o da MHP'yi zamana yayarak bitirmek. Ayrıca her şeye ama her şeye tek adamın karar verdiği, parti içi demokrasinin esamesinin okunmadığı, farklı fikir beyan edenlerin hain ve ajan ilan edilerek kapı önüne konduğu bir organizasyonun Ülkemiz ve demokrasisine bir katkısını olduğunu da sanmıyorum...
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 07:30
Anlaşılan devlet gibi devlet adamı bahçeli sizi çok üzmüş demokrasi bey vatan hainlerinin yaninda mi duracakti helâl olsun devlet beye
KARAR OKURU 10 Ocak 2018 10:54
2
hakikaten son birkaç senenin türkiye hükümetinin tavrı ile bahçelinin tavrı epey benziyor. her ikisinin de ne söyleyeceği belli olmuyor. bir iyi bir kötü.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN