Back To Top
Ben de o ‘Musalla Örgütü’nün içindeydim!

Ben de o ‘Musalla Örgütü’nün içindeydim!

 - Son Güncelleme: 19.12.2018 Çarşamba 15:54
- A +

Geçen cuma günü, daha önce AK Parti iktidarında Başbakanlık Müsteşarlığı, Milli Eğitim ve Çalışma Bakanlığı yapmış değerli bilim insanı Ömer Dinçer’in babasının vefatı dolayısıyla Karaman’daydım. Bizim geleneğimizde doğumlar, ölümler ve düğünlerde insanlar dostlarının acılarını ve sevinçlerini paylaşırlar. Bunlar güzel geleneklerdir, çünkü acılar da, sevinçler de paylaştıkça bir anlam ifade eder.

Ama öyle zamanlarda yaşıyoruz ki kadim gelenekler bile insanların yüreğinde hiçbir anlam ifade etmez hale geldi. Son yıllarda özellikle dindar çevrelerdeki yozlaşma ve çürüme gerçekten dayanılmaz boyutlarda. Maalesef ne insani ne de İslami bir değerin kıymeti harbiyesi var... Çok dramatik bir durum ama, herkesin elinden ve dilinden emin olması gereken dindar kesimler ne yazık ki hoyrat ve kadir kıymet bilmez bir görüntü vermekten bile imtina etmez hale geldi.

Neden böyle bir serzenişte bulunduğumu merak edenler olacaktır. Mesele şu; iktidar medyasına mensup bir gazetede, yazının başında belirttiğim cenaze merasimine katılanların neredeyse bir ‘terör örgütü’ mensubu gibi tanımlandığını görünce dehşete kapıldım.

Gazetede “Hayırdır beyler” başlığı ile verilen haberdeki ifadeler şöyle: “Şer ittifakıyla görüşmeleri ortaya çıkan eski Cumhurbaşkanı Gül, Ömer Dinçer’in babasının cenazesinde eski AK Partili Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’la bir araya geldi.”

***

Anlaşılan iktidar muhafızı gazetecilerin işleri bugünlerde oldukça zor. Bir taraftan tam seçime giderken Fransa’dakine benzer bir “sarı yelek” tehlikesini gösterip seçmeni motive edeceksiniz, bir taraftan da cenaze namazlarına sızan eski AK Partili “Musalla Örgütü”nü namazda basıp, “İşte şer ittifakı” sloganlarıyla muhafızlık yarışında en ön safta cenk edeceksiniz...

Gördüğünüz gibi medyamız ne kadar derin mevzularla uğraşıyor! Cenaze namazlarına sızan gizli mihrakları ortaya çıkarıp, memleketi bir beka sorunu ile karşı karşıya kalmaktan kurtarıyorlar!.. İşin traji-komik yanı bir tarafa, gerçekten çok tehlikeli bir zihinsel sapma ile karşı karşıyayız.

Bu nasıl bir çürümedir ki bazı insanlar, cenaze namazında saf tutan insanları “şer ittifakı”nın parçası olarak gösterecek kadar insani ve İslami duyarlılıktan nasipsiz hale gelebiliyor...

Haberi görünce gayri ihtiyari olarak “Vay be, ben de aynı cenaze namazında saf tuttum, demek ki bilmeden bir musalla örgütünün içine düşmüşüm!” demekten kendimi alamadım. Doğrusu insan sormadan edemiyor, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan gibi isimler bu memlekete nasıl bir kötülük yapmış olabilirler ki, böylesi acımasız bir itibarsızlaştırma kampanyasının hedefi haline gelebiliyorlar. Bu bir akıl tutulması olmalı, başka türlü izahı mümkün değil. Bu karalama kampanyasını yapanların, geçmişte FETÖ liderine övgüler düzdüklerini düşündükçe kahrolmamak mümkün değil.

Şunu biliyoruz ki, her dönemde siyasi iktidarları destekleyen medya grupları, gazeteciler olmuştur, bu da son derece doğaldır. Ama iktidardan daha fazla iktidarcı bir anlayışla eline sopayı alıp insanların haysiyetleri ve onurlarıyla oynamak, nasıl bir gazetecilik olabilir ki... Böyle zamanlarda Bilge Kral Aliya İzzet Begoviç’in şu sözlerini tekrar hatırlıyorum ve zihnime nakşediyorum: “Her iktidar insanları bozar ve bu bozgunculuğun yıkıcı etkisine ancak Allah’a iman ve ahlaki değerlerin sürekli canlı tutulması faaliyeti karşı durabilir.”

Demek ki bazı insanların yüreklerinde öylesine kin ve nefret duvarları örülmüş ki ‘iman’ ve ‘ahlak’ gibi kavramlar o duvarları aşıp bir sevgi iklimine dönüşemiyor.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
İnsiyator. . 19 Aralık 2018 18:46
Bunun sonu hayır değil
İnsiyator. .. 19 Aralık 2018 23:02
0
)))..çok mu yakışıklı duruyorum. İnsiyator Tabelamla..:)))..Nazar etme ne olur çalış seninde olur. !..:))..çok begendiysen İnsiyator tabelami Bagislayabilirim. . Neyse Halin Çıkar Falin. .:)))..taklitcilik Hiçte HAYRA ALAMET. değildir ..:))..Başkası Olma KENDİN OL...Sanırım Anladın. .insanları KANDIRMAYALIM. LUTFEN. .saygılar. !
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 16:17
Herşey gözlerimizin önünde cereyan ediyor...Herkes birgün hain ve terörist yaftasını yiyecek...Sırayla...
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 17:15
13
Muhalefet olmak, teröriste terörist, haine hain dememek midir?
erol karaca 19 Aralık 2018 15:10
Sn Hocam, yalniz degilsiniz. Kendileri gibi dusunmeyen herkes o orgutun icinde. Kendileri gibi olmayan herkes vatan haini. Hepimiz o orgutun uyesiyiz onlarin gozunde. Seviyesizligin dip yaptigi bir donem ve durum.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 15:08
muhtaç olduğunuz dsotunuz israil son bir yılda 54 çocuğu öldürmüş. kadim dostu abdnin her gün kaç müslüman kestiğini Allahtan başka bilen yok. bunlarada hala islamcı diyorlar ya ifrit oluyorum. faize dünya gerçeği diyen, içki fabrikası açmakla övünen, Allah2ın kul hakkıyla karşıma gelmeyin uyarısıyla adeta dalga geçen islamcılar!
Kararlı okur 19 Aralık 2018 14:12
Sayın yazar, "Üzüm üzüme baka baka kararır " Şikayetçi olduğunuz davranış türü, arada bir size de sirayet ediyor, demediler demeyin !
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 13:52
Derinlerdeki korkudan Mehmet bey derinlerdeki korkudan. Capsizliklarini gayet iyi biliyorlar, her alanda cuvalladiklarida acik. Begenmedikleri eski Turkiye' nin binbir zorlukla yarattigi eserleri satip yediler, elde satacak mal kalmayinca gelecegi satarak durumu idare etmeye calisiyorlar. Ulkenin her alandaki temel gelisme dinamiklerini baltaladilar, en iyi yetismis insanlarini yurtdisina kacirdilar. Cok iyi seziyorlar ki bu surdurulemez. Butun otoriter rejimler gibi ilk ciddi muhalefetin kendilerini supurecegini seziyorlar, o nedenle tehdit, korku, yildirma ile koltugu korumaya calisiyorar...
KAFKASYALI 19 Aralık 2018 14:14
18
Breh, breh, breh. Nerede o babayiğitler yahu, 16 yıldır bekliyoruz !
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 16:50
5
Kafkasyali' ya: ispanyollar 40 yil beklediler diktatorlerinden kurtulmak icin...
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 18:55
8
16:50 ye, Anadolu halkı da 80 yıl beklemişti, "Kürdüm", "Çerkesim", "Müslümanım" diyebilmek için. Bu günlere şükür !
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 23:43
1
18.55'e: trolculugu birak, bak benim sulalem musluman bir kesimi de cerkez, hic gizleme geregi duymadilar kimliklerini (kurtler kimligi ise AKP iktidarindan onceki iktidarlarca taninmisti zaten).
Kararlı okur 20 Aralık 2018 13:43
1
23:43, sen o Kafkas Türklerinden olmayasın ! Düne kadar Çerkeslere öyle denirdi. Kürtler de malum " Dağ Türkü" idiler
KARAR OKURU 20 Aralık 2018 23:22
0
13.43, Evet Kemalist kafalar bir zamanlar öyle davrandı.
MUHASEBE 19 Aralık 2018 11:27
Teşekkürler.
emekli bir vatandaş 19 Aralık 2018 11:24
Hacı o 80 öncesini yaşayan bir kişi olarak 'evet' cenazelerde bahsettiğiniz hadiseler zaman zaman olurdu ama tv ekranlarında karşılıklı olarak tartışabilirlerdi hem de birbirlerine hakaret etmeden.Bir de onlar rakip parti mensupları ve dünya görüşleri ayrı politikacılardı.Ama MUSALLA ÖRGÜTÜ aynı partinin mensubu ve aynı dünya görüşünün sahibi kişiler.Mukayese uygun değil.
Herhangi biri 19 Aralık 2018 11:12
Ben de adıgeçen örgütten olmaktan şeref kazanırım
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 11:10
Muhafazakar ve islamcılara hayatım boyunca itibar etmedim. 12 eylül askeri darbesinin hüküm sürdüğü yıllarda üniversitede öğrenci iken biz demokratik haklarımız için mücadele ederken bu tayfa idareye yalakalık ve ispiyonculuk yapardı. Etliye sütlüye dokunmazlardı. Gül, Davutoğlu,Arınca yapılanlara karşı bu şahsiyetlerin hiç bir tepki ortaya koymamaları teslimiyetçi biat kültüründen kaynaklanıyor.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 14:16
18
İkna odalarının önünde nöbet tutanlardan olmayasınız siz ?
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 16:23
14
11.10, Sahtekar yalancı. Hangi İslamcı 12 Eylüle yalakalık yapmış.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 16:56
1
Hayır ikna odalarının kapısında bekleyenlerden değilim. Bilakis 28 şubatta baş örtülü kadınları üstüme bildirmediğim için müdürlük görevinden azledilmiş biriyim
emekli bir vatandaş 19 Aralık 2018 11:08
yorumları okumadan yazıyorum.Hacı bir yapacak mı yapacaksa KARAR okuyucularını şaşırtacak mı?Bir de emekli bir vatandaş olarak soruyorum bu malum gazete ve ikizi 365 gün emekli haberi vererek ne yapmaya çalışıyor?Emeklinin cebindeki bilmem kaç kuruşa mı ihtiyacı var?Kamudan yeteri kadar reklam ve destek almıyor mu?
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 16:08
0
O gazeteler Halkı afyonluyolar...
seyfi 19 Aralık 2018 11:06
Haksızlığa karşı duranların iktidarı,haksızlıkla elde edilenlerin cazibesine kapıldı.Şimdi herkesin durumu fark etmesinden rahatsız,saldırganlaşıyor.Adaleti aramak akıllarına bile gelmiyor.İsmin adalet olunca ilelebet adil olunmuyor.Ortada öyle bir enkaz var ki,herkes altında kalabilir.ehliyet,liyakat yok başka bir bağ var işleyişte.Partiden birinin anlatımı;''parti teşkilatında ki çocuğum için para istiyorlar,çok fazla oldu hemde kaçıncı,belki bir yerde müdürlük falan verirler'' diyor.Ya vermezlerse,İçeride durum bu,kendini de kemirmeye başlamış.
İnsiyator. .. 19 Aralık 2018 10:51
Ben daha bir tane Siyasetçi görmedim birbirini Olumluyan, bak bu dediğin doğru diyen. (Taktiksel olarak değil ) hatta kahvede, mahallede vb yerlerde bi partiye oy verenler dahil. :))..bişey soyle ooo der o parti boyleymis ,biz boyle yaptik falanda, filanda...ilginç. ! Hiç mi doğru sozu, davranışı yoktur bir Siyasinin. .Gazeteciler dahil (istisna hariç ) ..sözüm ona gazeteci ama resmen Propogandaci Aslında. .!!...MUSALLA taşı Sözün bittiği yerdir. .ama üstünde Uzanana ..Musalla taşı ibret olmuyorsa hepimize SÖYLENECEK SÖZ YOKTUR. ..
KaRAR OKURu 19 Aralık 2018 10:00
Yazıklar olsun demiyorum. Allahın Kahhar ismi cümlesinin bu kin sahiplerine değmesini diliyorum. Bununla birlikte ismi zikredilen eski yöneticilerin hiçbir şey yokmuş gibi susmalarını izah edemiyorum. Neden susarlar. Çıkın ve AKP'nin saf seçmenini uyarın. İktidarın günahlarına ortak olmasınlar.
HACI MURAT 19 Aralık 2018 09:08
Bir cenazede biraraya gelenlerin bu buluşmasından siyasi anlamlar çıkarmak yakışıksızdır,yersizdir.Ancak bu,Türkiye'de ilk defa karşılaştığımız bir gazete haberi,bir davranış şekli değildir.70'li yıllarda Ecevit'le Demirel'in cenazede el sıkışıp sıkışmadığı, selamlaşıp selamlaşmadığı hemen hemen gazetelerin hepsinde haber konusu olurdu,merak edilirdi. Bir birlerine yakın veya uzak durmalarından anlamlar çıkarılırdı.
KaRAR OKURu 19 Aralık 2018 10:05
2
Hacım sorun şu. Vatandaş bunu çirkin buluyor ama AKP yönetiminin hoşuna gidiyor. Sesini çıkarmıyor. Bir nevi onaylıyor. Ve buna benzer olaylar hergün oluyor. Hem bugünkü yöneticiler ve yandaşları 70li yıllardaki gibi ise niye oy vereyim ben bunlara. Ahlaki hiçbir davranış göremiyoruz.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 10:37
4
Size laf anlatmak imkânsız. Amasız hatanızı kabul edebileceğiniz bir durumunuzda yok. Yakışıklılık ve yerindelik tesbiti yapılmamış. Ahlaksızca iftira atılmıştır. Bunu göremeyen ya vicdani kördür ya da art niyetli.
HACI MURAT 19 Aralık 2018 11:01
3
@10.37 Yorumumda şunu dedim:"Bir cenazede biraraya gelenlerin bu buluşmasından siyasi anlamlar çıkarmak yakışıksızdır,yersizdir." Bunun nesine itiraz ediyorsun? Yoksa yanlış yere mi cevap yazdın?
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 13:32
2
Hacı, "...yersizdir." deyip, dursaydın, kimsenin itirazı olmazdı, aktroller hariç. Hep böyle yapıyorsun; doğru teşhisten sonra, “ancak”, “ama”, “velakin” diye başlayıp, KONUYU SULANDIRIYORSUN. Eğer bunu cahilliğinden yapıyorsan trollere hizmet eden bir safsın. Yok KONUYU SULANDIRMA VAZİFESİ İLE GÖREVLİ BİR KADROLU isen, trol, diyen KARAR okuyucularına hak vermemek mümkün değil.
KAFKASYALI 19 Aralık 2018 14:23
6
Hacı Murat'a yüklenenlerin unuttuğu yada görmek istemediği şu; Sözkonusu şahıslar, kader birliği ettikleri insanları, hava sislenmeye başlayınca yüzüstü bırakanlar ve hatta karşı cephe ile flört edenlerdir. Yani aynanın arkasına bakmadan "Vay vay, vay" demenin anlamı yok.
HACI MURAT 19 Aralık 2018 14:42
6
@13.32 Yazıda şu cümle ile başlayan bir paragraf da var:" Ama öyle zamanlarda yaşıyoruz ki kadim gelenekler bile insanların yüreğinde hiçbir anlam ifade etmez hale geldi..." Yani "evvelden yoğ idi böyle durumlar, iş bu haller yeni çıktı." görüşüne karşı, eskiden de böyle şeyler vardı demeyi hatırlattım sadece "...yersizdir"den sonra.Hem ne yazacağım konusunda sizden izin alacak değilim.HACI MURAT'ın ağzından çıkanı kulağı duyar.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 08:59
mehmet abi iyi güzel de iktidar insanı yıpratır ve yozlaştırır.Allahın çok samimi kulları hariç.buraya kadar sorun yok.Ancak sadece dindarlara yüklenip sanki her ahlaksızlığı onlar yapıyormuş gibi bir hava veriyorsun hep.ismi akittir.neden telaffuz edemeyip bütün dindarları töhmet altına alıyorsunuz.bu üslubu biz de beğenmiyoruz.ancak karşı cenahın başta meclisi felç etmek için yaptokları hakaret ve ahlaksızlığı bir gün yazmadın.bu dindarları saf dışı bırakma pkksı mı sizin projeniz.
HACI MURAT 19 Aralık 2018 08:55
Bir Ak Partili'nin Kılıçdaroğlu ile buluşup "Ben görüşmeyeceğim ama siz Akşenerle buluşun,İyi Parti ile ittifak yapın,Ankara'dan Mansur Yavaş'ı aday gösterin,24 Haziran'da yaptığınız hatayı yapmayın,HDP ile aynı karede görünmeyin ama taban desteğini alın" diyerek rakip partilere taktik vermesi,muhalefetin başarılı olması için çalışması Ak Parti'ye yapılmış bir kötülük değildir tabii ki! Bu tür mesailer Ak Parti'nin hayrına yapılmış çalışmalar cümlesindendir!Partili dediğin böyle yapar bence de!
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 09:41
2
Yav Hacı Murat sen ne kadar boş beleş bir insansın. Sen yanlarında mıydın arkadaş? Ya da Abdullah Gül'ün evinde-ofisinde dinleme cihazın mı var? Neden insanlara böyle rahatça iftira atıyorsunuz? Hiç mi ahlak kalmadı sizde?
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 10:34
2
Kılıçdaroğlu ile Gül arasındaki konuşmaları uzaydan mı dinledin?
HACI MURAT 19 Aralık 2018 11:04
11
@09.41 Bir köşe yazısından aldım. Söylediklerim kafadan uydurulacak şeylere benziyor mu?O köşede bir yalanlama veya açıklama da yayınlanmadı.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 16:12
1
Ne akpartilisi yaaa.. Adam partiye tekrardan üyelik kaydı yapamasın diye AKP lilerin yapmadığı ayak oyunu kalmadı..
evin 19 Aralık 2018 08:51
şaka maka 1984 romanının islamcı versiyonunun içinde debeleniyoruz...herşey göz göre göre geldi...
mehmet balcı 19 Aralık 2018 14:45
4
islamcı derken hangi islami duruşlarından bahsediyorsunuz tam olarak. sırf söyleme bakacaksak atatürçüyüzde diyorlar ona niye inanmıyorsunuz. ne kadar atatürkçülerse en fazla o kadar islamcılar. ayrıca bu ülkede iki kere iki bunlardan öncede beş ediyordu. yeni bir şey değil. bunlar suyunu çıkardılar o ayrı
Güç bozar. Öyle bozar ki çocuklarını öldürtür.Gücün medyası ise sahibinden daha aşırıdır.Çünkü her hamlesinde bir ücret ve ödül almaya şartlanmış!
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 08:25
14
Herhalde Fetöyü tarif ediyorsunuz bu satırlarla.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 18:05
0
FETÖ'yü değil, ikizi TETÖ'yü tarif etmiş.
kotu ornek 19 Aralık 2018 02:02
Ayni gelenek bize; kotu ornek degildir, cogaltilmaz'' da der
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 01:39
Sevgili 'Musalla Örgütü' üyeleri, sizi uyardım(!), bu gazetede bu minvalde onlarca yorum yazdım. Herşey tıpkı 1984 (Orwell) gibi, ''İTAAT YETMEZ, SEVMEK ŞART''. O örgütün elebaşları sessiz kalarak, aktif destek vermeyerek sevmediklerini belli ettiler. Dolayısıyla cüzi de olsa zarar görecekler. Ama korkmaları hiç iyi bir meziyet değil, dik durmayı becerebilseler en azından güzel hatırlanırlardı. Yani bir Cihangir İslam olamadılar, kendileri için üzücü.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 01:14
İnsanların namazlarıyla uğraşan bir gazete vardı bir zamanlar, şimdi enterne edildi gerçi. Lise öğrencilerinin namazını manşet yapardı, amiral gemisi diye epey horlanmıştı. Şimdi yine namazdan örgüt çıkaran gazeteler var. Kınadıkları her şeyi yapıyorlar. Neyse sonunuz benzer inşallah.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 08:03
20
Amerika adına darbe yapabilmek için kadınlarına dibini başını açtıranlar namazdan bahsetmesin. Namaz Allah için yaşayanların işidir.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 08:50
0
Yahu H Gayret burayda dadanmiş. Kosdebek gibi
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 01:09
''Son yıllarda özellikle dindar çevrelerdeki yozlaşma ve çürüme gerçekten dayanılmaz boyutlarda. '' O kadar doğru ki...Bizim mahalleye dair zerre aidiyetim kalmadı.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 07:57
27
Sen anavatanına sığınmışsıdır.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 00:52
Artık her şey değişti. Tek adam ve yandaşları sayesinde ülke bu hale geldi. Ama en az onlar kadar suçlu olanlar ise Gül ve Davutoğlu. Karşı gelebilrlerdi. Arınç diyeceğim ama o zaten gözümden düştü. Yazık günah. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Umut bırakmadılar. Bizim mahallede ne pislik varmış. 2 tane Saadet Partili ve 2 tane HDPli milletvekili dışında başka bir kimse kalmadı. Onları da siz dâhi haber yapmıyorsunuz.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 08:36
9
hepside ayrı ayrı şerefsiz. amerikadan icazet alıp el öpüp gelmiş adamlar. sıkıntı sizin bunu yıllarca görememeniz ya da görmek istememeniz
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 00:37
Mehmet Bey, bu ülkede içinde fetoculeri de darbecileri de kumpasçıları da barındıran bir topluluk hepten terörist ilan edildi. İçeride çürüyor insanlar. 20 kişilik yerde 50 kişi kalıyor. Hepsi değil ama bir çoğu terörist değil bunu sizin de bildiğinizi düşünüyorum. Bu hoyrat iktidarın ve tetikçilerinin kendilerinden olmayan herkese neler yaşattıklarını artık görme zamanı değil mi? Cihangir Islâm'a dâhi neler söylediler. Şimdi sıra size geldi. Kendilerinden başka kimseye yaşam hakkı yok.
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 00:31
Keşke isim isim açıklasaydın bunları sayın ocaktan ... Artık gazete okumuyoruz tetikçiden geçilmiyor da...
KARAR OKURU 19 Aralık 2018 01:15
3
Ben de malum gazeteyi okumuyorum ama haber tarzından hemen tanıdım, bilirsiniz işte o.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN